Skocz do zawartości

Zgniły próg


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie się wydaje ,że masz uszkodzoną uszczelkę i nie ma szczelności między drzwiami i leje się woda jak pada. Ja mam to samo też w tej okolicy mam mokro-wina uszczelki.

U mnie była robiona wstawka ale nie przeze mnie już taką kupiłem.Teraz muszę uszczelnić - trzeba by jakąś uszczelkę dopasować.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda dalsza część łączenia ściana-podłoga? woda lubi się rozłazić a drewno pięknie chłonie :niewiem: musisz zlokalizować przeciek :niewiem: i go wyeliminować a następnie musiałbyś wymienić listwy aż do suchego i dobrze zabezpieczyć przed wodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślady zacieku dochodzą po około 15-20 cm w każdą stronę, jeszcze dokładnie nie sprawdziłem bo muszę odkręcić meble po lewej i prawej stronie, ale doszło głęboko bo podłoga od spodu przyczepy jest w tym miejscu miękka.

Jak się usunie przyczynę przecieku to co się robi z taką podłogą wycina się i sztukuje z nowej płyty a jak się łączy to razem, i co ze spodem bo z wierzchu chyba jest mniej problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw rozbierz wszystko tzn odkręć meble ściągnij wykładzine itp Potem musisz wyciąć sklejke i dobrać się do elementu konstrukcyjnego a wtedy musisz wyciąć przegniły element i w to miejsce wstawić nowy Pewnie będziesz musiał wymienić listwe nie tylko krawędziowa ale też wgłąb budki skoro podłoga się ugina Sposobów łączenia jest wiele czopy kołki wkręty Zależy ile masz czasu i chęci na takie zabawy Jak wstawisz nowy element konstrukcji to zabezpiecz go przed wilgocią np pokostem lnianym (na gorąco) i wtedy możesz założyć nową sklejke Tylko zwróć uwage by była tej samej grubości żeby podłoga była równa Na to wykładzinka i śladu nie bedzie :niewiem: pamiętaj żeby zawsze wymieniać więcej niż widać że zamokło -daj zapasy po 10-20cm

 

i co ze spodem bo z wierzchu chyba jest mniej problemów.

 

a co jest z tym spodem??? :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że to co ciekło na wierzch podłogi przeciekło do wewnątrz i od spodu podłoga jest też miękka. Nie jest to duży kawałek ale nie wiem jak będzie wyglądał po rozbiórce.

Pytanie jest o to czy z podłogą od spodu robi się tak samo jak w środku przyczepy, wycina i wymienia, czy nie będzie to miało wpływu na konstrukcję i wytrzymałość przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jaki to kawałek Jeśli nie duży to możesz zostawić, a wymienić konstrukcje i wewnętrzna sklejke Po tym okaże się jak ze sztywnością itd Wtedy będziesz wiedział czy brać się za spód czy tylko go zabezpieczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozebrałem tą podłogę i okazało się że mam całą zgnitą belkę idącą pod progiem (już jej nie mam bo wywaliłem). Oprócz tego zrobiłem dziurę na około 10-15cm wgłąb przyczepy i od nadkola wzdłuż progu do 30cm za drzwiami.

Zastanawiam się gdzie leży przyczyna zacieku.

Czy to leciało z góry po drzwiach.

Chcę odkręcić drzwi razem z futryną i dokładnie zobaczyć odkąd są ślady wody u góry.

Czy ktoś robił drzwi i może mi doradzić, może są jakieś zdjęcia na forum.

Dzisiaj zrobię zdjęcia tego co rozebrałem, żeby wam pokazać jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krupekjr, woda mogła dostawać się pod uszczelkę od góry lub boków drzwi ( pod tę aluminiową ramę ) jak ją odkręcisz to dokładnie zobacz czy nie ma tam śladów zacieków, ściekającej wody. Naprawa tego nie jest uciążliwa, jednak może się okazać, że trzeba będzie wymienić uszczelkę pod tą ramą, wtedy będziesz musiał skorzystać z jakiegoś uszczelniacza np. takich producentów jak Ceresit, Tytan, Sika, Den Braven, dobrze nałożyć warstwę uszczelniacza, najlepiej z naddatkiem, potem dokładnie założyć te uszczelkę i na nowo przykręcić ramę, na pewno się uda :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dobrałem się do podłogi i rozebrałem co się dało zostały mi tylko drzwi.

A wygląda to tak :

 


post-133797-imported-53591119-63e9-41c7-be3b-5ea02569cbde_thumb.jpg

 

 

post-133797-imported-259c3359-7f69-4155-8ead-c89192cc0288_thumb.jpg

 

 

post-133797-imported-8df06dbd-bd9b-4cd7-b772-9986421f4538_thumb.jpg

 

po zdjęciu podłogi

post-133797-imported-05c5442e-b8f0-4e85-90f8-e8da1e8afbbf_thumb.jpg

 

 

post-133797-imported-ebf8d913-5933-42c0-9b32-339e6594f593_thumb.jpg

 

po wycięciu steropianu

post-133797-imported-078702a7-18a6-44b8-9d2f-9520c0ecd4f7_thumb.jpg

 

 

post-133797-imported-d14b0290-4ce6-48f1-9f4e-95227b84b70f_thumb.jpg

 

 

post-133797-imported-3152b2b7-ed5c-4bbc-b76b-b494bc0dc441_thumb.jpg

 

listwa przed demontarzem

post-133797-imported-fb35dd86-4812-4bdd-a47e-e8e48ac18dd6_thumb.jpg

 

po wycięciu dolnej płyty

post-133797-imported-c2b029bb-0c47-4d1f-952a-82804fede6de_thumb.jpg

 

 

post-133797-imported-9e115e6c-df66-425e-9fc1-0bf4ccc1f37b_thumb.jpg

 

 

post-133797-imported-18667868-530c-42d5-8f11-f2a99b490cc3_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.