Skocz do zawartości

Kilka Pytań ABI QUARTZ 430 EB


c-kozi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono wielbicieli domków na kołach. Od niedawna jestem posiadaczem według mnie super przyczepki ABI QUARTZ 430 EB. Dodam że nie jest to moja pierwsza przyczepka, wcześniej ja i moja rodzinka użytkowaliśmy z satysfakcją N-126N ale dzieci rosną wiec i zapotrzebowanie na miejsce też. Ale wracam już do nowego nabytku. A mianowicie przy zakupie dokonałem stosownego przeglądu według instrukcji zawartych na tym forum i postanowiłem kupić. Zastanawiała mnie tylko jedna rzecz dotycząca rocznika. Wiem że w razie wątpliwości należy odstąpić od zakupu ale zrobiłem odwrotnie. Na załączonych zdjeciach uwidoczniona jest nowy nabytek. Według dokumentów jest to 1998 rok, ale nie chce mi się za bardzo w to wierzyć. Jakby ktoś posiadał stosowną wiedzę w tym zakresie, niech mi podpowie który to może być rocznik. Moim zdaniem nastąpiła pomyłka we wpisie w dowód rejestracyjny i zamiast wpisać 89 to wpisali 98. Pomijam już fakt że tych pomyłek w DR było wiele więcej ale wszystkie oprócz rocznika już wyprostowałem. Dodam jeszcze że na tabliczce znamionowej nie ma rocznika. Drugie pytanie brzmi: gdzie na boga znajdę fabryczny numer. Przepatrzyłem już okolice haka i nie znalazłem. Jedyny numer jaki mam jest na tabliczce znamionowej. Pozdrawiam

 

c692833753b37f77m.jpg

 

2b0ab7b8e7eb958am.jpg

 

f82958cb06966673m.jpg

 

82047bfeb9d31111m.jpg

 

e0e1c1cafbec293em.jpg

 

02423995ede5ce1am.jpg

Edytowane przez c-kozi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w angielkach, ale w mojej numer jest nabity na ramie. Mało tego jak byłem na przeglądzie to diagnosta znalazł

ten numer bo nie chciał przeglądu podbić bez numeru. Stwierdził, że tabliczka go nie interesuje bo mogę sobie zmienić,

a rama zawsze zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam numer na wszystkich szybach, tabliczce znamionowej i na ramie. Sprawdź po prawej stronie dyszla, tam gdzie zaczyna się bakista.

 

dokładnie tak

a jeszcze:

 

  • numer seryjny ( dwie pierwsze cyfry to rok, np 91 SWO *****)
  • nalepki na oknach post-5201-0-04272600-1303027073_thumb.jpg (9102 - luty 1991)

  • i nalepki z przeglądu na urządzeniach elektrycznych (np. okolice bezpieczników, albo wewnątrz lamp sufitowych-trzeba rozkręcić)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, wszystkie są takie same, z ta sama naklejka. Ale na forum znalazłem mala wskazówkę, a mianowicie mowie o stabilizatorze w postaci czegoś w rodzaju resoru przy dyszlu. Jeden z doświadczonych forumowiczów napisał że takie ustrojstwo montowali w angielkach z rocznika 88 sprzedawanych na allegro jako 98.

 

http://forum.karawaning.pl/topic/7353-do-czego-to-sluzy/page__view__findpost__p__190450

 

http://forum.karawaning.pl/topic/7353-do-czego-to-sluzy/page__view__findpost__p__190487

Edytowane przez c-kozi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ją od Polaka na polskich blachach, oprócz polskich dokumentów nic więcej nie dostałem. Nie mam żadnych problemów natury formalnej, ja chce dla siebie po prostu ustalić jej rocznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj zrobić tak jak Koledzy pisali. U mnie w przyczepie jest taki moduł elektryczny do sterowania wszystkim i z tyłu ma naklejki z dopuszczenia do eksploatacji. Tak też można potwierdzić datę, bo z Twoich szyb coś nie mogę dojść o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oknach sa kody homologacji a te za takim szlaczkiem ~~~~~to procent przenikania światła.

Kolego na 99% jest to rocznik 89 a nie 98 i raczej nie jest to "pomyłka" tylko standart przy rejestracji starszych angielek.:oslabiony:

Raczej się tym nie przejmuj grut to aby była sucha i sprawna.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocer, przejrzałem już nawet kontakty, lampki itd. od tyłu i nie ma nic. Piotrek tak jak mówisz, nie przejmuje się, przyczepka sucha fajna. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak już nogami pocieram na ten sezon :przyczepa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.