Skocz do zawartości

prośba o opinię


Krzysztof80

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy dobrze radzą - przy tej kwocie, ostrożność powinna być wskazana.

 

po 1 - jeżeli się zdecydujesz - umów się, że odbierasz przyczepę za kilka dni - ale zarejestrowaną na sprzedającego - i z nim podpisujesz umowę.

 

Na umowę z nieznanym Anglikiem - przy takich kwotach bym się nie zdecydował.

 

Trochę przesadzony ten opis- najzabawniejszy na końcu jest o dorzuceniu przedsionka...

 

teraz trochę konkretów, pisałem już o tym w innym wątku - znam tego sprzedającego - we wrześniu zakupiłem u niego przyczepę - nie było problemów z rejestracją ani ogólnie z ubezpieczeniem na miejscu (pod ręką jest biuro - z kilkoma ubezpieczycielami - na pewno PZU, Uniqa, Generali)

 

przyczepy w UK - kupuje zięć gościa, który sprzedaje je w Poznaniu - generalnie warto się tagować - mnie poszło przyzwoicie :]

 

Zwróć uwagę na wyposażenie - zbiorniki, stopień, stoły, przedsionek - to wszystko ma być - jak nie dalsze negocjacje - ja to przeoczyłem a teraz za wszystko dopłacam.

 

zapytaj czy w przyczepie jest butla z gazem a jeżeli tak to czy w niej gaz - jak nie ma - zaproponuj aby zrobił fotki przyłącza od gazu - i będziesz wiedział co zabrać ze sobą aby wszystko uruchomić - i sprawdzić samemu.

 

Sprawdź numer z tabliczki znamionowej i ramy - czy są takie same i zgodne z papierami.

 

Odnośnie serwisu - jak znajdziesz - super - jak nie - to wypisz sobie kilka adresów okręgowych stacji kontroli pojazdów w samym centrum Poznania - bo tam jest przyczepa - i tam sprawdzisz hamulce i będziesz mógł wejść pod przyczepę i sprawdzić podłogę.

 

Generalnie - mnie ta przyczepa od razu się spodobała - ok 2 miesiące temu pojawiła się na allegro - zresztą wpisz numer kontaktowy w allegro - gość ma kilka kont, sprawdź wszystko z osprzętu, negocjuj i być może....

 

:przyczepa:....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem, skoro sprzedający jasno określa, że sprzedaje przyczepy kempingowe, czyli jest firmą, a cena przyczepy oscyluje w okolicach 30 tys zł, to w czym problem, żeby zarejestrował przyczepę na firmę i sprzedał już zarejestrowaną?

 

bez problemu z późniejszą rejestracją, przeglądem, ubezpieczeniem, jazdą do domu (przez klienta), przecież całość to max 500pln.

 

Ale to moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdzieś wcześniej sugerowałem, by w umowie pomiędzy Johnem a Janem, był punkt określający , że jej przedmiot sprowadzi do kraju pan Wiesiek, który jest odpowiedzialny za odbiór, transport i przekazanie p-py.

 

Pamiętaj-cie, umowy trzeba tworzyć do sytuacji a nie drukować gotowce z netu.

 

plan jest dobry, ale obawiam się, że skarbówka zaraz zapytała by pana Wieśka ile za to skasował i czemu nie ma działalności, i jakiś "dobry" podatek naliczy itd.

 

jakby dało się takie coś robić to by pewnie 90% umów tak wyglądało - komisy zamiast działalności robili by charytatywnie jako pan Wiesiek - bez podatku itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,sprzedawca napewno odda dokumenty za 1%zaliczki , jak trafi na oszusta to ten w asyście policji mając dowód rej. w ręku odbierze przyczepe bez dopłacenia 99% kwoty. ;)

 

To drugie nawet dobra opcja.:yes:

 

Nie ważne, 1 czy 2 % ale za jakie dokumenty? Jaki dowód rej. Piotrek...

Dasz więcej zaliczki za kopię fikcyjnej umowy dwujęzycznej? To jedyny wymagany dokument do rejestracji dla tablic czerwonych.

Wracasz z tablicą (1 szt), umowa, OC i do domu.

 

plan jest dobry, ale obawiam się, że skarbówka zaraz zapytała by pana Wieśka ile za to skasował i czemu nie ma działalności, i jakiś "dobry" podatek naliczy itd.

 

(...)

 

A co to Kupującego obchodzi?

Ja kupuję, ja stawiam warunki i chcę być legalnym i nie interesuje mnie czy handlarzyna to robi legalnie.

Ja kupuje i legalnie targam ją do domu. Ubezpieczoną, z umową itp.

.

 

40 bud na placu i brak DG? No, pięknie, poproszę namiary. Ja szarej nie wspieram bo szara mnie okrada.

