Skocz do zawartości

Co z tym Viatol-em?


Rekomendowane odpowiedzi

Kristofer.

 

My tylko tak sobie gdybamy, wiem ,że takie kombinacje mogą się skończyć na haraczu min. 3 tys. ( mój kolega zapłacił 5 tys. ) za ciągnięcie pustej towarówki,której DMC było większe o 20 kilo od tego co pisało w dowodzie rejestracyjnym pojazdu ciągnącego.:policja: ITD.

 

A co się dotyczy pisma to dostałem , nie wiem jak Wy ale do mnie przyszło zwykłym listem . Tak więc nie wiem czy można ale najlepiej to puki co potraktowałbym je jako nie byłe :niewiem:.W sumie to obserwuję temat i miałem nadzieję,że coś poradzicie.

 

A tak w ogóle to nie słyszeliście o jakiejś nawigacji, która ma opcje omijania VIA zdzierstwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kristofer.

 

My tylko tak sobie gdybamy, wiem ,że takie kombinacje mogą się skończyć na haraczu min. 3 tys. ( mój kolega zapłacił 5 tys. ) za ciągnięcie pustej towarówki,której DMC było większe o 20 kilo od tego co pisało w dowodzie rejestracyjnym pojazdu ciągnącego.:policja: ITD.

 

A co się dotyczy pisma to dostałem , nie wiem jak Wy ale do mnie przyszło zwykłym listem . Tak więc nie wiem czy można ale najlepiej to puki co potraktowałbym je jako nie byłe :niewiem:.W sumie to obserwuję temat i miałem nadzieję,że coś poradzicie.

 

A tak w ogóle to nie słyszeliście o jakiejś nawigacji, która ma opcje omijania VIA zdzierstwa ?

 

Wiem, że to gdybanie, ale ja się wciąż zastanawiam, jak zinterpretować to co w tym piśmie napisali :niewiem:

Obecnie nie chce mi się jechać min. 120 km, aby się dowiedzieć coś konkretnego w punkcie obsługi (to też nie jest takie pewne, że coś wiedzą). Adam (Kogut69) nie tak dawno próbował się coś dowiedzieć, to nawet tych nowych umów nie mieli :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof bocznymi drogami da się jechać, ale są jak wiesz bardziej dziurawe, kręte i węższe. Ja do Czerwonej Wody mam 200 km. Z tego 170 km pięknej, prostej, nowej autostrady A4. Jechałem bokami przez ponad 4 godziny. Ktoś powie głupota - i będzie miał rację. Nie płacenie za Viaboxa, to mój bunt przeciwko bandyckim cenom, jakie na mnie nałożyli (42 grosze za kilometr). W obie strony za przejazd zapłaciłbym 143 zł. To dużo za dużo i nie adekwatne do niszczenia dróg przez mój zestaw.

W tamtym roku jechałem do Berlina. Również mogłem autostradą A4, która zaczyna się pod moim nosem. Niestety, do granicy mam ponad 210 km x 2 = 420 = to jest prawie 180 zł. Tyle co głupia opłata za przejazd to kosztuje 3 - 4 dni na kempingu.

Uważam, że to bandytyzm tego rządu i stąd twardo będę jeździł bez boxa. Nie zamierzam przykładać ręki do wzmacniania chorego pomysłuczerwona.gif. Jak już się nie da, bo mi bramownicę postawią na chodniku przed domem, to wtedy pomyślę co zrobić. Na razie zwiedzam Polskę od strony małych wsi i miasteczek. A zamiast nad Bałtyk, taniej jest pojechać do Chorwacji.

 

Andrzej, całkowicie się z Tobą zgadzam, jednak raz na jakiś czas nie potrafię sobie odmówić wizyty nad naszym Bałtykiem, ot taki sentyment :skromny:

Muszę dokładnie pomyśleć nad przebiegiem trasy, przy następnej okazji wyjazdu w tamte strony.

