Skocz do zawartości

Jaki klej do poszycia zewnętrznego


Rekomendowane odpowiedzi

Zbieram się od miesiąca żeby napisać ten post,więc do dzieła.

Poszukuję kleju który będzie bardzo płynny (można go nalac do strzykawki) żeby podkleić poszycie zewnętrzne czyli tą cienką blachę (na fotce zaznaczone gdzie odstaje)

Miałem zamiar kupić całą blachę na poszycie (obie strony) ale cena mnie odstraszyła (przewyższa cenę zakupu przyczepy).

Po podklejeniu będę malować całość (czytałem na forum jak się maluje) Tylko czy farba ma być matowa czy z połyskiem i jaka ilośc pójdzie.

Jedna ściana ma 2m wys i 5m dł. Najbardziej mi zależy na kleju,bo naleję w strzykawkę, założę igłę i będę wstrzykiwał w miejsca gdzie blacha odstaje.Miejsca po wkłuciu igły się pod szpachluje i całość farba przykryje.(blacha to nie rybia łuska)Jeśli coś żle rozumuje to proszę o poprawienie,bo nie wszystko jeszcze czytałem.

post-8406-0-77173900-1327251580_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieram się od miesiąca żeby napisać ten post,więc do dzieła.

Poszukuję kleju który będzie bardzo płynny (można go nalac do strzykawki) żeby podkleić poszycie zewnętrzne czyli tą cienką blachę (na fotce zaznaczone gdzie odstaje)

Miałem zamiar kupić całą blachę na poszycie (obie strony) ale cena mnie odstraszyła (przewyższa cenę zakupu przyczepy).

Po podklejeniu będę malować całość (czytałem na forum jak się maluje) Tylko czy farba ma być matowa czy z połyskiem i jaka ilośc pójdzie.

Jedna ściana ma 2m wys i 5m dł. Najbardziej mi zależy na kleju,bo naleję w strzykawkę, założę igłę i będę wstrzykiwał w miejsca gdzie blacha odstaje.Miejsca po wkłuciu igły się pod szpachluje i całość farba przykryje.(blacha to nie rybia łuska)Jeśli coś żle rozumuje to proszę o poprawienie,bo nie wszystko jeszcze czytałem.

Producenci często stosują klej Henkel Macroplast:

 

26e9de0f8b4bffe0med.jpg

Edytowane przez major (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transa-M - a nie uważasz, że takie wstrzykiwanie kleju przez zrobione otwory w poszyciu to jednak jest trochę partyzantka? Masz - jak sądzę - doświadczenie w naprawach przyczep, a ja nie, ale obawiał bym się, że klej poleci gdzie popadnie. Jeśli odstaje, to z jakiegoś powodu. Może warto jednak zerknąć od środka, ustalić powód, usunąć go itd. Jakoś mnie nie przekonuje taka naprawa na strzykawkę.

 

Wiem, że budka już leciwa i pewnie kol. Janusz110 nie chce w nią pchać dużo kasy, ale i tak chyba warto odkryć tę ścianę od wewnątrz.

 

Może jestem w błędzie to proszę o naprostowanie mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transa-M - a nie uważasz, że takie wstrzykiwanie kleju przez zrobione otwory w poszyciu to jednak jest trochę partyzantka? Masz - jak sądzę - doświadczenie w naprawach przyczep, a ja nie, ale obawiał bym się, że klej poleci gdzie popadnie. Jeśli odstaje, to z jakiegoś powodu. Może warto jednak zerknąć od środka, ustalić powód, usunąć go itd. Jakoś mnie nie przekonuje taka naprawa na strzykawkę.

 

Wiem, że budka już leciwa i pewnie kol. Janusz110 nie chce w nią pchać dużo kasy, ale i tak chyba warto odkryć tę ścianę od wewnątrz.

 

Może jestem w błędzie to proszę o naprostowanie mnie.

 

 

 

Poleciłem tylko dobry klej do blachy alum, a o samej metodzie naprawy nic nie wspomniałem. Oczywiście, że warto zerknąć od środka..Pytanie czy w tym roczniku ma to sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chodzi o to że stała długo na słońcu i takie są miejscowe odklejenia od poszycia.W środku nie czuć nieprzyjemnego zapachu,nigdzie nie ma zacieków (mam ją 2 lata) a wkurza mnie to poszycie.Myślałem o takim szybkim sposobie renowacji,bo tej blachy (0.5mm) chyba nie da się odkleić żeby na nowo przykleić.

major jakieś namiary na sklep żeby kupić lub przez neta zamówić.

