Skocz do zawartości

antena do radia


anka75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Jak w temacie chodzi o antenę radiową . Nasz tabercik jest stacjonarnie postawiony i spełnia role domku :) Radio jest zamontowane nad zlewem (orginał) jednak aby działało musimy ciągnąć kawałek koncentryka i wystawac go za drzwi aby można było posłuchać radia. Mam pytanie czy może ktoś wie jak i gdzie powinna być zamontowana antena radiowa? Z góry dziękuje za pomoc :dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Jak w temacie chodzi o antenę radiową . Nasz tabercik jest stacjonarnie postawiony i spełnia role domku :) Radio jest zamontowane nad zlewem (orginał) jednak aby działało musimy ciągnąć kawałek koncentryka i wystawac go za drzwi aby można było posłuchać radia. Mam pytanie czy może ktoś wie jak i gdzie powinna być zamontowana antena radiowa? Z góry dziękuje za pomoc :dzieki:

 

 

Witam

 

Najlepiej antena działa poza budą . Zwłaszcza jeśli masz poszycie aluminiowe , które działa jak ekran i ciężko się falą przez niego przebić .

Ale czy musisz kupować odrazu antenę?

Ja bym uleprzył w prosty sposób to co już masz bez dodatkowych kosztów.

Jeśli masz sam "koncentryk " to wynik z niego masz raczej marny bo bardzo ogólnie mówiąc idea koncentryka jest taka by właśnie nie odbierać nic przez niego samego . (nie ściągać zakłuceń) Taka jego konstrukcja ale dobrze że go masz. Teraz tylko potrzebujesz kawałek - ok metra - dwuch gołego miedzianego drutu . przykładowo z przewodu elektrycznego 1 mm2 bądz grubszy , który dolutuj do końca tego koncentryka ale tylko do środkowej żyły zwanej "gorące" i wyrzuć go na dach przyczepy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje bardzo za podpowiedzi :dzieki: Jest jeszcze jedna rzecz o której dopiero się dowiedziałam od męża :niewiem: . A mianowicie: kabel antenowy idzie od radia przez szafkę nad nim i prowadzi dalej do góry jakby wchodziła w dach przyczepy jednak od zewnątrz nic nie widać i dlatego ta prowizorka z koncentrykiem. Może ktoś miał do czynienie z takim układem kabla antenowego? Jak będę mogła to zrobię fotki i wstawie w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie wcześniej była tam antena dachowa i ktoś ją zlikwidował.

Koncentryk ma za zadanie izolować od wszelkich fal radiowych i zakłóceń na całej swojej długości.

Odetnij przy suficie, zdejmij ostatnie 50cm koncentryka pozostawiając na wierzchu żyłę "gorącą" czyli centralną.

Owa centralna będzie robiła za antenę albo po prostu dołącz kabelek jak kolega wyżej radzi. Bo dobrze radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje jeszcze raz :dzieki: Właśnie to chciałam usłyszeć a raczej przeczytać aby móc powiedzieć mojej drugiej połowie hehe%281%29.gif że w przyczepach istnieje takie coś jak antena dachowa:) A teraz przekaże mu jak ma to zrobić :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje jeszcze raz :dzieki: Właśnie to chciałam usłyszeć a raczej przeczytać aby móc powiedzieć mojej drugiej połowie hehe%281%29.gif że w przyczepach istnieje takie coś jak antena dachowa:) A teraz przekaże mu jak ma to zrobić :piwo:

 

Uzyskaliście już bardzo dobre rady. Nie tnijcie jednak istniejącego kabla, zanim obejrzycie bardzo dokładnie dach i ściany przyczepy (anteny radiowe były umiejscowione często na dachach lub bocznych ścianach). Jeśli uda się Wam zlokalizować kabel (lub chociaż jego zakończenie) na zewnątrz, to odpadnie robienie kolejnego otworu w budce i jego dobre uszczelnianie (nie silikonem !).

 

:hej:

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:dzieki:Teraz tylko czekamy na piękną pogodę i będziemy oglądać naszą :przyczepa: centymetr po centymetrze i jak coś znajdę to zaraz napisze :jump:

 

... a jeszcze lepiej jakieś fotki, wtedy bardziej wiadomo, o czym się rozmawia :skromny:

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak jak mówiłam sprawdziliśmy jak to idzie i jest mały cieniutki kabelek , który wchodzi w sufit w szafce :D No i cud jak mąż odczepił koncentryk i poruszył tym kabelkiem radio zaczęło grać bez żadnych szumów i zakłóceń:brawo: Dziękuje za rady i pozdrawiam :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.