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA - promocja, trzeba szybko jechać, bo nie wystarczy, a i cena będzie prawie dwa razy wyższa :drive:

 

Wiadomości z dnia dzisiejszego:

http://finanse.wp.pl/kat,104126,title,W-piatek-rusza-system-viaTOLL-dla-aut-osobowych-Kierowcy-kupili-juz-kilkaset-urzadzen,wid,14531800,wiadomosc.html?ticaid=1e8ce :pad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to gdybanie, ale ja się wciąż zastanawiam, jak zinterpretować to co w tym piśmie napisali :niewiem:

Obecnie nie chce mi się jechać min. 120 km, aby się dowiedzieć coś konkretnego w punkcie obsługi (to też nie jest takie pewne, że coś wiedzą). Adam (Kogut69) nie tak dawno próbował się coś dowiedzieć, to nawet tych nowych umów nie mieli :sciana:

 

A ja miałem nadzieję, czytając niektóre Twoje posty ,że mam do czynienia z prawnikiem lub co najmniej kimś, komu paragrafy, artykuły i takie tam (np.ustępy) hehe%281%29.gif

 

nie są obce a nawet są zrozumiałe.

 

W takim razie poczekamy na Adama lub kogoś innego z odpowiedzią na interpretację tego pisma ( bo ja do punktu obsługi mam 75 km.)

 

I taką samą szansę , żeby nie dowiedzieć się niczego konkretnego.:bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Marcin i Maciek (luksusowa_buda i macieku), mam do Was takie pytanie: jak ma się Wasza obecna jazda do tego, co napisałem wcześniej - post # 129 :niewiem:

Czy w ogóle dostaliście takie pismo ?

Akurat jego treść jest adekwatna do Waszych postów :hmm:

 

nijak :-)

nie dostałem pisma to dla mnie nie istnieje , zaraz sprawdzę w logu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Marcin i Maciek (luksusowa_buda i macieku), mam do Was takie pytanie: jak ma się Wasza obecna jazda do tego, co napisałem wcześniej - post # 129 :niewiem:

Czy w ogóle dostaliście takie pismo ?

Akurat jego treść jest adekwatna do Waszych postów :hmm:

 

zero pisma - nic nie mam :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak zwykle nie mogę się dostać do tego zasraństwa (viatoll) bo podobno błędne hasło ............. praktycznie za każdym razem muszę resetować hasło ............ technika jeszcze lepsza niż w płatniku zus-owskim :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem jakiś bystry inaczej ............ do Częstochowy jechałem z budą i miałem włączonego viatola ale nie umiem czytać tego log-a

 

zaintrygowała mnie ta jedna duża opłata co to za odcinek za 30 zł ? :-)

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

ja jestem jakiś bystry inaczej ............ do Częstochowy jechałem z budą i miałem włączonego viatola ale nie umiem czytać tego log-a

 

zaintrygowała mnie ta jedna duża opłata co to za odcinek za 30 zł ? :-)

 

Jeśli chodzi o te 28 zł z haczykiem, to jest to ponad 100 km, gdzie w Emilii włączyłeś się do drogi numer 1 i dalej na południe przez Łódź.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy od dnia dzisiejszego płacimy za A-4 i co ?. Lipa, kolejki kilku kilometrowe do bramek nie byli przygotowani chyba że ludzie jednak tak licznie pojadą im utrudniać pracę, co z tego wyniknie zobaczymy ?.

 

Mieszkam w Opolu i jechałem drogą 94 do Strzelec Opolskich (alternatywą pomiędzy Katowicami a Wrocławiem) i ruch na niej dzisiaj był trzykrotnie większy jak wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj jechałem przez Oławę i jakoś gęsto było - nie skojarzyłem że to przez A4. No cóż, mamy najbardziej archaiczny i chyba najdroższy z możliwych system opłat drogowych.:czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.