Skocz do zawartości

Co z tym Viatol-em?


Rekomendowane odpowiedzi

Może się da skopiować :

 

 

2012-01-03 08:13oplaty via tool - zespół pojazdówjojoMoże ktoś mi zinterpretuje:

pojazd DMC (poz. F.1 i F.2) = 2850 kg

poz. F.3 = 3650 kg

 

przyczepka lekka DMC 600 kg

 

Czy zespół pojazdów to 2850 kg + 600 kg,

czy też 3650 kg + 600 kg?

 

F.3 to dmc zespołu pojazdów, ale liczone dla cięższej przyczepki (z hamulcem

najazdowym)

Czy zatem skubną mnie w viatool za lekką przyczepkę?

 

--

dr_indy

skomentuj462d727c2c095ab042f8ee33c9078913.jpgNissan PathfinderMocny, wszechstronny i odpowiedzialny. Sprawdź go sam!

abb823488d23763c289e6c941dcc46df.jpgProgram Volvo SelektNajlepsze używane modele. Teraz dostępne w programie Volvo Selekt!

BusinessClick

2012-01-03 09:18Re: oplaty via tool - zespół pojazdówmArek>Czy zatem skubną mnie w viatool za lekką przyczepkę?

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,10898673,System_e_myta _tak_szczelny__ze____placa_kierowcy_osobowek.html

 

 

Mecenas

 

 

skomentuj2012-01-03 11:23Re: oplaty via tool - zespół pojazdówjojoCzytałem.

 

Dlatego się zastanawiam bo miałbym możliwość skorzystania z auta o mniej

więcej takich parametrach.

Obawiam się jednak co do interpretacji - czyli wątpliwości jakie miałem w

poprzednim poście.

 

Szkoda bo mógłbym sobie przewieść trochę zakupów, ale w takim wypadku lepiej

obrócić 5 razy bez przyczepki.

 

--

dr_indy

Użytkownik "mArek" napisał w wiadomości

news:jdudlu$msh$1@inews.gazeta.pl...

skomentuj2012-01-03 13:28Re: oplaty via tool - zespół pojazdówIcekW dniu 2012-01-03 11:23, jojo pisze:

> Czytałem.

>

> Dlatego się zastanawiam bo miałbym możliwość skorzystania z auta o mniej

> więcej takich parametrach.

> Obawiam się jednak co do interpretacji - czyli wątpliwości jakie miałem

> w poprzednim poście.

>

> Szkoda bo mógłbym sobie przewieść trochę zakupów, ale w takim wypadku

> lepiej obrócić 5 razy bez przyczepki.

>

 

DMC pojazdu + DMC przyczepy jak przekracza 3,5 tony to płacisz

 

jak do tego pójdziesz kupić via toll w stacji BP to zostaniesz

poproszony o zgodę właściciela. Jeżeli pracujesz w spółce akcyjnej to

masz jaja bo wg BP zarząd spółki akcyjnej lub zoo to za mało aby opłacić

za autostradę.

 

Napisałem skargę do BP, GDDKiA ale bez jakiejkolwiek odpowiedzi

 

 

 

 

Icek

skomentuj2012-01-03 15:11Re: oplaty via tool - zespół pojazdówjojo

 

> DMC pojazdu + DMC przyczepy jak przekracza 3,5 tony to płacisz

 

skąd taka interpretacja? Dlaczego nie poz. F.3 z dowodu pojazdu, gdzie może

być np. 4,5 tony dla przyczepy hamownej? A jaką masz naprawdę to ne ma

znaczenia.

 

Też mi się tak wydaje, ale na wydawaniu to mozna się przejechać.

skomentuj2012-01-03 15:14Re: oplaty via tool - zespół pojazdówjojochyba obaj mamy racje:

"

Uwaga osoby korzystające z przyczep:

 

Bardzo ważne aby sprawdzić w dowodzie rejestracyjnym czy po doczepieniu

przyczepy, Dopuszczalna Masa Całkowita zespołu pojazdów (pojazd + przyczepa)

nie przekracza 3,5t. W przypadku gdy przekracza, taki zespół pojazdów

podlega obowiązkowemu elektronicznemu poborowi opłat i musi posiadać

działające urządzenie viaBOX gdy chce poruszać się po drogach płatnych

objętych systemem viaTOLL."

