Skocz do zawartości

Wyciąg nad kuchenny


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 4 lata później...

Powinien być bo wylot rury masz na górze na dachu a co za tym idzie bez kominka woda będzie wlatywać w czasie deszczu. Lepiej zabezpieczyć. Ja w moim Burstnerze dokupiłem zwykły wentylacyjny kominek koszt ok 10 pln i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki RobiBogna. Dość szeroka ta rura, ale na razie nie mam cepki blisko, więc nie mogę zmierzyć średnicy. Szukałem w akcesoriach w różnych sklepach karawaningowych, ale nie znalazłem nic wizualnie pasującego :sex:

 

Ooo!!! Znalazłem takie coś, może być? http://allegro.pl/kominek-wentylacyjny-na-rure-fi-75-dom-went-i1469702731.html

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie średnica rury fi 60 a kominki mają fi 50 dołożyłem na fi 50 redukcję gumową z fi 45 na fi 50( zakup w sklepie z częściami do kanalizacji) i siedzi. Problem możesz mieć z założeniem tej gumy....:sex: ale trochę mydła w płynie i wchodzi.....:swiety:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki kominek poza allegro, to gdzie szukać, w jakich sklepach?

 

Kominki oryginalne to koszt od 40 pln, a zwykłe o których pisałem wcześniej to ok. 8 pln. Kupisz wszędzie tam gdzie mają rury kanalizacyjne. Sprawdź najpierw średnicę rury wylotowej na dachu wg mnie to fi 60, a kominek odpowietrzający ma fi 50. Poczytaj post wyżej. Postaram się wieczorem wrzucić fotkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć. też kombinuję nad założeniem okapu nad kuchnią ze względu na to, że okno przy kuchence wychodzi mi na przedsionek. kominek fi 75 mm od odpowietrzania systemów kanalizacyjnych pasuje idealnie. jest niski i szeroki,więc nie będzie podciekać. zastanawian się nad wentylatorem, znalazłem wentylatory przewodowe służące normalnie do odprowadzania opar├▓w paliwa z maszynowni jachtów motorowych, koszt noe taki wielki bo ok. 100 zł. ale one są strasznie głośne i żrą straszne ilości prądu. może jakiś wiatrak od chłodzenia kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RobiBogna czekam na zdjęcie..., myślałem, by kupić kominek szerszy, nałożyć na rurę i przez środek przewiercić otwory łącząc to wszystko długą śrubą :sex:

 

topmirex, cepka w sezonie jest na takim jakby wspólnym podwórku, ogrodzonym, ale czasem brama jest otwarta cały dzień. Blokadę kupiłem z myślą o wyprawie np do Norwegii i zostawianiu przyczepy np na stacji benzynowej na cały dzień (niby tam bezpiecznie, bo byłem, ale strzeżonego Pan Bóg strzeże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam zdjątka, oczywiście można to jeszcze skręcić śrubą, lub wkrętami lub podklejć klejem montażowym i jeszcze będzie pomalowane ale jak się ociepli :sex: zapomniałem obrócić.....:swiety: ale to sobie monitor obrócisz :ok:

post-5536-0-34847000-1299071324_thumb.jpg

post-5536-0-93952900-1299071344_thumb.jpg

post-5536-0-29334400-1299071362_thumb.jpg

Edytowane przez RobiBogna (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.