Skocz do zawartości

co to za antena


killbill

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W moim nowym nabytku jest zamontowana antena + wzmacniacz?? jak na foto.

Moje pytanie - czy do wykorzystania w Polsce?

Nie chcę montować SAT. Mam maszt regulowany z szafy. Można tylko obracać, nie złożę do pozycji transportowej, nie ustawię horyzontalnie - nie mam jak wejść na dach by ustawiać antenę.

W przypadku tej która jest nie trzeba wchodzić na dach. Podstawowy zestaw programów po analogu (mam lcd bez hdmi oraz bez mpeg4) mi wystarczy.

Przy wzmacniaczu widać dwa kabelki - czarny i czerwony. Czy to antena radia?

 

dziękuję za pomoc i pozdrawiam

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To antena TV naziemnej, na ten rok jeszcze wystarczy do analoga, ale pewnie i DVB-t obsłuży tylko pozostanie wówczas wymiana TV lub zakup dekodera TVB-t. Przed cyfryzacją nie uciekniemy. Zastanawia mnie tylko co to za przewód wystaje ze wzmacniacza?

Edytowane przez AKISSJG (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgaduję, że czerwony to (+) a czarny (-), niewiem tylko jakie napięcie, wszak trzeba go zasilić, a z tego co widze, to chyba sa dwa kable odpływowe, zatem można zasilic dwa tv, jednak wchodzi dvbt, wiec trzeba zakupić konverter lub tv z mpeg4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgaduję, że czerwony to (+) a czarny (-), niewiem tylko jakie napięcie, wszak trzeba go zasilić, a z tego co widze, to chyba sa dwa kable odpływowe, zatem można zasilic dwa tv, jednak wchodzi dvbt, wiec trzeba zakupić konverter lub tv z mpeg4

 

Zasilanie chyba jest sieciowe (przewód biały po lewej stronie) natomiast wzmacniacz posiada wejście i wyjście sygnału (koncentryki po prawej) dalej pozostaje zagadką do czego ten wolny przewód tym bardziej że czerwona żyła jest zaizolowana. Maże troś pobrał napięcie do zasilenia czegoś z tego wzmacniacza a może jest zasilany z sieci i aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest zasilanie wzmacniacza antenowego 12v , bo inne w szopach nie występuje ( nie spotkałem sie przynajmniej i nie mówię tu o 230v ) , plus oczywiście czerwony , czarny to minus , wiadoma sprawa że musisz też zakupić dekoder tv naziemnej ale na tym zestawie pośmigasz , bo ja mam podobny choć troszkę starszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest zasilanie wzmacniacza antenowego 12v , bo inne w szopach nie występuje ( nie spotkałem sie przynajmniej i nie mówię tu o 230v ) , plus oczywiście czerwony , czarny to minus , wiadoma sprawa że musisz też zakupić dekoder tv naziemnej ale na tym zestawie pośmigasz , bo ja mam podobny choć troszkę starszy :)

 

ten rok wystarczy po analogu, nie będę kupował dekodera DVBT.

TV nie ma HDMI, więc po SCART i tak będzie obraz do d....

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. jutro podłączam TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały dekoder dvbt tego typu

http://allegro.pl/listing/product.php?product=NDE3MkJBFVhQEw0ADlBSBgIDAx4bChFuXVUVCAkeOWNlMQ%3D%3D&sg=0&string=dekoder+dvbt

i podłączony po scart i obraz jest żyletka.Na tej antenie z dekoderem będzie chodziło super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały dekoder dvbt tego typu

http://allegro.pl/li...ng=dekoder+dvbt

i podłączony po scart i obraz jest żyletka.Na tej antenie z dekoderem będzie chodziło super

 

sprawdzę mapy zasięgu naziemnej cyfrowej (Chałupy, Dębki, Białogóra) i podejmę decyzję o nabyciu drogą kupna.

dzięki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten rok wystarczy po analogu, nie będę kupował dekodera DVBT.

TV nie ma HDMI, więc po SCART i tak będzie obraz do d....

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. jutro podłączam TV

 

Obecność HDMI w TV nie warunkuje posiadania i odbioru DVB.

Lepiej się przygotuj , bo analog nie dość że lichy w Twoim rejonie to wkrótce będzie wyłączony.

DVB zapewni Ci perfekcyjny odbiór lub jego brak.

Czasami zdarza się kratkowanie obrazu ale to występuje na granicy słabego odbioru sygnału.

Na razie wszystko lata w SD, ale wkrótce poleci w HD i tu HDMI w TV będzie przydatne, ale nie niezbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecność HDMI w TV nie warunkuje posiadania i odbioru DVB.

 

 

 

Nie warunkuje, ale jakość obrazu jest niestety gorsza i to widać, więc hdmi do dvbt uważam za niezbędne.

dekoder dvbt jednak posiadam - telewizja N na kartę ma wbudowany, więc mogę zabierać ten dekoder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.