 

Ech, zapędziłem się trochę OT się robi. Ok, o US nie było mowy w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to Kupującego obchodzi?

Ja kupuję, ja stawiam warunki i chcę być legalnym i nie interesuje mnie czy handlarzyna to robi legalnie.

Ja kupuje i legalnie targam ją do domu. Ubezpieczoną, z umową itp.

 

40 bud na placu i brak DG? No, pięknie, poproszę namiary. Ja szarej nie wspieram bo szara mnie okrada.

 

Ech, zapędziłem się trochę OT się robi. Ok, o US nie było mowy w tym temacie.

 

kupującego nie obchodzi - racja - ale nikt na to po 2 stronie nie pójdzie - zapomnij.

 

to, że chcesz legalnie rozumiem - umowa z Polakiem, którego widzisz na oczy i już - tak powinno być wyłącznie

 

ten gość ma na placu 2-3 budki chyba, że o czymś nie wiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, te 40 bud to sprzedanych rocznie a nie na placu. Wszak dyskretnym złodziejem trzeba być, ale nieistotne ile bud. HANDLUJE to istotne.

Właśnie, proceder kwitnie bo budkę kupić chcemy za wszelką cenę i szarą strefę wspieramy.

 

W praktyce jest to tak, że Kupującemu mówi się:

"Paaaanie, bez obaw, na nr vin albo ramy polisę się wykupi i jedziesz pan do domu legalnie, buda ubezpieczona, to najważniejsze"

 

Ale... patrol Policji dotkliwie wytłumaczy że takie holowanie jest w PL nielegalne. Nie dajmy się zwariować na tekturowe tablice, ludzie.

Wybór pozostawiam ryzykantom, a tym to ryzyko jeszcze się opłaca bo najważniejsze że budka na haku jest.

I w tym miejscu pieniążki do państwowej kasy zamiast z podatków tych handlarzyn, to trafiają z naszych portfeli.

Ale jest git.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za podpowiedzi, szczególnie maarec mnie uspokoiłeś, szczególnie co do sprzedającego bo to co piszesz zgadza sie w 100% z tym co mi mówił telefonicznie.

Jestem umówiony na sobotę więc zobaczymy co z tego wyjdzie. Chcę podzwonić jeszcze jutro, po serwisach może znajdę kogoś kompetentnego żeby podjechał ze mną na oględziny.

Jeżeli mielibyście na miary na taką osobe będę wdzięczny.

 

Jeżeli chodzi o rejestrację to generalnie wchodzi w rachubę zarejestrowanie przyczepy przez sprzedającego oczywiście pod warunkiem pokrycia przez mnie kosztów.

 

Natomiast w kwesti US to nie wnikam, niech każdy sam szacuje ryzyko wpadki i ewentualnego domiaru z tego tytułu.

Edytowane przez Krzysztof80 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za podpowiedzi, szczególnie maarec mnie uspokoiłeś, szczególnie co do sprzedającego bo to co piszesz zgadza sie w 100% z tym co mi mówił telefonicznie.

Jestem umówiony na sobotę więc zobaczymy co z tego wyjdzie. Chcę podzwonić jeszcze jutro, po serwisach może znajdę kogoś kompetentnego żeby podjechał ze mną na oględziny.

Jeżeli mielibyście na miary na taką osobe będę wdzięczny.

 

Jeżeli chodzi o rejestrację to generalnie wchodzi w rachubę zarejestrowanie przyczepy przez sprzedającego oczywiście pod warunkiem pokrycia przez mnie kosztów.

 

Natomiast w kwesti US to nie wnikam, niech każdy sam szacuje ryzyko wpadki i ewentualnego domiaru z tego tytułu.

 

nie ma za co... - koszty rejestracji nie są duże - bo z przeglądem to 280zł, a Ty przed US nic nie ryzykujesz.

 

wracając do tematu - powinniśmy bardziej koncentrować się na budce - bo w sumie mało konkretów padło - może ktoś zna tego producenta - może ma jakies typowe wady? tak jak pękające plastiki w hobby?

 

szkoda, żeby kolega przeoczył coś oczywistego - przy takiej kasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj sobie dokładnie te dwa miejsca, które zaznaczyłem:

 

- przy blacie kuchennym jest jakiś dziwny cień ( na kilku zdjęciach) - sprawdź czy to zwykłe łączenie, czy coś niepokojącego

 

 

- w łazience - wydaje mi się, ale uszczelnienia ( łączenie ścian w narożniku ) mogą być nie oryginalne ( różna grubość) , ale trzeba to zobaczyć na żywo - naciśnij na ścianę, czy się nie rusza, obejrzyj dokładnie okolice łazienki z drugiej strony ściany.

