Skocz do zawartości

Zakup przyczepki do 22000 tys, co kupić dla 4 osób


maxmaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam właśnie z żoną doszliśmy do wniosku by zmienić przyczepkę na coś większego co polecacie obecnie mam Anglika ABI DAYSTAR i juz jest ciut za mały.

 

 

witam Krajana.

Napisz co cię interesuje, ale nie z producentów, lecz wyposażenia:

- ciepła/zimna woda,

- łóżko pietrowe czy też nie,

- jakie DMC przyczepy ( z D.R.),

- kibelek na pokładzie cy niekoniecznie,

- czy moze być umwalka skladana czy raczej niekoniecznie.

 

oglądałem ostatnio kilka przyczep i jest w czym wybierać, ale określ się - jakieś warunki brzegowe.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na bardzo porządny.

W tej cenie można kupić przyczepki wielu firm i to naprawdę w dobrym stanie.

Musisz się tylko dobrze zastanowić na co stawiasz i co jest dla Ciebie najważniejsze.

I uwierz angielki też są fajne pooglądaj trochę.

Angielki są lepiej wyposażone.

Zastanów się nie daj się namówić, że ta jest lepsza od tej. Ty sam decyduj.

To Ty będziesz użytkował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,Jestem w temacie bo wczoraj zakupiłem przyczepę właśnie dla czwórki w podobnym budżetem.

Wybór duży. Proponuję ci 5-cio metrówkę z łóżkiem piętrowym. Znajdziesz z DMC 1500 a widzę że masz czym pociągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt z tym łóżkiem piętrowym.

Trzeba się zastanowić czy warto i na jak długo kupujemy cepkę.

My doszliśmy do wniosku, że nie jest to opłacalny zakup.

 

Nie zgadzam się z tym.

Łóżko piętrowe ma wiele zalet. Oczywiście dla rodzin z dwójką dzieci.

Zajmuje o połowę mniej miejsca niż podwójne co przy podobnych rozmiarach przyczep daje ogromną przestrzeń w środku.

Daje odrobinę prywatności i komfortu dzieciakom. Zakładając, że do 14 roku życia dzieci będą jeździć z nami (później wiadomo każda wymówka dobra byleby nie ze "starymi") to niezbyt dobrze będzie czuła się

czternastolatka w łóżku ze swoim młodszym o dwa lata bratem. Dwaj bracia też będą mieli wieczny problem w tym wieku cały czas się o coś kłócą a dotknięcie się w nocy nogami to na pewno super pretekst do kolejnej kłótni. Co do wymiarów też nie masz racji. Są oczywiście przyczepy które mają krótsze łóżko piętrowe i wsadzoną obok szafę ale są też łóżka na całą długość przyczepy.

Kolejnym plusem jest to, że wiele takich przyczep ma możliwość podniesienia dolnego łóżka a powstała przestrzeń służy do przewozu rowerów lub innych klamotów.

Większość łóżek piętrowych ma zasłonę lub zamykaną ściankę. Można na dzień przenieść pościel z pozostałych łóżek i zasłonić całość.

 

To główne zalety. Oczywiście piszę to jako ojciec dwóch chłopaków i osoba mająca młodszego brata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a dla mnie problem ten jest nie zauważalny.

Dwie dziewczynki raczej dadzą sobie radę razem.

Ale fakt u chłopaków może to być duży problem.

Widzisz no to już masz pierwsze własne spostrzeżenia w którą iść stronę przy wyborze cepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niewiem na ile temat jest aktualny, ale ja miałem podobny dylemat. Czy z łóżkiem piętrowym czy nie. Mam syna 1,5 roku i córke 6 lat. Różnica wieku duża, i kilka lat przed nami kiedy będziem razem wyjeżdzać. Posprawdzałem w rodzinie (2 kuzynów ma cepy) i niestety po rozmowach z nimi, nie wyobrażam sobie kupić przyczepkę na kilka lat, bez łóżka pietrowego. Oczywiście ma to rozwiązanie wady, ale ma więcej zalet. Więc u mnie łóżko piętrowe było warunkiem numer jeden. Potem prysznic... wiem, dziwne ale z żoną nie dyskutuje... bo jak sie uprze to se sam będe musiał jeździć, więc był to jej warunek i miała być kabina prysznicowa. Potem... reszta jak mnie masz... chciałem dwie osie, ale wyszła jedna oś. MIała być Hobby a wyszedł Dethlefs, miała być duża lodówka... a jest mała. Ale ogólnie nie ma co gadać. Uzywaną przyczepe trzeba wybierać priorytetami. Nr 1, Nr 2, Nr 3....