 

http://viabox.pl/viatoll/

 

--

dr_indy

skomentuj2012-01-03 15:19Re: oplaty via tool - zespół pojazdówjojo"Bardzo ważne aby sprawdzić w dowodzie rejestracyjnym czy po doczepieniu <br style="font-size: 11px; ">przyczepy, Dopuszczalna Masa Całkowita zespołu pojazdów (pojazd + przyczepa) <br style="font-size: 11px; ">nie przekracza 3,5t. W przypadku gdy przekracza, taki zespół pojazdów <br style="font-size: 11px; ">podlega obowiązkowemu elektronicznemu poborowi opłat i musi posiadać <br style="font-size: 11px; ">działające urządzenie viaBOX gdy chce poruszać się po drogach płatnych <br style="font-size: 11px; ">objętych systemem viaTOLL."<br style="font-size: 11px; "><br style="font-size: 11px; ">Czyli co poz.F3 w dow. pojazdu?<br style="font-size: 11px; "><br style="font-size: 11px; ">-- <br style="font-size: 11px; ">dr_indy <br style="font-size: 11px; "><br class="Apple-interchange-newline">

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Krzysztof57 skomentuję :

Bijesz śmietanę ale masła nie zrobisz!

Żegnam wypisuję si,e z tego tematu! Ile możesz bić jedno i to samo! masz problem to opłacaj Viatolla! czy ktoś mówił że karawanining jest TANI? tani to buł bazar na 1000-leciu!.

Bijesz i wprowadzasz zamęt! Ja wiem swoje, a udowadniasz że 3 jest 1+1 = 4.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

Krzysztof57 skomentuję :

Bijesz śmietanę ale masła nie zrobisz!

Żegnam wypisuję si,e z tego tematu! Ile możesz bić jedno i to samo! masz problem to opłacaj Viatolla! czy ktoś mówił że karawanining jest TANI? tani to buł bazar na 1000-leciu!.

Bijesz i wprowadzasz zamęt! Ja wiem swoje, a udowadniasz że 3 jest 1+1 = 4.

Pozdrawiam

 

Tu są lepsze kawałki !

 

┬ź #202 : Czerwiec 09, 2012, 17:14:23 ┬╗quote.gifI powiem Wam ciekawostke.

Otoz moj tata ma w swoim aucie wzmacniana szybe , bodajze alkaiczna jakas, i viatolla przez nia nie chce lapac, o czym pojecia nie mielismy przy odbiorze viatolli, nie pytano nas o to, ani nic. Wyszlo w praniu, w trakcie jazdy, kombinujac dzialac, pytajac, zjezdzajac na cpn z viatola, ale ze weekend to na infolini nie wiele sie dowiedzielismy. W koncu ja w swoim aucie mialam dwie viatole.

 

Jak nam na cpn powiedziano, powinnismy miec urzedzenie z antena, inne po prostu. Wiec ojciec poejchal do punktu (200km) i mowi o tym, na to pan : Ze w zasadzie to czy nie molgby przykleic viatoli do lusterka na zewnatrz, no to ojciec pyta a jak odpadnie to co? na to pan ze no straci 120zl....

No to Pan mowi, a nie moglby Pan wyciagac reki przez okno przejezdzajaca przez bramke? I to calkiem na serio....

Wkoncu mysli mysli, i mowi a nie mozna w przyczepie zamontowac, albo na dachu?

 

Bo w sumie to to urzadzenie dopiero testuja , to nowe, i nie maja rozwiazania, ale dostaniemy pismo, w razie zatrzymania ITD, ze sprawa jest w toku....<br class="Apple-interchange-newline">

 

┬ź #190 : Czerwiec 01, 2012, 21:27:04 ┬╗quote.gifPracownicy od mojego ojca musieli być na szkoleniu w sprawie poruszania się po drogach różnych pojazdów, tam parokrotnie podkreślono sprawę tacho.

Oni jeszcze drążyli temat i pytali czy jeśli ktoś ma swoje małe auto i podłącza do niego przyczepkę łapiąc się na Viatoll, a robi to prywatnie (niezarobkowo) to czy też musi mieć tacho? Odpowiedź była twierdząca icon_biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak i poza tacho musi mieć jeszcze skarpetki w szkocką kratę , inaczej 3tys kary na miejscu lub areszt w przyczepie podłodziowej ITD.

 

Krzysztof , nie wierz we wszystko co ludzie mówią :hehe:

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam ciekawostki z internetu, zapętlenie tematu sięga granic absurdu.

