Skocz do zawartości

wskażnik poziomu wody


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A te sondy to zrobić z prętów miedzianych czy są jakieś inne specjalne sondy ?

Najlepiej by było zrobić z pręta nierdzewnego ale ciężko o taki dlatego zrobiłem z mosiądzu. Na każdy pręt nasunąłem koszulki termokurczliwe w różnych kolorach zostawiając po ok. 3cm "gołego" pręta na końcu. Przewód pięcio żyłowy (5x0,75 chyba wykorzystywany w telekomunikacji) zakupiłem w hurtowni elektrycznej. Jak przestanie padać (obecnie w Dźwirzynie leje) to zrobię zdjęcia i wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było zrobić z pręta nierdzewnego ale ciężko o taki dlatego zrobiłem z mosiądzu. Na każdy pręt nasunąłem koszulki termokurczliwe w różnych kolorach zostawiając po ok. 3cm "gołego" pręta na końcu. Przewód pięcio żyłowy (5x0,75 chyba wykorzystywany w telekomunikacji) zakupiłem w hurtowni elektrycznej. Jak przestanie padać (obecnie w Dźwirzynie leje) to zrobię zdjęcia i wrzucę.

No niestety ale leje cały czas, zdjęcia muszę odłożyć do jutra. Wracając do materiału na pręty to miedź nie będzie dobrym wyborem bo po jakimś czasie pokryje się zielonym nalotem i może nie przewodzić prądu. Ewentualnie w razie problemów ze wskazaniami wystarczy przetrzeć drobnym papierem ściernym. Z tego co zaobserwowałem u siebie to mosiądz pociemniał ale cały czas bez problemów przewodzi prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak sie zastanawiam czy drut spawalniczy do spawania tigiem (ten bez otuliny) nierdzewki będzie dobry. Elektroda  jest o średnicy 2-3 mm i jest najprawdopodobniej z nierdzewki, ale tutaj bym musiał się dopytać spawaczy albo w sklepie.

Edytowane przez Boas43 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak sie zastanawiam czy drut spawalniczy do spawania tigiem (ten bez otuliny) nierdzewki będzie dobry. Elektroda jest o średnicy 2-3 mm i jest najprawdopodobniej z nierdzewki, ale tutaj bym musiał się dopytać spawaczy albo w sklepie.

Ja robiłem sondy z pręta, a nie z drutu. Ważne aby był w prostych odcinkach. Drut będzie się wyginał i może się ze sobą stykać w bańce. Pręty mosiężne do spawania gazami są odpowiednie. Jutro zrobię fotki i zmierzę średnicę swoich prętów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyrazilem, nie chodzi mi o drut spawalniczy ale o takie właśnie proste pręty do spawania. Ale poczekam na Twoje foto i pozwolę sobie skopiować pomysł ;)

 

Wedlug opisu z aukcji potrzebne jest 5 sond, a ty masz tylko 4. Którą pominąłeś ?

 

Na fotkach zauważyłem dwa zbiorniki na wodę - ten w bakiście służy do grawitacyjnego uzupełniania głównego zbiornika ?

Do czego służy ten włacznik pod wskaźnikiem poziomu wody ? 

Edytowane przez Boas43 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyrazilem, nie chodzi mi o drut spawalniczy ale o takie właśnie proste pręty do spawania. Ale poczekam na Twoje foto i pozwolę sobie skopiować pomysł ;)

 

Wedlug opisu z aukcji potrzebne jest 5 sond, a ty masz tylko 4. Którą pominąłeś ?

 

Na fotkach zauważyłem dwa zbiorniki na wodę - ten w bakiście służy do grawitacyjnego uzupełniania głównego zbiornika ?

Do czego służy ten włacznik pod wskaźnikiem poziomu wody ?

Nie mam kompa na wczasach, a na telefonie to będzie troszkę pisania. Zadzwoń do mnie (patrz profil) to Ci wszystko wytłumaczę. Dokładną dokumentację fotograficzną zamieszczę jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam kompa na wczasach, a na telefonie to będzie troszkę pisania. Zadzwoń do mnie (patrz profil) to Ci wszystko wytłumaczę. Dokładną dokumentację fotograficzną zamieszczę jutro.

Nie pominąłem żadnej z diód po prostu na zdjęciu jednej nie widać. Co do napełnienia to główny zbiornik (biały) jest w bakiście, a mobilny przed bakistą. Ten włącznik pod diodami jest od pompki wody znajdującej się w bańce mobilnej. Gdy świeci się tylko jedna dioda wtedy wciskam pstryczek i pompka napełnia główną bańkę. Niebieska dioda nad pstryczkiem sygnalizuje pracę pompki. Bańka główna ma 30l, mobilna 40l prosty rachunek mam 70l wody co wystarcza na długo. Ufff, aż mi paluch zdrętwiał od tego pisania. Jutro foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pominąłem żadnej z diód po prostu na zdjęciu jednej nie widać. Co do napełnienia to główny zbiornik (biały) jest w bakiście, a mobilny przed bakistą. Ten włącznik pod diodami jest od pompki wody znajdującej się w bańce mobilnej. Gdy świeci się tylko jedna dioda wtedy wciskam pstryczek i pompka napełnia główną bańkę. Niebieska dioda nad pstryczkiem sygnalizuje pracę pompki. Bańka główna ma 30l, mobilna 40l prosty rachunek mam 70l wody co wystarcza na długo. Ufff, aż mi paluch zdrętwiał od tego pisania. Jutro foty.

Gniazdo 12v jest obsadzone w drewnianym klocku, średnica prętu 2mm.

post-7905-0-40297900-1499925507_thumb.jpg

post-7905-0-16785600-1499925559_thumb.jpg

post-7905-0-91640300-1499925593_thumb.jpg

post-7905-0-10973900-1499925660_thumb.jpg

post-7905-0-48391200-1499925711_thumb.jpg

post-7905-0-06892100-1499925774_thumb.jpg

post-7905-0-19698700-1499925882_thumb.jpg

post-7905-0-05417200-1499925954_thumb.jpg

post-7905-0-00263800-1499925999_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać z daleka, że przyłożyłeś się do tej roboty. Jedyne co kłuje po oczach i aż mnie boli to ta dziura w poszyciu i to w takim miejscu. Nie mniej jednak to Twoja przyczepa, może ten plastik jest tam na tyle wytrzymały, że mu nie zaszkodzi.

 

ja sondy robię z pręta gwintowanego 3mm średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać z daleka, że przyłożyłeś się do tej roboty. Jedyne co kłuje po oczach i aż mnie boli to ta dziura w poszyciu i to w takim miejscu. Nie mniej jednak to Twoja przyczepa, może ten plastik jest tam na tyle wytrzymały, że mu nie zaszkodzi.

 

ja sondy robię z pręta gwintowanego 3mm średnicy.

Uwierz mi że rozważałem 100tyś. możliwości wywiercenia tego otworu (dziury) i to jest najlepsze miejsce. Plastik jest w tym miejscu podwójny i na prawdę mocny. Przy wczorajszej aurze wyszło że otwór jest w słusznym miejscu bo w bakiście suchutko. Wiercąc ten otwór w niczym nie osłabiłem konstrukcji bakisty, a dzięki niemu mogę bez problemów zamknąć klapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.