 

 

Oprócz tego obejrzyj to co pisali Koledzy, czyli czy przesionek wejdzie Ci w listwę ( jest trochę pognieciona).

 

Walcz o akcesoria - zbiorniki na wodę, pompka wody zewnętrzna z przyłączem, schodek, akumulator, kabel sieciowy, no i oczywiście przedsionek.

Sprawdź stan opon - powinny być wzmocnione z indeksem C, koło zapasowe, butle gazowe jeśli będą to i tak angielskie - ważne, żebyś mógł sprawdzić, czy wszystkie urządzenia działają.

Pośrednik niech rejestruje na siebie - stracisz tak naprawdę tylko około 100 zł, bo odpadnie Ci przegląd i zaświadczenie ze skarbówki, zostanie tylko rejestracja.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem tam 4 lata temu na placu i nic nie mnie nie zainteresowalo a wrecz kilka sztuk odstraszylo...

 

 

 

ta ktora pojechalem ogladac to ... szkoda gadac a w opisie miod, malina i cytryna...

 

ogolnie to maja hale gdzie cepki sa picowane i o ile mnie pamiec nie myli to cepki te na sprzedaz rowniez sa wypozyczane

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym bardzo czujny i ostrożny przy zakupie super przyczepy za mniej więcej 3/4 wartości. Albo sprzedawca oszukuje, i podobne przyczepy są tańsze ( nie 8 a 5 tys. funtów ) i ta nie jest super okazją cenową albo... niska cena jest zachętą do kupienia przyczepy bez wnikliwego obejrzenia. Zwróć szczególną uwagę na uszkodzony narożnik - może jego przyzwoita naprawa okazała się zbyt kosztowna dla Anglika i sprzedał przyczepę bez naprawy, ale tanio.

 

I warto pamiętać, że w Polsce przyzwoita naprawa przyczepy nie jest tania.

 

Czekam na relację z oględzin. Ciekawe jak powstały uszkodzenia? I czy laminatowy tył przyczepy nie jest przy okazji popękany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widziałem tę przyczepę. Znalazłem w Poznaniu kompetentną osobę (pracownik serwisu), która podjechała ze mną celem oględzin. W razie czego mogę przekazać kontakt.

 

Wiem też dlaczego cena była taka a nie inna!!!

 

Udeżenie na tyle to był w niej najmniejszy problem. Cały prawy przód był mokry. Podłoga zgnita, grzyb zaczął wychodzić również nad oknem przednim. Jednocześnie pozostawiono na zimę w termie wodę, wg oceny "mojego człowieka" urządzenie nie nadawało się już do użytku. Dodatkowo popękane narożniki okien oraz meble z tyłu (pod łużkami piętrowymi) być może wynik udeżenia z tyłu. Dodatkowo oprócz listwy popękany laminat z tylu (nieznacznie tuż przy listwie).

 

Oczywiście zrezygnowałem z zakupu.

 

Irytujące dla mnie jest nieuczciwość sprzedającego. Kilkakrotnie podczas rozmów potwierdzał idealny stan przyczepy. A i w czasie samych oględzin udawał głupa i bagatelizował problem.

 

Na szczeście nie mam wielkiego ciśnienia na zakup przyczepa bo mam burnstera po teściach. Przyczepa jest leciwa bo 1985 rok i trochę goła więc postanowiłem kupić nowszą żeby mojej rodzince było wygodniej.

Mam niestety ograniczenia, bo nie chcę przekroczyć 3,5 t., a DMC samochodu to 2175 więc zostaje na przyczepę 1325.

A najchętniej chciałbym coś co ma układ właśnie tej ocenianej przez mnie przyczepy. Niestety zarówno hobby jak i knaus o podobnym rozkładzie mają już DMC 1400 więc odpadają.

 

Widziałem jeszcze dethleffs new line 490 sk - niestety na stronach producenta i niewiem czy identyczny symbol był w latach ubiegłych, ale będę próbował upolować coś takiego 5-6 letnie.

 

Jeżeli wiedzielibyście o przyczepach spełniających powyższe kryteria byłbym wdzięczny o informację.

 

Jeszcze raz dziękuję za pomoc i opinie.

 

Pozdrawiam

 

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym nieudanym strzale jadę przyjżeć się kolejnej:

 

http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-detailansicht.html?adId=53990318

 

tym razem trochę dalej (przy okazji odwiedzimy rodzinę żony).

 

Co sądzicie o tej przyczepie???

Jakie są zagrożenia/ryzyka przy sprowadzaniu przyczepy z Niemiec - na co zwrócić uwagę???

Nadmienię tylko, że mamy nagrany serwis przyczep kempingowych, któy zrobi nam kompleksowy przegląd i na podstawie wyników tego przeglądu podejmiemy decyzję co do zakupu.

 

Pozdrawiam

 

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.