Skocz do zawartości

obróbka tworzyw sztucznych


bodzioklb

Rekomendowane odpowiedzi

czasami przewija sie tutaj w roznych watkach temat obróbki tworzyw - ale nigdzie nie ma szczególowych wskazówek co i jak

 

chodzi mi o wykonanie kilku detali aby wykonczyć łazienke w przyczepie /wiem, wiem temat rzeka ale nie miałem czasu... /

 

nie wiem do konca czy to ma być z żywicy czy z tworzyw termouwatrzalnych

 

zabawe z żywica przerabiałem - ale zawsze miałem problem z doborem utwardzacza - ilości i rodzaju

czasami schło zbyt szybko a czasami żywica była lepka nawet dobę - pomimo ze proporcje były wg instrukcji :niewiem:

 

tworzywa termoutwardzalne - temat znam tylko z teorii... jak sie do tego zabrać

element nie beda zbyt duże więc i w piekarniku można to zagrzać

 

czy zastosowanie samej żywicy wlanej do formy jest możliwe? - tzn czy odlany element nie bedzie zbyt kruchy bez wlókien?

 

z czego najlepiej zrobić forme? - odlew gipsowy?

 

dokładniej rzecz biorąc "rzeźbie" kształt elementu w gipsie a po skonczeniu traktuje jego powierzchnie żywica/tworzywem utwardzalnym?

co zastosować aby łatwo poźniej całość rozdzielic?

 

chodzi mi o zabudowanie tej wnęki nad wc:

post-728-0-47183300-1328628319_thumb.jpg

 

calość już wykończyłem ale jakoś nie moge sie zabrać do tej nieszczęsnej wnęki

 

w planie było wysunięcie kibelka do przodu i za/nad nim zamontowanie oryginalnej szafli - ale zmniejszy mi się powierzchnia podłogi - pozatym odpada poszerzenie klapy serwisowej na kaset - musiałbym ingerować w konstrukcje szkieletu cepki bo zaraz przy klapie serwisowej mam przy otworze słupek w scianie - a tego sie boję

Wole zostawić kibelek tak jak jest ;)

 

czym wygladzić zrobione elementy przed lakierowaniem?

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszelakie odlewy możesz zrobić z specjalnego silikonu, gipsu lub plasteliny, modeliny Formy z żywicy obrób stepnie a potem szpachlówka (może byc natryskowa lub zwykła) i szlifując wyprowadz płaszczyzne, kształt itd Potem drobny papierek i szlif na wode i lakierowanko Na szpachlówke może być bez podkładu Żeby odlew od formy odchodził wysmaruj forme olejem wazelinowym Co do plexi to możesz wyginać na ciepło Przydaje się opalarka i sklejka z rowkiem na wylot żeby zagiecie było równe Grzejesz przez rowek i zaginasz w wygrzanym miejscu

 

troche odlewów wszelakiego rodzaju już zrobiłem :-] Można cuda tworzyć i na miliony sposobów i kombinacji je wykonać i wykończyć :-] Poniższe popiersie i nóżki to nowy odlew w plastelinie :hehe:

post-1137-0-70765900-1328645397_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,a może da się to zrobić z gotowych elementów?

Pracuję w firmie która jest producentem wyrobów reklamowych głównie z tworzyw sztucznych.

Może uda sie dobrać jakiś materiał który będzie podobny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ksztalt mam juz w glowie... z gotowcami bedzie raczej ciezko

 

a co do podpasowania pod kolor... i tak chce szafki pod umywalka lacznie z drzwiczkami zrobic na jeden i ten sam kolor ;)

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ksztalt mam juz w glowie... z gotowcami bedzie raczej ciezko ...

 

 

a jaki konkretnie kszałt i jaki element chcesz wykonać? :niewiem:

 

Tą luke za kibelkiem możesz zrobić ż żywicy i maty a forme wykonać z obojętnie jakiej płyty drewnopochodnej :-]

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.