 

tak i poza tacho musi mieć jeszcze skarpetki w szkocką kratę , inaczej 3tys kary na miejscu lub areszt w przyczepie podłodziowej ITD.

 

Krzysztof , nie wierz we wszystko co ludzie mówią :hehe:

 

 

 

 

Proponuję pisać, może zmienili interpretację. Stawiam Browara za kopię pisma która w wiarygodny sposób zwolni mnie z pikadełka na szybie. A co tam! Dużego browara!

Witam

 

Dzisiaj odwiedziłem punkt obsługi klienta - i teraz ciekawostka - na pytanie o masy pojazdu i zestawu - z postów powyżej panie odpowiedziały bez zastanowienia - żadne tam F3 tylko rubryka F2 plus rubryka O1. Z tego wynika, że ten "palcem nie robiony" na pisma odpowiada jakby miał iq rzędu 60 ale procedury wewnętrzne już dostosował i już nie jest ważna rubryka F3 ale F2+O1. Panie zresztą poradziły mi abym napisał pismo do ViaTolla z prośbą o interpretację, co mija się z celem bo takowe pismo przytoczył już Krzysztof57.

Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

 

Tu są lepsze kawałki !

 

┬ź #202 : Czerwiec 09, 2012, 17:14:23 ┬╗quote.gifI powiem Wam ciekawostke.

Otoz moj tata ma w swoim aucie wzmacniana szybe , bodajze alkaiczna jakas, i viatolla przez nia nie chce lapac, o czym pojecia nie mielismy przy odbiorze viatolli, nie pytano nas o to, ani nic. Wyszlo w praniu, w trakcie jazdy, kombinujac dzialac, pytajac, zjezdzajac na cpn z viatola, ale ze weekend to na infolini nie wiele sie dowiedzielismy. W koncu ja w swoim aucie mialam dwie viatole.

 

Jak nam na cpn powiedziano, powinnismy miec urzedzenie z antena, inne po prostu. Wiec ojciec poejchal do punktu (200km) i mowi o tym, na to pan : Ze w zasadzie to czy nie molgby przykleic viatoli do lusterka na zewnatrz, no to ojciec pyta a jak odpadnie to co? na to pan ze no straci 120zl....

No to Pan mowi, a nie moglby Pan wyciagac reki przez okno przejezdzajaca przez bramke? I to calkiem na serio....

Wkoncu mysli mysli, i mowi a nie mozna w przyczepie zamontowac, albo na dachu?

 

Bo w sumie to to urzadzenie dopiero testuja , to nowe, i nie maja rozwiazania, ale dostaniemy pismo, w razie zatrzymania ITD, ze sprawa jest w toku....<br class="Apple-interchange-newline">

 

┬ź #190 : Czerwiec 01, 2012, 21:27:04 ┬╗quote.gif Pracownicy od mojego ojca musieli być na szkoleniu w sprawie poruszania się po drogach różnych pojazdów, tam parokrotnie podkreślono sprawę tacho.

Oni jeszcze drążyli temat i pytali czy jeśli ktoś ma swoje małe auto i podłącza do niego przyczepkę łapiąc się na Viatoll, a robi to prywatnie (niezarobkowo) to czy też musi mieć tacho? Odpowiedź była twierdząca icon_biggrin.gif

 

Witaj

Jak byłby zainteresowany odpowiednim urządzeniem to by miał właściwe.

Przy pierwszej rejestracji poinformowano mnie i zapytano jaką mam przednią szybę.

Podobnie jest z winietkami na szybach, jest instrukcja gdzie ją trzeba nakleić.

Jak Bierzesz Viatolla(box-a)na jakiejś stacji to dostajesz to co mają. Biorąc w punkcie dostajesz to co trzeba, pytają i sprawdzają jakie masz EURO, jaką masz szybę.

To wiem z własnego doświadczenia.

I to koniec w tym poście.

Żegnam

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałeś !

Krzysztof57 skomentuję :

Bijesz śmietanę ale masła nie zrobisz!

Żegnam wypisuję si,e z tego tematu! Ile możesz bić jedno i to samo! masz problem to opłacaj Viatolla! czy ktoś mówił że karawanining jest TANI? tani to buł bazar na 1000-leciu!.

