Skocz do zawartości

Mój Freedom


Pawel1o

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Jako że inni coś tu piszą to i ja pochwalę się moim maleństwem. Celowo nie pisałem wcześniej gdyż chciałem wypróbować i w miarę obiektywnie ocenić tę przyczepę (jakby nie było od niedawna produkowań przez rodzimy Niewiadów). Oczywiście po euforii zakupu zauważyłem sporo mankamentów i niedoróbek które po swojemu musiałem przerobić. Sprawa pierwsza to zrobienie brodzika w łazience, następnie podwiesiłem zbiornik na ścieki. Zmieniłem też wszystkie żarówki na diody Led, założyłem gniazda 12V (aż dziw że niebyło w orginale). Wymontowałem telewizor z szafki i przerobiłem ją na półkę. Mniejszy telewizorek zamontowałem w innym miejscu bo tam gdzie był nie można było go oglądać. Założyłem na dach baterie słoneczne, wymieniłem radio bo to co było świeciło jak choinka. Następnie czujnik gazów usypiających (naczytałem się na forum o różnych przypadkach). Trzeba też uczciwie przyznać że wykończenie estetyczne przyczepy pozostawia sporo do życzenia (delikatnie opadnięty sufit od nowości, okleina w kilku miejscach pomarszczona i tego typu drobnostki które nie dyskwalifikują przyczepy, ale przykro że komuś nie chciało się dopracowaś szczegółów. Była też jedna szafka bez drzwiczek ale założyłem tam lustro ku uciesze żony i córki. Musiałem też dokupić lusterka do holowania na przyssawkę aby przyklejać je na lusterka auta w miejscu gdzie odbija się światło przyczepy (freedom ma światła na wysokości oczu kierowcy w aucie). Trzeba jednak przyznać że przyczepa dobrze się prowadzi, nie jest ciężka i półki w moim odczuciu dosyć pakowne. Tak czy inaczej w tych pieniądzach w których kupiłem może być i ma jedną dużą zaletę - jest Nowa!!! Nie obawiam się czy będzie przeciekać, czy wypadkowa i pewnie trochę pojeździ (mam nadzieję). Fotki dołączę w najbliższym czasie

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście po euforii zakupu zauważyłem sporo mankamentów i niedoróbek które po swojemu musiałem przerobić.

(..)

Trzeba też uczciwie przyznać że wykończenie estetyczne przyczepy pozostawia sporo do życzenia (delikatnie opadnięty sufit od nowości, okleina w kilku miejscach pomarszczona i tego typu drobnostki które nie dyskwalifikują przyczepy, ale przykro że komuś nie chciało się dopracowaś szczegółów.

 

fakt - wykonczenia tych cepek sa ze tak napisze - strasznie niechlujne - partacze to robia?

 

szpary w szafkach tez masz?

 

ma jedną dużą zaletę - jest Nowa!!!

 

niezaprzeczalnie to najwazniejsze jesli chodzi o zakup ...

masz gwarancje? mozesz zmiany dokonywac?

 

Nie obawiam się czy będzie przeciekać

 

jesli sie przykladaja do skladania na zewnatrz tak jak w srodku... to moze byc roznie

 

bezproblemowego uzytkowania zycze :ok:

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj, wrzuć fotki bo nie za bardzo wiadomo o jakiej przyczepce piszesz :niewiem:

 

E no Konrad wiemy ! . W Gackach Paweł już miał chęć na Niewiadów - oczywiście nowy .

Gdzieś widziałem jego relację i fotki.

No i znalazło się

 

http://forum.karawaning.pl/topic/7704-norwegia-lipiec-2011/page__st__15

Edytowane przez zundapp600 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzioklb tą właśnie posiadam. Wszystko co piszesz to oczywiście niezaprzeczalne dylematy i moje. Gwarancji nie mam bo egzemplarz jest potestowy i był już zarejestrowany, ale jak napisałem cena to zdecydowanie uwzględniała. Pewnie że jest jakieś ryzyko że będzie nieszczelna ale prawdopodobieństwo tego problemu w kilkumiesięcznej przyczepie jest RACZEJ mniejsze niż w kilkunastoletniej (mam nadzieję). Wcześniej jeździłem przyczepą ok 20 letnią ale ciągła obawa czy rozwali się po drodze czy dojadę itp nie dawała mi spokoju. Od zeszłego roku zrobiłem tą przyczepą ok 10000 km i nic się nie działo więc może będzie dobrze. Wkurza tylko że czasami dopracowanie pewnych niedociągnięć to kwestia godziny przy składaniu tylko trzeba by było się przyłożyć i komuś tam się nie chciało. Tak czy inaczej zakupu nie żałuję. Jak dla mnie mogłaby być jeszcze ok 10 cm węższa i minimalnie dłuższa. (teraz się czepiam). Spokojniej można by było manewrować w wąskich uliczkach np na Korsyce, Italii itp. Musiałem też wzmocnić to łóżko małe dla dzieciaka żebym i ja mógł się tam spokojniej położyć. Dałem większy zbiornik na wodę. To łóżko mogłoby być też odrobinkę większe (ale to tylko taka rada dla konstruktora gdyby czytał).

Fotki postaram się zrobić jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem jak najmniejszej. Warunek był tylko taki że ma mieć łazienkę i 2 łóżka (jedno dla dziecka). Prowadzimy raczej aktywny tryb karawaningowania (2 dni w jednym miejscu i dalej w drogę). Śpimy też głównie na dziko, choć o takie miejsca coraz trudniej w Europie - nie licząc Skandynawii. W Azji znajdowaliśmy je jednak bez problemu.

 

Nie chcę Cię Przemku skłamać ale chyba coś się tam różni. Co do materiału to jest laminat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy ruszyli z produkcją, bo jak nei to może być to rodzynek, jak byliśmy ze 3lata temu w fabryce to mówili że powstały 3szt prototypowe :hmm:

 

zastanawia mnie dlaczego te światła przednie tak zrobili, jak przyjrzysz się na fotce którą wrzuciłem to przednie obrysówki są na dole :yes:

później a może wcześniej pojawiają się jak w starych pingpongach właśnie na wysokości lusterek, co ciekawe rozmawialiśmy o tym w fabryce i pan twierdził że zna problem

i faktycznie w tych małych lampki powędrowały wyżej, mniej więcej do połowy okien :yes:

 

co do konstrukcji, to jest to sandwicz, ale co ciekawe właśnie z laminatem od zewnątrz, tylko już nie pamiętam czy wypełnienie jest pianką czy zwykłym styropianem

 

Mnie się sama przyczepka spodobała, oglądaliśmy ją w niewiadowie, dla 2os jest OK, niestety dla 2+2 już odpada zupełnie

relacja_borki_marek_5.jpg

 

w każdym razie na pewno oryginalna budka, mimo niedociągnieć (wszak to egz prototypowy ;))

 

Pozdr

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełniona jest pianką. Jak kupowałem to na Polskę ta przyczepa nie miała homogacji. Rejestrować można było jako samoróbkę czy jakoś tak (ja już kupiłem zarejestrowaną). Homologacja była na któryś z krajów skandynawskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.