Skocz do zawartości

marekrudz

Użytkownicy
  • Postów

    13
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O marekrudz

  • Urodziny 06.09.1979

O mnie

  • Imię
    Marek
  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd
    Warszawa

Sprzęt

  • Sprzęt
    Przyczepa
  • Model
    Hobby 400
  • Holownik
    Zafira C

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia marekrudz

Forumowicz

Forumowicz (3/3)

  1. Z całego wywodu z powyższym mogę się zgodzić I niestety nie nauczyli Wysłane z telefonu Cytuj Jak nie masz nic do dodania merytorycznego na temat wątku, to siedź cicho i nie bij piany, bo nic tutaj nie wnosisz dzięki Marek4791 za odpowiedz sensowną i merytoryczną Pozdrawiam
  2. Widzisz jak byś czytał ze zrozumieniem to takich bzdur byś nie pisał. Zadałem konkretne pytanie, nie potrafisz odpowiedzieć nie odzywaj się. Według ciebie z przetwornicy wychodzi 12 V ? Zawsze mnie uczyli żeby uzyskać 230 v trzeba dostarczyć 12 V stałego do przetwornicy Jak widzisz na schemacie nie ma tam podzielonych napiec czy też rodzajów prądu Są tam dwa źródła zasilająca z przetwornicy i z sieci z przetwornicy wychodzi "chyba"230 V i z sieci 230 V. Piszesz bo się nudzisz ? Nie myli się ten co nic nie robi i kto pyta nie błądzi Mimo to pozdrawiam serdecznie
  3. Chciałbym w przyczepie mieć możliwość zasilania z dwóch źródeł albo z sieci pola kempingowe albo zasilać przyczepę z przetwornicy, przełączając odpowiednio przełącznik trójpozycyjny Jako że przewód prądowy (+) prowadzę przez przełącznik i manualnie sobie wybieram źródło zasilania. Natomiast budzi moje wątpliwości czy przewód minusowy z przetwornicy i ze złącza kempingowego mogę ze sobą połączyć czy muszę również stosować przełącznik. Schemat może bardziej objaśni dokładnie o co mi chodzi
  4. W tym przypadku nie ma też ładowania. Prąd idzie na lodówkę i oświetlenie przyczepy
  5. Tak musisz zastosować jak opisane we wskazanym poradniku jak i podłączenie
  6. Z twojego zdania wynika że chcesz mieć 230 v ciągle niezależnie czy jest to z przetwornicy czy z sieci pola kempingowego. Wkładasz wtyczkę zasilającą z pola kempingowego automat przełącza na zasilanie z sieci. Wyciągasz wtyczkę zasilająca z pola kempingowego, automat przełącza i daje zasilanie 230 v z przetwornicy. Natomiast ręczy przełącznik musisz wtedy pamiętać zasilanie z sieci zasilanie z przetwornicy i ręcznie przełączać
  7. czy po podłączeniu aku tak tak jak na poradniku automatycznie rozłączy akumulator w momencie podłączenia 230v?? Tak rozłączy przy zastosowaniu oczywiście przekaźników U mnie tak podłączone i działa
  8. Słabo szukałeś Zerknij na schemat z poniższego wpisu Tylko te automatyczne szybko siadają lepiej zastosować ręczy przełącznik
  9. Zachęcam do lektury myślę że rozwiąże to twój problem A wcześniej skorzystać z opcji szukania
  10. Nawiązując do wątku jestem na etapie łączenia klamotów z dodatkowy akumulatorem i mam pytanie ponieważ chciałbym się upewnić o sposobie podłączenia przekaźników według schematu który się powiela. Jeżeli źle myślę proszę mnie poprawić. Przekaźnik P1 pozycja 85 łącze z pozycją 87 (mostkuję) i dodatkowo łącze z pozycją 85 przekaźnika P2. I przekaźnik P2 pozycja 86 łącze z pozycją 87 (mostkuję) i dodatkową łącze pozycja 86 z przekaźnika P1
  11. W związku z tym że stałem się kilka miesięcy właścicielem przyczepy i chciałbym ją trosze usprawnić. Mianowicie zestaw posiada akumulator, i zasilacz do ładowania, muver. Akumulator jak na zdjęciach Exide Maxxima, Zasilacz Waeco PerfectCharge IU812. Obecnie układ jest taki jak przyczepa podłączona do samochodu to wszystko działa chłodzenie lodówki, światła, pompki. Obecnie ładowanie akumulatora jest wtedy jak podłączy się zasilanie 230 V do przyczepy (myślę zostać przy tej opcji) Założenie Wypady przyczepą 1, 2 max 3 dniowe na dziko i być samowystarczalny odnośnie energii ( energia będzie potrzebna do oświetlania przyczepy jak i pompka wody i wentylator nadmuch pieca w zimne noce) Chciałbym stworzyć układ poruszany na forum mianowicie niezależne zasilanie z tego akumulatora według schematu załączonego na forum. Nie bardzo mogę odczytać parametry tego akumulatora, czy on jest żelowy, AGM czy zwykły, Urządzenia zamontowane i korzystać będą to światło - 1,4 A ( pobór prądu wszystkich świateł) ( oczywiście nie będą wszystkie na raz korzystane) pomiar przeprowadzony na taśmach ledowych pompka wody - 1,25 A nawiew pieca - 0,65 A I pytanie czy przy w/w akumulator może to udźwignąć takie obciążenie? Światło planu zmienić na ledy tylko pytanie czy taśmy ledowe czy moduły ledowe co sądzicie ?
  12. Witam wszystkim Jako że też złapałem bakcyla i jestem na etapie poszukiwania zainteresowała mnie przyczepa na taka : https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-400-de-luxe-easy-hobby-400-de-luxe-easy-mover-przedsionek-markiza-ID6DiuAU.html#66eee40c6e z opisu zdjęć co sądzicie o niej . Wstępnie rozmawiałem ze sprzedającym niby w rozmowie wszystko dobrze przedstawiał w sobotę jadę ją oglądać ponieważ umówiełem się z nim że do przyjazdu mojego nie będzie sprzedawać. Może ktoś jest z Zielonej Góry lub okolic i mógłby przed sobotą podjechać i swoim fachowym okiem spojrzeć. (odwdzięczę się za poświęcony czas) Bo mi nie uśmiecha się przewalić 450 km żeby się rozczarować rzeczywistością.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.