Skocz do zawartości

Jak napełnić zbiornik na wodę?


john767

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich niedawno kupiłem przyczepę Elddis wisp 510 i nie mam instrukcji a że to moja pierwsza przygoda z kempingiem to prosił bym o pomoc .Rozgryzłem już ogrzewanie i oświetlenie nie mam zielonego pojęcia co z wodą i jej uzupełnieniem PROSZĘ O POMOC !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj czy nie ma wlewu w ścianie :ok: a najlepiej to zlokalizuj zbiornik wody i zobacz gdzie idą węże itd :-]

 

"Na przodzie nic nie ma jedynie za kołem są dwa wejścia ale one są za nisko"

 

to może któreś z tych :niewiem: może zrób jakąs fotke?

 

zlokalizuj najpierw zbiornik :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz klasyczne przyłącze do wody,na zdjęciu powyzej -pod uniesiona klapką.Jednak musisz mieć odpowiednią końcówkę na wężu z pompką,musi pasować do tych dwóch otworów.Te ruchome skrzydełka zabezpieczają trzpień przed wypadnięciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dwa

Na podstawie oględzin pierwszego zdjęcia, masz tam hydro/elektryczne przyłącze do pompki wody. Zbiornik na wodę masz zatem... poza p-pą, w beczce, kanistrze itp. Też tak miałem i już czuję że było to wygodniejsze niż zbiornik wewnątrz obecnej p-py.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie oględzin pierwszego zdjęcia, masz tam hydro/elektryczne przyłącze do pompki wody. Zbiornik na wodę masz zatem... poza p-pą, w beczce, kanistrze itp. Też tak miałem i już czuję że było to wygodniejsze niż zbiornik wewnątrz obecnej p-py.

 

Ktoś tu kiedyś pisał że jeden kolega kawał zrobił drugiemu i do zbiornika nalał mu płynu niezdatnego do picia o zabarwieniu żółtym oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu kiedyś pisał że jeden kolega kawał zrobił drugiemu i do zbiornika nalał mu płynu niezdatnego do picia o zabarwieniu żółtym oslabiony.gif

 

No to już raczej kolegami nie byli klotnia.gif

Powinieneś mieć do tego przyłącza pompę w zestawie.

Co do praktycznego zastosowania takiego przyłącza to powiem tak że ja to mam i po wodę jeździł cztero letni bratanek żonki (oczywiście w mojej asyście).

Do napełnienia zbiornika w przyczepie często są potrzebne dwie osoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pompę ale na słabej baterii nie zadziałała albo jest zepsuta jutro jeszcze raz podłącze prąd i spróbuje dzięki za pomoc :dzieki:

 

 

Złącze do którego podpinasz pompę ma to do siebie że lubią w nim śniedzieć te styki (piny) od zasilania, na początek dokładnie je wyczyść.

Samą pompę możesz sprawdzić podpinając ją na krótko np do aku w aucie - powinna zadziałać. (dobrze jest przed tą próbą sprawdzić czy wirnik pompy się obraca przy użyciu powiedzmy cienkiego drutu)

Musisz jeszcze sprawdzić czy do tego złącza od pompy dochodzi prąd.

- naładuj aku w przyczepie (albo podłącz zasilanie)

- w miejsce pompy wepnij miernik lub żarówkę 12V

- odkręć któryś z kranów w przyczepie - żarówka powinna działać.

Po tych prostych testach będziesz wiedział czy problem jest z pompą czy z jej zasilaniem waytogo.gif

Edytowane przez bambosz99 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.