Skocz do zawartości

Skoda Octavia 1.9tdi ( 81 kW)


RobiBona

Rekomendowane odpowiedzi

To żeście mnie koledzy pocieszyli, z resztą nie mam zamiaru na max-a ładować cepki, a za jakiś czas przyjdzie moment na zmianę holownika, bo na razie na liczniku 160 tys. ale niestety nie maleje, choć jak rozmawiam z różnymi to się podobno znają to silniczek jeszcze powinien sporo wytrzymać a o silnik to akurat dbam, wszystkie wymiany w terminie.

 

160 tyś km. dla tego silnika to rozgrzewka (oczywiście oryginalny przebieg) :) Ja mam około 300 tyś i śmiga jak tralala

Edytowane przez jacagdz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja kolego też mam Octavie taka jak ty i zakupiłem cepkę MW 900kg, DMC1300 .

Jeśli chodzi o ciągnięcie to narazie ci nie pomogę ale 400 kg to ja raczej nie załaduję (jestem minimalistą :))

Biorę więc pod uwagę fakt ciągnięcia 1100 1150 kg max co przy DMC skody 1300 daje efekt zapasu wagi

 

A po drugie to nie moc a umiejętności świadczą o jeździe i powodują albo przyjemną jazdę albo mordęge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

i wlasnie to mialem na mysli... piszac swojego posta

tam nie pozostawiaja zludzen,

 

na wczasy wiadomo ze sie jedzie pelnym autem i obciazona cepka...

 

zawsze mowie ze optymalnym rozwiazaniem bedzie 1KM na kazde 25 kg masy zestawu majac na uwadze auta osobowe bo w busach brak mocy nadrabia skrzynia

 

jak juz kiedys gdzies pisalem.. tez mi sie wydawalo ze 100 ropnych koni pociagnie duzo... tak ale w jaki sposob

 

kto ma po sprawdzeniu swojego zestawu text: ... too heavy for this car ??

 

zycze wszystkim takiego text po sprawdzeniu:

The match between car and caravan is perfect.

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie wyszło towing capability i nie mam zamiaru przeładowywać cepki bo na dwie osoby to wiele nie potrzeba a chciałem żeby było wygodnie w cepce :) a holownik za dwa lata będzie zmieniony

Edytowane przez RobiBogna (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maras- wybierz auto i przejdz dalej - pozniej recznie wprowadz masy i wymiary cepki i tez ci "policzy"

 

bodzioklb , i tak zrobiłem :) ale wcześniej HOBBY wklepałem i też się udało .

 

A teraz wynik , 400kg do cepy i 600kg do auta ( prawie na maxa) i wynik : car and caravan is perfect .

 

ps. jak nie wprowadzimy szer. i wysokości przyczepy to wyniki mamy oszałamiające .

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

bodzioklb ( sąsiad za miedzy bo do Kluczborka rzut beretem) mnie trochę nastraszył. Ale jestem po pierwszej jeździe z cepką i cóż...... pierwsze 140 km za mną i nie było tak źle. Muszę się przestawić bo jazda 70 - 80 km/h po polskich wertepach to żółwie tempo w porównaniu z jazdą solo. Jazda sympatyczna pokonałem kilka wzniesień i podjazdów i tragedii nie było, bo redukowałem do 4-ki tylko( zestaw nie obciążony) ale i z obciążeniem moja Okcia da radę. Spalanie w granicach 8l/100 km. Myślę że po pierwszych 2tys. km przejechanych z cepką obciążoną będzie podobne( technika jazdy będzielepsza) :sex:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

bodzioklb ( sąsiad za miedzy bo do Kluczborka rzut beretem) mnie trochę nastraszył.

 

hmmm edytuj profil :sex: bo masz wpisane Skad: mężczyzna

 

a co do jazdy - z cepka trzeba bedzie sie przestawic ... to juz nie luz jazda tylko zerkanie w lusterko, trzymanie kierownicy pewniejsze i walkowanie biegami... :swiety:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.