Skocz do zawartości

Bunkry Mamerki


jacol

Rekomendowane odpowiedzi

Byliśmy w Mamerkach i bunkry super i świetnie zachowane :-] tylko ciężko trafić bo są kiepsko oznaczone My stacjonowaliśmy pod Giżyckiem w Bogaczewie :-]

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy w Mamerkach i bunkry super i świetnie zachowane :-] tylko ciężko trafić bo są kiepsko oznaczone My stacjonowaliśmy pod Giżyckiem w Bogaczewie :-]

 

Dla moich planów trochę daleko :-] , ale jakaś alternatywa .

 

Oooo Jacol fajny temat zapodał :ok:

 

Byłem kiedyś w Wilczym Szańcu z rodzicami za czasów wczesnego licealisty.

 

I chętnie wybrałbym się w te rejony umocnień ze swoimi dzieciorami

 

 

Myśl dalej Patryk :banan:

 

W Mamerkach to nie widziałem ale w Gierłoży da się zatrymać ...chcesz na dłużej czy na noc /dwie ???

 

Tak się rozglądam, planuję, bo jeszcze w tych okolicach nie byłem. A jak będą już jakieś ciekawe namiary, ciekawostki w okolicy ... to będzie można się wybrać i ustalić czas pobytu :)

 

Przy ujściu Kanału Mazurskiego do Jez. Mamry czyli przy samych Mamerach była (a pewnie jest dalej) przystań żeglarska z polem biwakowym. Co prawda dość skromna ale na kilka noclegów wystarczy. Nie wiem czy w Węgorzewie jest jeszcze kemping ?

 

Już mam punkt zaczepienia :piwko:

Edytowane przez jacol (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam pole kempingowe w pobliżu Giżycka :

http://campingszekla...ntpage&Itemid=1

 

ewentualnie bardziej urokliwy oddalony o kilka km dalej od cywilizacji , z płytkim kąpieliskiem - patriks - istny raj dla dzieciorów :)

http://sekret.mazury.info.pl/sekret/ skąd masz wszędzie w miarę blisko

Edytowane przez tomik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gierłoży przed bunkrami już na terenie jest kemping( miejsce postojowe dla podróżników) ... jak przyjedziesz popołudniu i chcesz zacząć zwiedzać od rana to mozna spoko zostać na noc ... kosztuje to chyba z 25 zł ...pewnie da się tą radość przebywania na parę nocy przerobić ... małolaty pilniją terenu i są na bramce ...

post-8073-0-04807400-1326052788_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jacku . Mamerki i pozostałości po budowie Kanału Mazurskiego warte są zobaczenia .

Wcześniej Andrzej pisał o polu namiotowym przy kanale . Pole to skierowane jest raczej do żeglarzy i wieczorami bywa na nim dosyć głośno , ale jest sympatycznie - można posiedzieć przy ognisku i pośpiewać z żeglarzami . Po drugiej stronie jeziora Przystań jest przystań jachtowa i pensjonat Aniata http://noclegi.pl/aniata widziałem u nich namioty , myślę, że przyczepę też przyjmą .

Serwują bardzo dobre jedzenie . Kiedy chcesz tam zawitać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.