Skocz do zawartości

Antena sat


jasiekz

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, a co sądzicie o takim zestawie?

Warto wydać na niego te parę groszy czy nie? Bo ja akurat w tych sprawach to zielenina

Ma to-to szansę na w miarę sprawne działanie na kempingu ( pomimo że napisane zestaw kempingowy) ?

 

na mazurach i w okolicach Lublina prędzej złapiesz nerwicę niż złapiesz sygnał

Podobno w Chorwacji poniżej Zadaru też można zapomnieć o sygnale na 38cm talerzu.

koszt anteny 60cm konwerter 10zł to 44zł wiec 53zł za kabel+złączki i przyssawkę.. hmmm trochę duzo.

Ja rozważałem podobny patent lecz wziąłem 60cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja mam 80 -tke na stojaku ale już się spotkałem z "zastawieniem" sygnału przez jakiś samochód i rozważam zakup przyssawki żeby na dach ją można było przykleić , tylko problem w tym jak tam dosięgnąć :-) Chyba drabinkę będę musiał sobie zakupić :-D

 

A tak swoją drogą nie wiecie gdzie by można było zakupić taki uchwyt z przyssawką dedykowany antenie sat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą nie wiecie gdzie by można było zakupić taki uchwyt z przyssawką dedykowany antenie sat ?

 

www.satserwis.pl

wiosną oglądałem u nich taką przyssawkę.

I również widziałem film na youtube jak fajnie wyglądał dach samochodu po nocnym wietrze.

przyssawka owszem nie oderwała się ale dach delikatnie po odkształcany.

Obawiam się że w przyczepie mogło by do tego samego dojść.

Ja rozważałem również montowanie do mojego bagażnika dachowego. bo zawsze jeżdżę z nim to miałem wykombinować coś ale....

Dużo zwiedzamy wiec samochód ruszamy co drugi dzień wiec za każdym razem ustawiać antene mi się nie widzi.

zobacz na mój patent ze stojakiem na tójnogu. Niektórzy ze starego fotela biórowego też kombinują ale to dużo miejsca zajmuje.

Fajny patent miał kolega aasp tylko długą rurkę miał.. (widziane w BAŁTOWie)

Jeszcze widziałem patent zamontowania zamiast kółka podporowego. albo jarzmami mocować do niego??

Jak mi się znudzi stojak to zrobię rurkę do kółka <LOL> kombinownie to moja specjalność

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem że kupiłem statyw do kolumny 84zł do tego czasza 80cm i hula jak ta lala. jedynie przy dużym wietrze trzeba statyw śledziami u fiksować i będzie ok.

dodał bym fotke ale nie wiem jak bo coś mi poznikało

 

 

 

 

 

udało się

post-1816-0-16777900-1306765997_thumb.jpg

Edytowane przez Rafal_K (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem sobie podobną 38 cm antenę i potestowałem trochę na parapecie okna.

 

Wyniki:

 

Ponieważ mam doświadczenie w ustawianiu anten jak również zamontowaną własną stałą antenę ze znalezieniem sygnału nie było najmniejszego problemu.

 

Pomimo tego, że mówi się potocznie o satelicie HotBird tak naprawdę jest to kilka satelitów a każdy nadaje w określonym paśmie częstotliwości i to jest chyba największy problem.

 

Jeżeli ustawimy idealnie na jednego satelitę, z tych kilku z zestawu, to na innym nie ma sygnału lub jest mizerny i obraz szatkuje. Wystarczy co prawda milimetrowe przesunięcie aby złapać sygnał ale gubimy wcześniejsze ustawienia. Jednak dla mnie, który ogląda jedynie sport rozwiązanie jest szybkie i wystarczające.

 

Ustawiając antenę należy jednak pamiętać, że oprócz ustawienia kątów aymutu i elewacji należy również dostosować skręcenie konwertera. I dopiero po tych zabiegach uzyskamy najmocniejszy sygnał.

 

Do pomocy w ustawianiu anteny gdzie nie mamy żadnego sąsiada, do tego jest pochmurne niebo i zapomnieliśmy kompasu możemy użyć aplikacji, która pozwoli nam na podstawie Sygnału GPS oraz aparatu fotograficznego w telefonie zorientować pozycję satelitarną.

 

Program jest dostępny na IPhona oraz na telefony z systemem android.

