Skocz do zawartości

Przebudowa rozkładanego łóżka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem posiadaczem przyczepy Knaus Country rocznik 96. Przyczepa posiada dwa stoliki ( z przodu i tyłu) rozkładane do spania.Mam zamiar przebudować przednie łóżko tak aby było na stałe , trochę je podnieść ( większy schowek ) i zamontować klapę by mieć dostęp z zewnątrz. W związku z tym mam pytanie czy ktoś już robił coś podobnego ? Proszę o wskazówki i rady na co zwrócić szczególną uwagę. Dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim Knausie zrobiłem taką przeróbkę w zeszłym roku... Podniosłem łóżko o 10 cm, wstawiłem stelaż z IKEI o wym 140x200 (musiałem go zwęzić o 2cm, tak aby całość łóżka (ze ścianką boczną miało 139cm (zachowałem oryginalny wymiar) i drzwi suwane nadal działały... Ściankę łóżka zrobiłem ze sklejki 9mm (okleiłem ją samoprzylepną okleiną coby kolorystycznie pasowała... Zrobiłem pionowe podparcia stelaża pełniące jednocześnie coś na kształt "zamków", dzięki czemu zatrzaśnięty stelaż jednocześnie usztywnia ściankę łóżka.... Póki co nadal położyłem stare poduszki, ale docelowo myślę o materacu stałym.... Zamontowałem klapę serwisową 1000x420mm...

W trakcie pracy nie bardzo miałem czas na robienie fotek... Jak będę w przyczepie to postaram się zrobić kilka fotek....

 

Śmiało bierz się do pracy.... To jest całkiem przyjemna praca do zrobienia...i nie tak bardzo skomplikowana...

To co mogę poradzić to pamiętaj, aby ścianka łóżka nie była zbyt długa i nie rozpychała ścian bocznych przyczepy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

troszke czasu minęło ale u mnie to wyglada tak po przeróbce . stolik rozkładany wykorzystałem do przedsionka na jednej nodze aby był stabilny zaczepy zamontowane do ściany budy orginalne po demontarzu w trakcie przeróbki sypialni ,moze komuś się przyda takie rozwiązanie .Płyta ze sklejki 10 mm ,przestrzeń pomiędzy fabrycznymi schowkami zamknięta płytą ze sklejki 5mm i są teraz trzy schowki ,po podniesieniu płyty z materacem czy jak u mnie z oryginalnymi gabkami nic się nie rozwala i łózko jest nadal w całości .

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na giełdach meblowych i sklepach z akcesoriami meblowymi można kupić zestawy zawiasowe do kanap. Takie wypasione po 70 zł za komplet mają nawet sprężynowy wspomagacz (lżej się podnosi) oraz automatyczną blokadę w każdym położeniu.

Może taki zestaw zamiast kołka?

 

Kiedyś kiedy jeździłem zestawem w różne miejsca też miałem tak jak Ty stolik z sypialni na boku przyczepy. Teraz jeżdżę stale w to samo miejsce a tam nachylenie gruntu mam tam takie że musiał bym zamontować blat tuż nad dolną krawędzią ściany :?

 

Oba Twoje pomysły godne naśladowania :bravo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.