Edytowane przez Janusz110 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem takich napraw. Jak przyszło do naprawy - zgłaszałem się do Andrewa1. Zrobił solidnie. Ale gdybym się miał decydować na samodzielne naprawy, na pewno unikałbym jak ognia dziurawienia tego, co ma szczelność ze swojej natury (ciągła blacha). Przyczyna rozpoznana, może rzeczywiście nie warto pruć przyczepy od środka, ale czy na pewno w zamian warto dziurawić poszycie od zewnątrz? Piszesz, że zaszpachlujesz, ale w takim uszczelnieniu mogą być mikropęknięcia, które w przypadku cieknącej wody po ścianie (np. deszcz) kapilarnie pociągnie Ci wodę do wnętrza. I to, co było zdrowe zacznie Ci gnić. Napisz do Andrewa1, przypuszczam, że on Ci poradzi. Ale każdy decyduje sam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym robił małe otwory w sklejce od wewnątrz (niekoniecznie wiercąc, można przekłuwać) i dalej poprzez styropian przejdzie się grubą igłą. Wewnętrzne otwory też da się zamaskować.

Edytowane przez kmtaxi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takich rozwarstwieniach metoda proponowana przez autora jak i przez przedmówcę to tylko chwilowe maskowanie problemu .

 

no ale nie ja decyduję

 

co do metody i reszty to poszło na pv

 

i jeszcze jedno powtórzę za kolegą Major "".Pytanie czy w tym roczniku ma to sens?"" :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chodzi o to że stała długo na słońcu i takie są miejscowe odklejenia od poszycia.W środku nie czuć nieprzyjemnego zapachu,nigdzie nie ma zacieków (mam ją 2 lata) a wkurza mnie to poszycie.Myślałem o takim szybkim sposobie renowacji,bo tej blachy (0.5mm) chyba nie da się odkleić żeby na nowo przykleić.

major jakieś namiary na sklep żeby kupić lub przez neta zamówić.

 

Taki klej znajduje się w ofercie Frankany - sprowadzam zazwyczaj na swoje potrzeby duże opakowania (koszt 150 EU-jest razem z utwardzaczem).

Jak nie rozbierałbym przyczepy w tym roczniku na części pierwsze. Obawiam się, że degradacja może być już dosyć zaawansowana. Najlepiej pomyśleć o chwilowym "załatwieniu sprawy" - zaliczyć jedne wakacje i pomyśleć o nowszej budce :) Ta już swój okres świetności ma już za sobą.

Edytowane przez major (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

koledzy pomóżcie bo mie mam już pomysłów.Gdzie kupić klej MACROPLAST UK 8160 fotke zapodał kol.major mam pomalowane już 3 ściany ale stoję z robotą bo nie mam tego kleju.Na alledrogo nie ma a w googlach wyszło tylko 2 sklepy go mają.W świdniku załatwi ale 9kg i Koło ale tam tylko dla firm,i nie wiem gdzie kupić op.3.6kg,większe mi nie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki klej jest w ofercie Frankany (której jesteśmy dealerem). Na dzień dzisiejszy mam na stanie opakowanie 9kg. Mniejsze możnaby sprowadzić ale następną dostawę mam za ok 3 tygodnie..W Polsce klej ten jest praktycznie niedostępny - tylko na specjalne zamówienie. Kiedyś potrzebowałem go "na gwałt" i obdzwoniłem wszystkie hurtownie bez efektu.

Edytowane przez major (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy pomóżcie bo mie mam już pomysłów.Gdzie kupić klej MACROPLAST UK 8160 fotke zapodał kol.major mam pomalowane już 3 ściany ale stoję z robotą bo nie mam tego kleju.Na alledrogo nie ma a w googlach wyszło tylko 2 sklepy go mają.W świdniku załatwi ale 9kg i Koło ale tam tylko dla firm,i nie wiem gdzie kupić op.3.6kg,większe mi nie potrzebne.

 

Witam

Podobna sprawa jak w sąsiednim poście więc zadam podobne pytanie . Na kiego grzyba Tobie do poszycia tyle kleju? (3 kg)

Nie klej przypadkiem blachy po całości bo za rok/dwa będziesz żałował. Klej tylko po krawędzi i możesz zastosować śmiało TotalFix Patexa. Sprawdzony od lat na poszycie

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podobna sprawa jak w sąsiednim poście więc zadam podobne pytanie . Na kiego grzyba Tobie do poszycia tyle kleju? (3 kg)

Nie klej przypadkiem blachy po całości bo za rok/dwa będziesz żałował. Klej tylko po krawędzi i możesz zastosować śmiało TotalFix Patexa. Sprawdzony od lat na poszycie

 

Pozdrawiam.

 

Klei się blachę na całej powierzchni. Przynajmniej tak wykonuje się to w fabrycznie nowych przyczepach przez producentów. Dlaczego kolega miałby żałować?

Edytowane przez major (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz110 , przepij lepiej tą kasę na biwaku, zamiast kleić te blachy do styropianu :kawa:

Żaden super klej nie utrzyma w kupie budy, ponadto wstrzykiwanie strzykawkami może się zakończyć poklejeniem paluchów i oczu.

Żeby cokolwiek wstrzyknąć nawet najgrubszą igłą, trzeba się nieźle napocić.

Jeżeli Twoja buda Ci się nie podoba, to zrób sobie zdjęcie przy mojej :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.