 

Zresztą zobaczcie sami wygląda to prosto i przyjemnie

 

http://www.tele-satelita.pl/TELE-satellite-1001/pol/dishpointer.pdf

 

Odnośnie uchwytu przyssawkowego to odkleił mi się kilka razy w czasie przeprowadzanych prób jednak sądzę że było to spowodowane niewyczyszczeniem gumy (talk).

 

W zestawie jest też uchwyt i z niego będe korzystał montując go do drabinki dachowej.

 

Podsumowując:

 

Antena raczej (bo nie testowałem) nie nadaje się na teren wschodni Polski. Na zachodzie jest dobrze a czym bardziej na zachód europy tym będzie lepiej. Jest to rozwiązanie dla szybkiego rozkładania i składania, (czyli dla mnie) dla stacjonarnego poytu polecam większą antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ma to-to szansę na w miarę sprawne działanie na kempingu ( pomimo że napisane zestaw kempingowy) ?

 

Zerknij troszke wyżej na mój post - opisałem próby z małymi talerzami

Cena 99zł - niska, i taki tez zysk energetyczny anteny

Po prostu im mniejsza antena tym mniejszy zysk co przekłada się na jakość odbioru - przy analogowej tv-sat, która praktycznie już nie istnieje, przy cyfrówce zbyt słaby poziom sygnału całkowicie uniemożliwia odbiór. Może uda się na tym odbierać przy bardzo precyzyjnym ustawieniu, przy deszczu, lub złych warunkach propagacji odbiór praktycznie nie będzie możliwy.

Moim zdaniem utopione pieniądze. - Zerknij jaki ma zysk ta ant będzie podany w dB a jeśli poprawnie to w dBi i porównaj np. z dowolną czaszą np. fi 50 - będziesz miał pogląd o ile mniejszy zysk.

Radzę szukać taniego Techisata 45x45. Jeszce jedna sprawa potrzebny odbiornik i dekoder tu może byc tv lub laptop z tunerkiem, jeśli chcesz odbierać kodowane to tuner z czytnikiem kart .

Ja używam Technisata 45x45 +laptop z tunerkiem Skystar na USB +czytnik phoenix i polecałbym właśnie takie sprzeciki.

Koszt takich zabawek wyłączywszy lapka to 250-300zł (ant i tuner kupiłem używane, czytnik nówka)

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak na mój gust to antena 35cm jest zdecydowanie za mała optymalna jest 60, oczywiście złapiesz sygnał w ładny dzień ale z doświadczenia wiem że TV w przyczepie najlepiej się sprawdza w dni z gorszą pogodą a w takie dni to zapomnij o sygnale na takiej małej czaszy.

to jest moje zdanie w tej kwestii jako użytkownika tv/sat.

ps. uzupełnij profil !!!

Edytowane przez Rafal_K (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozmumie

 

Pisze się "Nie rozumiem" a na pisownię jestem uczulony jak diabli...

Jeśli chodzi o antenkę, to może się wystarczająco sprawdzić w zachodnim pasie kraju i Europy.

Tak czy siak, czy na różnicy (35 a 60cm) zajmowanego miejsca aż tak bardzo Ci zależy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja używam podobnej antenki montowanej na pręcie wbitym w ziemię i przywiązanym do uchwytu manewrowego, co prawda po wschodniej części kraju nie jeżdżę, do zestawu mam tv na kartę i w domu też korzystam z tego zestawu.

post-1979-0-33457000-1309121866_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

 

Widze ze tu jest troche zaawansowanych uzytkownikow mobilnych anten sat wiec pozwole sobie o cos zapytac. Sam sobie zamierzam wlasnie zainstalowac antene BAS60+HDM141 i mam pytanie odnosnie urzadzenia SAT FINDER ktory wszyscy bardzo chwala. Czy to urzadzenie mozna wpiac w kabel na stale??

Ja jestem poki co zielony w temacie, pierwszy raz bede mial do czynienia z taka antena, ale wydaje mi sie dosc klopotliwe wpinanie tego w kabel i wypinanie za kazdym razem jak sie ustawia antene.

Czy naprawde to ustrojstwo jest pomocne w sytuacji gdy podczas strojenia widac ekran tv?

Pytalem juz sprzedawce na allegro i twierdzi ze ten satfinder przepuszcza sygnal na tv, ale bedzie piszczal jezeli sie go zostawi wpietego. To ja zapytam, nie mozna wtedy skrecic tego potencjometru na 0 zeby przestal piszczec?

Moze sa modele z mozliwoscia wylaczenia, bez wypinania?

 

Pozdrawiam

 

Piotr

Edytowane przez Piobar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.