Skocz do zawartości

Truma S5002 + Ultraheat


Ascrane

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim

W przyczepie mam zainstalowany piec jak w temacie S5002 5.5Kw z roku 1995 (kanciasta obudowa). Kilku moich znajomych ma zamontowane dodatkowo ogrzewania Ultraheat i sprawdza się to rewelacyjnie. Siedziałem w tych przyczepach przy -10 i to ogrzewanie było wystarczające. Zapragnąłem też to mieć i zastanawiałem się jak można bez tego żyć:slina:. Kupiłem. Razem z ogrzewaniem dostałem instrukcję obsługi, w której jest napisane

...Użytkowanie z urządzeniami grzewczymi Trumatic S 3000 P, S 3002 K, S 5002 K oraz Trumatic S 5002 do roku produkcji 04/98 (z dawną obudową prostokątną) nie jest dozwolone.

Inne zastosowania są możliwe po konsultacji z firmą Truma...........

Oczywiście moja wina. Należało wcześniej przeczytać instrukcję, ale swoją drogą trzeba mieć ogromne"szczęście", kupując ogrzewanie, które można założyć do każdego innego modelu pieca poza moim i stacjonarnym.

 

Dwie osoby powiedziały mi o możliwości przerobienia mojego pieca w taki sposób, aby można było tam zamontować Ultraheat. Myślę, że coś jest na rzeczy, ale nie jestem zainteresowany :zly: i bardo ostrożnie podchodzę do tematu.

Napiszcie mi, czy taki montaż jest możliwy, czy mam jednak szukać innej możliwości dogrzania ele.?

Z niecierpliwością czekam na wasze zdanie i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć Wszystkim

W przyczepie mam zainstalowany piec jak w temacie S5002 5.5Kw z roku 1995 (kanciasta obudowa). Kilku moich znajomych ma zamontowane dodatkowo ogrzewania Ultraheat i sprawdza się to rewelacyjnie. Siedziałem w tych przyczepach przy -10 i to ogrzewanie było wystarczające. Zapragnąłem też to mieć i zastanawiałem się jak można bez tego żyć:slina:. Kupiłem. Razem z ogrzewaniem dostałem instrukcję obsługi, w której jest napisane

...Użytkowanie z urządzeniami grzewczymi Trumatic S 3000 P, S 3002 K, S 5002 K oraz Trumatic S 5002 do roku produkcji 04/98 (z dawną obudową prostokątną) nie jest dozwolone.

Inne zastosowania są możliwe po konsultacji z firmą Truma...........

Oczywiście moja wina. Należało wcześniej przeczytać instrukcję, ale swoją drogą trzeba mieć ogromne"szczęście", kupując ogrzewanie, które można założyć do każdego innego modelu pieca poza moim i stacjonarnym.

 

Dwie osoby powiedziały mi o możliwości przerobienia mojego pieca w taki sposób, aby można było tam zamontować Ultraheat. Myślę, że coś jest na rzeczy, ale nie jestem zainteresowany :zly: i bardo ostrożnie podchodzę do tematu.

Napiszcie mi, czy taki montaż jest możliwy, czy mam jednak szukać innej możliwości dogrzania ele.?

Z niecierpliwością czekam na wasze zdanie i pomoc.

 

Szukaj innej możliwości. W tym, co napisałeś jest jednocześnie odpowiedź. Jeśli producent jednego i drugiego urządzenia pisze wyraźnie we wszystkich materiałach:

"Użytkowanie z urządzeniami grzewczymi Trumatic S 3000 P, S 3002 K, S 5002 K oraz Trumatic S 5002 do roku produkcji 04/98 (z dawną obudową prostokątną) nie jest dozwolone", to oznacza, że nie ma możliwości przeróbki, czy też innego dostosowania (mimo, ze komuś się może wydawać inaczej). Względy bezpieczeństwa są tu decydujące :excl: . Z takimi rzeczami żartów nie ma. Nie można przewidzieć wszystkiego, co brał pod uwagę producent, pisząc to ograniczenie, a co może mieć takie lub inne konsekwencje wspomnianej przeróbki. Truma w innych przypadkach zawsze podaje tego typu informacje i jeśli jest możliwość dostosowania czegoś lub zmiany opcji, to nigdy nie jest to ukrywane (pomijane).

Ultraheat Trumy działa rzeczywiście świetnie (mam to u siebie).

Jest jeszcze jedna możliwość, jeśli bardzo Ci na tym dodatkowym ogrzewaniu zależy, ale kosztowna (chyba, że jakaś używka):

zmień piec na odpowiedni, czasem można trafić okazyjnie z demontażu, w dobrej cenie :hmm:

 

:banan:

P.S.

Daj znać, jak sobie poradziłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze napisali w instrukcji by nie stosować w podanych piecach ponieważ nie o piec chodzi a o obudowę za piecem, która jest jakby integralną częścią całości , jej głębokość i budowę ...... jak do starego pieca dokupisz odpowiednią blaszankę to zmieścisz tam elektrykę i będzie wszystko ok .....

popatrz jak to przerobił majsterkowicz z Niemiec ....

 

 

http://www.campen.de/wohnwagen/27101-einbau-und-erfahrungsbericht-truma-ultraheat.html

 

(każdą fotkę musisz otwierać osobno )

 

 

pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny link, zwłaszcza, ze gość zrobił to dokładnie, no i miał papierowy szablon, co ułatwiło mu też montaż.

Może to faktycznie jest wyjście, gdyby trafić tył obudowy pieca, to już tylko krok od zamontowania ...

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Problem rozwiązany. Kupiłem kompletny następny piec s5002 z nową obudową. Wymieniłem tylko tył i front, ponieważ mój "nowy" piec jest 30mbar, a w mojej przyczepie wszystko jest na 50mbar. Ultraheat działa wyśmienicie. Bardzo gorąco wszystkim polecam.

Chętnie odsprzedam piec s5002 (model po 1998). W zestawie iskrownik, rura do komina, front i tył pieca (stary typ do 1998r w idealnym stanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Problem rozwiązany. Kupiłem kompletny następny piec s5002 z nową obudową. Wymieniłem tylko tył i front, ponieważ mój "nowy" piec jest 30mbar, a w mojej przyczepie wszystko jest na 50mbar. Ultraheat działa wyśmienicie. Bardzo gorąco wszystkim polecam.

Chętnie odsprzedam piec s5002 (model po 1998). W zestawie iskrownik, rura do komina, front i tył pieca (stary typ do 1998r w idealnym stanie).

 

A ma koleszka jeszcze ten piec i czy można go zobaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.