Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Dlaczego Knaus???

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

#31 jacekwwa

jacekwwa

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3306 postów
  • Skąd"Mam, tak samo jak Ty"
  • Sprzęt:Brak

Napisano 19 luty 2011 - 18:04

Gdyby brać pod uwagę tylko wygląd miałbym teraz angielkę.

Ja z tego właśnie względu na angielkę bym sie nigdy nie zdecydował Dołączona grafika

#32 kit

kit

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 6903 postów
  • Telefon:888192516
  • SkądPOZNAŃ
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:BIOD 400TD
  • Holownik:Opel Astra

Napisano 19 luty 2011 - 18:20

dla mnie Knaus w przyczepach to jak Audi w samochodach Dołączona grafika ma swoje minusy ale jest klasą samą w sobie a jakoś i trwałość to główne ich cechy ... a estetyka Dołączona grafika jeden lubi blondynki drugi brunetki Dołączona grafika mi się Knaus najbardziej podoba z wszystkich budek Dołączona grafika

... przygoda zaczyna się od wyjścia z domu ... bo droga jest równie ważna jak sam cel ...

#33 mas444

mas444

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 162 postów
  • SkądWarszawa
  • Holownik:Scenic

Napisano 19 luty 2011 - 20:45

Panowie,
generalnie w dzisiejszych czasach jest podobnie jak z samochodami - unifikacja części i technologii. To co kiedyś było Audi teraz jest zlepkiem różnych części stosowanych także np. w Fiacie, czy Toyocie. Z przyczyn ekologicznych i mody jakość aut i przyczep pogorszyła się diametralnie. Dochodzi do tego rzec jasna kasa. Producent zarabia na sprzedaży produktu, a potem jego serwisowaniu ( pamiętacie stare Mercedesy W123 i 124? które auto dziś przejedzie 1mln km. ) Dlatego ja uważam, że kupując nową przyczepę należy kierować się ceną, zaś w przypadku starszej używanej; marką.
W zeszłym roku na kempingu obejrzałem nowego Burstnera Averso Fifty. Jakość niestety nie powalała. Ale za to ile elektroniki, światełek i tego typu pierdół działających na wyobraźnie klienta, a które są tak naprawdę do niczego nie potrzebne. Jak bym chciał być nowoczesnym ekskluzywnym turystą, to bym pojechał do kurortu, a nie kupował wypasioną przyczepę kempingową.
To oczywiście moje prywatne zdanie. I podtrzymuję - najładniejsze są angielki, najlepsze stare zadbane przyczepy - sprzed epoki eko.
Knaus Sudwind 8003
Dołączona grafika

#34 kit

kit

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 6903 postów
  • Telefon:888192516
  • SkądPOZNAŃ
  • Model:BIOD 400TD
  • Holownik:Opel Astra

Napisano 19 luty 2011 - 21:49

...generalnie w dzisiejszych czasach jest podobnie jak z samochodami - unifikacja części i technologii ...

tu nie sposób się nie zgodzić :) wszystko na jedno kopyto i od jednych producentów :rolleyes:

... przygoda zaczyna się od wyjścia z domu ... bo droga jest równie ważna jak sam cel ...

#35 gfizyk

gfizyk

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 6963 postów
  • Telefon:jabłuszko
  • SkądLUBELSZCZYZNA
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:LMC 6400 Lord Liberty / Fiat Ducato

Napisano 19 luty 2011 - 22:09

Hola, hola ... - szczególnie do pierwszej części wypowiedzi Marasa :)

To właśnie w przyczepach najwcześniej nastąpiła unifikacja, poprzez dominację kilku firm - producentów wyposażenia; lodówki, ogrzewanie, wentylacja, podwozia.

Cała reszta to indywidualne podejście producenta. To z czego i jak zrobi meble, jaki zastosuje materiał i jak złoży ściany. To będzie świadczyć o wyglądzie i jakości.

Co do zakupu nowej - nie moje zmartwienie :rolleyes:. Nawet jak kiedyś będę zmieniał, to nikłe mam szanse na "nówkę-sztukę". Raczej kilku-letnia budka będzie wchodzić w grę. A wtedy okaże się, że nic się nie zmieniło. Oczywiście - patrzeć będę na stan, ale jestem pewien, że zasada, która ma zastosowanie dzisiaj - niektóre budki (np Knaus) są o wiele trwalsze niż inne. Pomimo, że obecnie wydaje nam się, że jest inaczej.
Oczywiście - to moje zdanie :).

pozdrawiam
Grzesiek                                                                                    

Gdy wieje wiatr historii, ludziom jak pięknym ptakom - rosną skrzydła, natomiast trzęsą się portki pętakom

"Ballada o trzęsących się portkach" K.I. Gałczyński

#36 Bluesmen

Bluesmen

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1656 postów
  • SkądŻagań
  • Model:Hobby 460

Napisano 20 luty 2011 - 20:53

Jacek podzielam Twoje zdanie.

Nie żaląc się i chwaląc mam jednego z najstarszych knausów w klubie. Gdybym w mojej łazience zmienił tapetę na jakąś z tego wieku i zamontował stacjonarne WC zamiast przenośnego, jakbym ją dobrze umył i odnowił nalepy to większość moich znajomych była by w stanie uwierzyć że przyczepa jest z rocznika 2000 +. I to właśnie jest Knaus, tak jak inne niemieckie przyczepy, tyle że ......knaus ma w sobie to coś.