 

Ja swoim bardzo skromnym zdaniem polecam przy małych dzieciach (do 15lat) przyczepe z łóżkiem piętrowym ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy z tym łóżkiem piętrowym :niewiem:. Ja wywaliłem podwójne łóżko i wstawiłem dwa tapczany dla młodzieży.

My z żoną mamy swoje lata i możemy spać na podkowie, aby tylko dzieci miały wygodnie hehe%281%29.gif.

Tak na poważnie, to mam koniec z kłótniami i zamykane drzwi. I co najważniejsze to radio jest w naszej części,

i to ja decyduje jaka muza jest w przyczepie. Miałem opcję wstawienia piętrusa plus stolik, ale po pierwszej dyskusji

kto śpi na dole, przeszło mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurraras - a co to znaczy "nie zgadzam się"? Jedynie możesz mieć inne zdanie. Dla kogoś łóżko piętrowe to problem, dla innego nie jest to problem. Masz jakieś propozycje dla 4 dzieci (inne niż piętro i hotel)?

Kwestia podejścia dzieci do nocowania z rodzeństwem - to tez kwestia nauki pewnych kompromisów. w szczególności, że nie jedziemy na wakacje spać, tylko spędzać razem czas. W roku szkolnym, dzieci często zamykają się w swoich pokojach i spotykają się z rówieśnikami. Z młodszym i starszym rodzeństwem raczej mniej. A w wakacje jest okazja pobyć razem ;-) To jest moje zdanie. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurraras - a co to znaczy "nie zgadzam się"? Jedynie możesz mieć inne zdanie. Dla kogoś łóżko piętrowe to problem, dla innego nie jest to problem. Masz jakieś propozycje dla 4 dzieci (inne niż piętro i hotel)?

Kwestia podejścia dzieci do nocowania z rodzeństwem - to tez kwestia nauki pewnych kompromisów. w szczególności, że nie jedziemy na wakacje spać, tylko spędzać razem czas. W roku szkolnym, dzieci często zamykają się w swoich pokojach i spotykają się z rówieśnikami. Z młodszym i starszym rodzeństwem raczej mniej. A w wakacje jest okazja pobyć razem ;-) To jest moje zdanie. :-)

 

 

Dlatego producenci robią kilkanaście układów. Dla każdego coś dobrego. Dla 4 dzieci jest super przyczepa Adria Unica.

Trzypiętrowe łóżko na końcu przyczepy bokiem obok łazienki, kanapa pojedyncza w części środkowej i z przodu duża kanapa dla rodziców.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że łóżko na podłodze, to jedna duża bakista mniej :-)

Tak więc - nie musisz się zgadzać, nie zgadzać. Po prostu masz swoje zdanie i nie musi być ono zgodne ze zdaniem innych forumowiczów. Może być odmienne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieć odmienne zdanie to to samo co nie zgadzać się z obecnym.

 

Pamiętaj, że łóżko na podłodze, to jedna duża bakista mniej :-)

Tak więc - nie musisz się zgadzać, nie zgadzać. Po prostu masz swoje zdanie i nie musi być ono zgodne ze zdaniem innych forumowiczów. Może być odmienne :-)

 

 

 

 

Pamiętaj, że łóżko na podłodze, to jedna duża bakista mniej :-)

 

Oczywiście, ale pół metra przyczepy więcej to pół metra szafek więcej.IThankYou.gif

 

Tak więc - nie musisz się zgadzać, nie zgadzać. Po prostu masz swoje zdanie i nie musi być ono zgodne ze zdaniem innych forumowiczów. Może być odmienne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.