Skocz do zawartości

Ceny winiet w 2012 roku czyli opłaty za autostrady


Miodzio

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem to w Niemczech od czasu do czasu bucha pogłoska, że wprowadzą opłaty dla osobówek. A Niemcy się tego boją bo wtedy będzie już pełny nadzór nad obywatelem. Przy tej ilości autostrad i zjazdów z nich to tylko wchodzą w grę opłaty elektroniczne Toll Collect - identyczne jak pojazdów ciężarowych.

Ale w Niemczech ADAC to potężne lobby i pilnują dobrze interesów kierowców. Także w Niemczech za darmo :)

Francja.

We Francji jest sieć autostrad składającą się ze 140 odcinków o całkowitej długości ok. 11 052 km, z czego 8472 km stanowią autostrady płatne, w zarządzie prywatnych, lub prywatno-publicznych operatorów, a 2580 km jest bezpłatne w ramach zarządzanej przez państwo sieci drogowej (Wikipedia, styczeń 2008).

Opłaty pobierane są ręcznie na bramkach lub jest możliwość wykupienia opłat elektronicznych Telepaege. Generalnie panuje opinia, że autostrady we Francji są jednymi z najdroższych w Europie. Z własnego doświadczenia wiem, że wszyscy bardzo pilnują ograniczeń prędkości, bo sporo jest kontroli i radarów.

Przydatne linki

Telepaege, Auto Świat Podróże, Wikipedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam kolegów szukałem właśnie informacji na temat opłat za autostrady w Czechach ,Austri i Słoweni

ponieważ w przyszlym roku mam zamiar podłączyc przyczepkę lekką do kampera własnie ze względu na ważenie na drogach a ja nigdy nie miesciłem się w dmc

i powyższych informacji wynika że w wymienionych krajach płaci się tylko za holownik czyli jesli będę miał przyczepkę a cały zestaw waży 3500 kg to wykupuję tylko winetę na holownik

czy dobrze rozumuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irekw - jeżeli twój kamper ma w dowodzie mniej niż 3500 kg DMC to płacisz tylko za sam pojazd - w Czechach, Austrii i Słowenii. Czyli dobrze rozumujesz.

Nie ma znaczenia czy to jest przyczepa lekka czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegöw tak sledzac temacik to nie bedzie za wesolo ale co do ropy to przeciez mozna zawsze kupic , jezdzilem za polowe taniej od kolegöw z ciezaröwek ja jak mialem diesla to jezdzilem za polowe ceny tylko trzeba sie po parkingu przeleciec i popytac a za to nic nie placimy ewentualnie przez CB tez mozna sie dowiedziec kto ma nadwyzki i kupisc za grosze a koledzy ze wschodu zawsze handluja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no można... tyle,że coraz trudniej znaleść kogoś kto sprzedaje a przelewanie na parkingu w Austrii może się źle skończyć jak wpadnie policja.

Są równiez miejsca gdzie kierowcy sami przychodza i pytają czy chcesz ON.Pamiętja,że jak kupujesz w pojemniku to możesz wlać jakiś syf.

 

Tak wogóle to jest to nielegalne,nieetycze,jest przestępstwem i grozi karą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.