Popatrzcie na audi 80, produkcja zakończyła się '95 a nadal wyglądają "świeżo". Tak też jest z Knausem.

Nie jestem jednak zaślepionym fanatykiem knausa, podobnie jak mas444 kolejnymi propozycjami na dom na kołach jest Dethleffs i LMC.

gfizyk unifikacja wyposażenia wydaje mi się być dobra - zawsze to łatwiej znaleźć w razie potrzeby. Jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach.

W życiu piękne są tylko chwile.

#37 gfizyk

gfizyk

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 6963 postów
  • SkądLUBELSZCZYZNA

Napisano 20 luty 2011 - 22:32

Bluesmen - zgadzam się z Twoim zdaniem o unifikacji :rolleyes:

pozdrawiam
Grzesiek                                                                                    

Gdy wieje wiatr historii, ludziom jak pięknym ptakom - rosną skrzydła, natomiast trzęsą się portki pętakom

#38 killbill

killbill

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 136 postów

Napisano 07 marzec 2011 - 23:06

liczba tematów nt. remontów angielek skutecznie zniechęca do przyczep z wyspy.
duże (bardzo duże) ryzyko przy zakupie.
Do tego nie najpiękniejswzy wygląd skutecznie zniechęcają przy zakupie.
Knaus klasyczny i solidny jak Mercedes

#39 gfizyk

gfizyk

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 6963 postów
  • SkądLUBELSZCZYZNA

Napisano 08 marzec 2011 - 10:47

Rzekłbym - Mercedes - solidny jak Knaus! :rolleyes:

pozdrawiam
Grzesiek                                                                                    

#40 jacekwwa

jacekwwa

Nowy

• Użytkownicy
  • 3306 postów
  • Skąd"Mam, tak samo jak Ty"

Napisano 14 marzec 2011 - 21:36

Może nasi nowi klubowicze coś skrobną w temacie ?

#41 killbill

killbill

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 136 postów

Napisano 15 marzec 2011 - 17:57

Może nasi nowi klubowicze coś skrobną w temacie ?

jacekwwa - o jednym się przekonałem. jadąc przez Poznań, Wrocław, Bydgoszcz po ogromnych dziurach i wyrwach - przyczepka
musi być na prawdę solidna, aby podróżować z nią po Polsce.

#42 Bluesmen

Bluesmen

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 1656 postów
  • SkądŻagań

Napisano 05 kwiecień 2011 - 19:42

.............. po ogromnych dziurach i wyrwach - przyczepka
musi być na prawdę solidna, aby podróżować z nią po Polsce.

Wracając z pierwszego w tym roku wypadu z ogonkiem miałem do przejechania 1/3 km tyle co kolega Dolnoślązak. On jechał autostradą a ja "innymi" drogami. Wyjechał z pola 15 minut wcześniej a dotarliśmy do domów o tej samej porze.
O! I dlatego właśnie Knaus. Mimo lat trzyma się dzielnie.

Oglądałem też przyczepkę naszego kolegi z klubiku jeszcze starszą od mojej i powiem Wam szczerze że powala trwałością wewnątrz jak na swoje lata. Ma też - co pierwszy raz widziałem - oryginalną gazową lampę-kinkiet. Widzieliście gdzieś kiedyś taki patent?

#43 Focus

Focus

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 788 postów
  • SkądWrocław
  • Model:Ford Transit Rimor X GO 28 Dynamic

Napisano 05 kwiecień 2011 - 20:05

Wracając z pierwszego w tym roku wypadu z ogonkiem miałem do przejechania 1/3 km tyle co kolega Dolnoślązak. On jechał autostradą a ja "innymi" drogami. Wyjechał z pola 15 minut wcześniej a dotarliśmy do domów o tej samej porze.
O! I dlatego właśnie Knaus. Mimo lat trzyma się dzielnie.

Oglądałem też przyczepkę naszego kolegi z klubiku jeszcze starszą od mojej i powiem Wam szczerze że powala trwałością wewnątrz jak na swoje lata. Ma też - co pierwszy raz widziałem - oryginalną gazową lampę-kinkiet. Widzieliście gdzieś kiedyś taki patent?

Też oglądałem tego Knausa, co prawda tylko z zewnątrz ale widać że porządna przyczepka a ten modelik akurat zadbany był i w świetnym stanie wizualnym według mnie:)

co do lampy to ja osobiści nie widziałem, tylko słyszałem ale co niektórzy na zlocie w Czerwonej znali taki wynalazek:)

pozdrawiam

Michał - szczęśliwy właściciel Knausa :)
Pozdrawiam

FOCUS

#44 Bluesmen

Bluesmen

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 1656 postów
  • SkądŻagań

Napisano 05 kwiecień 2011 - 20:12

Sucoff my nawet :piwko: nie wypiliśmy w Czerwonej.......za krótko to trwało.

#45 Focus

Focus

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 788 postów
  • SkądWrocław
  • Model:Ford Transit Rimor X GO 28 Dynamic

Napisano 05 kwiecień 2011 - 20:19

No nie wypiliśmy ale nadrobimy jakoś niebawem :P