Skocz do zawartości

kupno przyczepy


rosołek

Rekomendowane odpowiedzi

Kieruj się stanem nie rocznikiem-oczywiście w granicach rozsądku ale przyczepki nie używa się 365dni w roku i często 3 lata starsza oznacza używana o14dni x 3 więcej.Dlatego nie jedna 25latka może być w lepszym stanie niż 10latka.....ważne by była sucha,szczelna,nie bita.Musi mieć ogrzewanie gazowe,dobrze też lodówkę na to paliwo i choćby miejsce na wc(co dyskwalifikuje 99,99% niewiadówek)-chyba że chcesz mieć komfort jak w namiocie.No i fajnie gdyby miała już przedsionek....dokupienie go to 1000-2000 co przy kwocie jaka masz windowało by cenę o 20-30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kieruj się stanem nie rocznikiem-oczywiście w granicach rozsądku ale przyczepki nie używa się 365dni w roku i często 3 lata starsza oznacza używana o14dni x 3 więcej.Dlatego nie jedna 25latka może być w lepszym stanie niż 10latka.....ważne by była sucha,szczelna,nie bita.Musi mieć ogrzewanie gazowe,dobrze też lodówkę na to paliwo i choćby miejsce na wc(co dyskwalifikuje 99,99% niewiadówek)-chyba że chcesz mieć komfort jak w namiocie.No i fajnie gdyby miała już przedsionek....dokupienie go to 1000-2000 co przy kwocie jaka masz windowało by cenę o 20-30%.

 

 

 

 

Cała prawda. Może być starsza, tak według mnie, grunt, żeby była w dobrym stanie>

A przedsionek. Oj było tu już dużo tematów gdzie i jak kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to już kolejna wiedza się moja poszerzyła - teraz pytanie gdzie najlepiej szukać i jak nawet po zdjęciach ocenić czy stan jest dobry (żeby chociażby na darmo nie jechać)

 

Mam przyjaciela w Holandii - komisy ściągają na przykład stamtąd.

 

dostałem oto taki link:

 

http://www.caravans.nl/tweedehands/tourcaravans.php?accLogical=AND&categorie_id=1&merk=&showform=quicksearch&branches_merken_id=12&model=&freesearch=&prijs_van=&prijs_tot=&submit_simple=Start+zoeken

 

Ale na moje oko drożej niż w Polsce - czego tak się dzieje??

 

Może poszukać tam i przyciagnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dostałem oto taki link:

 

http://www.caravans....le=Start+zoeken

 

Ale na moje oko drożej niż w Polsce - czego tak się dzieje??

 

Może poszukać tam i przyciagnąć?

 

Na tej stronie są same komisy i dealerzy.

To tłumaczy ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosolez - tu Koledzy nie piszą nic nowego, czego nie znajdziesz w wątku z poradami dla kupujących. Proponuję przeczytać całość "od deski do deski", bo najwyraźniej tego nie zrobiłeś skoro "Twoje wiedza się poszerzyła"... Są też wątki (łatwo znaleźć - przy okazji poćwiczysz "manewrowanie po forum") angielka contra europejka - wady i zalety.

 

Naprawdę warto poświęcić ten czas (nawet kilka godzin być może) biorąc pod uwagę zasoby finansowe. Szczerze Ci polecam. Szczerze - to głupi jest pisać o czymś po raz en-ty. Więc z szacunku do nas - przeczytaj a my chętnie Twoją wiedzę będziemy uzupełniać o odpowiedzi na pytania dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie promować, tylko zwracać uwagę co grozi jednej i drugiej, która w jakiej dziedzinie góruje na którą. :-)

Żadnych promocji, żadnych emocji. Czysta kalkulacja. Prosta jak drut - analiza SWOT :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie promować, tylko zwracać uwagę co grozi jednej i drugiej, która w jakiej dziedzinie góruje na którą. :-)

Żadnych promocji, żadnych emocji. Czysta kalkulacja. Prosta jak drut - analiza SWOT :-)

 

 

Dobra, dobra. Czysta kalulacja to taka jak kiedyś podałeś. Łatwiej uchodzić nie zgnitą kontynentalną cepkę. I tu Ciebie popieram.

Niech kolega zamieszcza, zawsze się coś pomoże tak w kontynentalnych jak i angielkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki co dziękuję za informacje - im więcej czytam na forum tym gorzej się na coś zdecydować, jest tyle niuansów przy wyborze takiej przyczepy, że szok:)

a ile rozbieżnych zdań, szczególnie przy wyborze angielka-europejka - dyskusja na ten temat na forum w sumie mi nie pomogła - tylko utwierdziła w przekonaniu ze zakup przyczepy to nic łatwego.

wiec będę szukał ciekawych ogłoszeń i ewentualnie linkował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko utwierdziła w przekonaniu ze zakup przyczepy to nic łatwego.

To już dużo! :-) Niektórzy twierdzili inaczej :-) :ok:

 

Czysta kalulacja to taka jak kiedyś podałeś

Zdania nie zmieniam. Dodam, to co zawsze dodaję, że jeżeli już znajdziemy budkę suchą i dobrą z wysp - nie będzie już tak atrakcyjna cenowo w porównaniu z europejkami.

Bo dobry towar (z kontynentu, czy też z wysp) - musi kosztować. :ok:

Edytowane przez gfizyk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dokładnie tak jak piszesz.

Ja nie bardzo chciałem prosićo pomoc przy zakupie swojej cepki i potem kosztowało mnie to dużo pracy i nerwów.

Choć dzisiaj nie żałuje bo mam to co chciałem mieć w cepce.

Ale pewnie na etapie oglądania, gdyby ktoś rozsądny, znający się doradził mi to nie kupił bym jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od ponad tygodnia szukam i póki co to jedyna oferta, która wpadła mi w oko:

 

Ktoś może się wypowiedzieć - w dodatku to tylko 180 km ode mnie:

 

http://allegro.pl/hobby-prestige-400-przyczepa-kempingowa-i2105044711.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.