Skocz do zawartości

Problemik z Kranem w Umywalce - nie działa pompka


Jery

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem przyczepki Buerstner Flipper 550 tk, ma ona zamontowaną umywalkę przed łazienką ( zewnętrzną ). Jednak po zimowym postoju nie zaciąga wody ze zbiornika ( pompka nie dostaje zasilania ). Otworzyłem kran w umywalce i załączyłem prysznic w Łazience - woda leciała i tu i tu. Według mnie coś jest z elektrycznością w tej umywalce ale nie jestem pewien. Próbowałem się do niej dostać od spodu ale jest tak zabudowana że musiałbym pół przyczepki rozebrać...Może ktoś spotkał się już z taką sytuacją i może mi pomóc?

 

Jery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że nie działa włącznik w kranie. Pewnie wystarczy przeczyścić styki, ale tak czy owak musisz troszkę rozbebeszyć aby się do niego dostać od spodu :hmm: ale najpierw sprawdź czy prąd dochodzi do kranu. Ja mam pod kranem kostkę podłączeniową i całe szczęście w łatwo dostępnym miejscu :rolleyes:

Edytowane przez GEMIX (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jery a czemu w Koszelówce nie zgłosiłeś problemu?:niewiem: Topmirex miał skrzynkę z narzędziami, ja byłem p r a w i e trzeźwy i już byś zapomniał o problemie :bevil: A tak poważnie to trzeba było mówić, chwila moment i byśmy zrobili.:)

Edytowane przez GEMIX (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jery a czemu w Koszelówce nie zgłosiłeś problemu?:niewiem: Topmirex miał skrzynkę z narzędziami, ja byłem p r a w i e trzeźwy i już byś zapomniał o problemie :bevil: A tak poważnie to trzeba było mówić, chwila moment i byśmy zrobili.:)

 

bo Jery dobrze kombinuje ...... do Warki zgłosi wszystkie problemy z budką a my wpadniemy jako ekipa naprawiająca :bevil:

ale on chyba nie wie ile to go będzie kosztować :bevil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem przyczepki Buerstner Flipper 550 tk, ma ona zamontowaną umywalkę przed łazienką ( zewnętrzną ). Jednak po zimowym postoju nie zaciąga wody ze zbiornika ( pompka nie dostaje zasilania ). Otworzyłem kran w umywalce i załączyłem prysznic w Łazience - woda leciała i tu i tu. Według mnie coś jest z elektrycznością w tej umywalce ale nie jestem pewien. Próbowałem się do niej dostać od spodu ale jest tak zabudowana że musiałbym pół przyczepki rozebrać...Może ktoś spotkał się już z taką sytuacją i może mi pomóc?

 

Jery

 

Albo uszkodzone styki w kranie, albo zaśniedziałe przewody w złącze przewodów, które idą do kranu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo Jery dobrze kombinuje ...... do Warki zgłosi wszystkie problemy z budką a my wpadniemy jako ekipa naprawiająca :bevil:

ale on chyba nie wie ile to go będzie kosztować :bevil:

 

I tu się mylisz - razem z Kondziem próbowaliśmy to naprawić wtedy kiedy ty sobie smacznie spałeś ale nic z tego nie wyszło. Dzięki za informacje :przytul: czeka mnie niestety rozbiórka dużej części szafki pod ta umywalką dostęp niestety słaby. Gemix liczę na twoje wsparcie w Warce :dzieki:

 

Jery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

u mnie niestety styki się przetarł/rozleciał - niezbyt było co składać i na szybko zrobiłem taki styk nożny schowany pod dywanikiem... i jak na razie tak zostało :-)

100_4339.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie niestety styki się przetarł/rozleciał - niezbyt było co składać i na szybko zrobiłem taki styk nożny schowany pod dywanikiem... i jak na razie tak zostało :-)

To może nabyć taki gotowy włącznik jak na tej stronce http://www.darius-przyczepy.pl/component/option,com_ponygallery/func,viewcategory/catid,1/startpage,2/Itemid,16/#category i po problemie

Edytowane przez Konrad_wawa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużacze ( i pompki i inne rzeczy ) faktycznie są drogie, ale włącznik nożny kosztuje 20 zł i to - według mnie - nie jest majątek, a może rozwiązać problem związany z przetarciem styków w kranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wyglądają krany w Twojej przyczepce, ale w mojej - LMC Dominant, włączniki są schowane pod pokrętłem - na wierzchu. Trochę ciężko zdjąć te pokrętło, ale dostęp do wyłącznika jest super. Po czyszczeniu styków trzeba założyć pokrętło zaworu w takiej samej pozycji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.