Skocz do zawartości

Kupno przyczepki w Dani


miszeljas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników karawaningu.

Jestem zielony w tym temacie więc proszę o rade.

Posiadam Bmw e46 320d F1-1985kg 01-1800kg 02-720kg

Posiadam prawo jazdy kat.B

Pytanie jaką przyczepe mogę ciągnąć maksymalnie lub jaką auto da radę ciągnąć bez problemu.

Następnie czy orientuje się ktoś jak wygląda sytuacja z kupnem przyczepki w Dani i zarejestrowaniu w Polsce.

Przeglądałem ostatnio stronę z Duńskimi ogłoszeniami i wydaje mi się że nawet taniej można tam kupić.

Poza tym pracuje aktualnie w Dani więc niema problemu aby gdzieś podjechać i zobaczyć.

Za info z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kategorię b swoim autkiem możesz ciągnąć cepkę do 1515 kg ,zestaw nie może przekroczyć 3500kg ,w Dani dużo cepek jest wystawionych na sprzedaż przy drodze nr 12 z rejestracja tez nie ma problemu moja cepka też jest od dunów,problem jest z tablicami ,gdyż duny nie mają celnych wywozowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz .

To tylko pozostaje laweta?

Mógłbym ją opłacać w Dani tylko pewnie nie da się ciągać autem na polskich blachach.

 

najprościej to niemieckie "shengenowskie" a na duńskich tablicach ciągałem cycepkę towarową po calej europie i niemcy oraz austriacy mnie kilka razy kontrolowali ........ problemu nie było. Tylko że w duńskiej polisie OC byłem wpisany jako 'użytkownik" czy tez numer mojego auta jako holownika . (nie wiem do końca bo to nie moja a kolegi cycepa była). Dla chcącego nic trudnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wolałbym zakupić w Dani z racji tego że jestem tutaj, poza tym z językiem obcym nie bardzo a tutaj ma szwagra który zna angielski to pomoże.

No i duńczycy są jeszcze w miarę uczciwi.Ostatnio często przeglądam wasze forum i jak się naczytasz co w Polsce ludzie szprzedają ilu jest kanciarzy to się odechciewa kupna przyczepki.

Tym bardziej że jestem laikiem w tym temacie i nie chciałbym zaliczyć na starcie wtopy.Postaram się jeszcze zorientować jak jest tutaj z ciąganiem cepki na ich blachach.Tutaj mam taki mały problem że mam prace i nie mogę poruszać się autem na Polskich blachach.Na razie mam pozwolenie do końca roku na poruszanie się autem ale potem jeśli będzie praca trzeba będzie zakupić auto tutaj.Problem jest jednak taki że auta są tutaj drogie i kupując auto gdzieś w granicach 10000pln bałbym sie nim gdzieś wybrać w daleką trase z cepką aby się nie rozkraczył.Dlatego myślałem kupić tutaj przerejestrować w Polsce i na urlop zawsze się i tak jedzie do Polski do rodziny to przy okazji zapinam cepke i gdzieś można pojechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką przyczepke byście polecali tak do 15000pln.Interesuje mnie coś na 2dorosłe osoby i jedno dziecko 7lat.Zastanawiam się dlaczego Hobby są takie drogie,podobają mi się raczej te nowsze modele ale są dość drogie.Pewnie marka robi swoje ale może są jakieś inne modele warte uwagi.Jakbyście mogli zaproponować jakiej marki warto szukać w tym przedziale cenowym.Jak pisałem wyżej jestem laikiem w tej dziedzinie i wasze opinie z pewnością mi pomogą w podjęciu decyzji.Jeśli możecie to prosiłbym abyście napisali jeszcze co warto aby taka przyczepka posiadała na wyposażeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.