Bijesz i wprowadzasz zamęt! Ja wiem swoje, a udowadniasz że 3 jest 1+1 = 4.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie kolejny przykład kompletnego bałaganiarstwa w przyjmowaniu określonych rozwiązań. Ja się na mechanice i szybach nie znam. Skąd mam wiedzieć, że moja jest jakaś specyficzna? A wyobrażacie sobie gostka, który po polsku potrafi powiedzieć "Dziem bobry"? Ma teraz przejechać turystycznie przez nasz wspaniały kraj i na wjeździe musi wytłumaczyć którą masę ma jaką? Jaką ma szybę i na których bramkach ma mu piknąć raz, na których dwa, a które bramki do czego? Póki co, mnie to nie dotyczy. Jednak granica jest tak blisko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kończąc temat... chyba jednak się wezmę za zrobienie kat.E i położę na tacę e-myta... chcę-chciałem zmienić auto na lżejsze, ale i 6-7 osobowe... niewiele tych jest w wadze do DMC 2300kg (bo cepka 1200) i z siłą w tłokach oslabiony.gif, póki co tak dużo tych płatnych odcinków nie ma, a można je w większości przyp.ominąć. A jadąc nie będę myślał o policia.gif i tych bardziej zielonych... no i będę ciężarowcem palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Czytając wypowiedzi moich szanownych przedmówców poczułem się jak na posiedzeniu "głupoty na 920 -tu nogach" z Wiejskiej ;)klotnia.gif

Heehhh co za czasy!

Ktoś na siłę próbuje udusić Nasz karawaning...przykre.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając wypowiedzi moich szanownych przedmówców poczułem się jak na posiedzeniu "głupoty na 920 -tu nogach" z Wiejskiej ;):klotnia:

Heehhh co za czasy!

Ktoś na siłę próbuje udusić Nasz karawaning...przykre.

Pozdrawiam

 

Witaj

Właśnie Ci z Wiejskiej.:niewiem:

Szukają jak nabijać swoje kapsy :klotnia:!!!

Oto kolejne kuriozum :google:prawa: http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news/nieoznakowane-radiowozy-itd-na-takie-auta-uwazaj,1836509,324

Jak dla mnie to jeszcze Leśnik powinien mieć prawo postawienia fotoradaru.

Zaczęliśmy żyć w PAŃSTWIE PRAWA i NIESPRAWIEDLIWOŚCI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Właśnie Ci z Wiejskiej.:niewiem:

Szukają jak nabijać swoje kapsy :klotnia:!!!

Oto kolejne kuriozum :google:prawa: http://motoryzacja.i...zaj,1836509,324

Jak dla mnie to jeszcze Leśnik powinien mieć prawo postawienia fotoradaru.

Zaczęliśmy żyć w PAŃSTWIE PRAWA i NIESPRAWIEDLIWOŚCI

 

.... raczej w państwie paragrafów itd. :hmm:

(nie mylić z ITD :devil: )

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może akcja pisania na poniższy adres odświeży pamięć p. Nowakowi. Ja we wszystkich polach wpisałem to samo. Chodzi o zniesienie opłat Viatol dla zestawów pow. 3,5t.

Może zalanie tej ankiety naszymi pytaniami wywoła reakcją. Pora zacząć

 

 

http://www.ocenprogrambrd.pl/o-programie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może akcja pisania na poniższy adres odświeży pamięć p. Nowakowi.

 

No, nie wiem :niewiem:

W tej ankiecie chodzi o coś zupełnie innego.

To dotyczy planowanych zmian w przepisach ruchu drogowego.

Wymyślono taki twór pod nazwą "Narodowy Program Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego" i na ten temat chcą opinii.

 

 

Ja we wszystkich polach wpisałem to samo. Chodzi o zniesienie opłat Viatol dla zestawów pow. 3,5t.

Może zalanie tej ankiety naszymi pytaniami wywoła reakcją. Pora zacząć

http://www.ocenprogr....pl/o-programie

 

Taki wpis (nie w temacie) i powielony wielokrotnie, może podzielić los podobnych wpisów na kartach głosowania w czasie wyborów :kosz:

 

IMHO- być może się mylę ...

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie potrafię zaufać. Zrobią po swojemu, a ta ankieta to przykrywka i obrona na ewentualne ataki.

"Społeczeństwo tak sygnalizowało, więc tak zrobiliśmy".

Ale... wezmę udział, tylko za dużo chcą tam danych, nr buta też?

Moje dane nie są tam nikomu potrzebne - będą fałszywe = nie jest to zeznanie.

.

Edit:

Poszło :)

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.