Skocz do zawartości

Pytanie o zakup nowego użytkownika


Tom-R

Rekomendowane odpowiedzi

Bo obiektywnie rzecz ujmując w przyczepce (nie w namiocie) - kibel się przydaje. I nikt mnie nie przekona, że jest inaczej.

Całkowicie się z tym zgadzam!!!

Dla oponentów proponuję poranną wizytę w ogólnym WC po kimś kto właśnie zdeponował kac kupę i wykopcił do tego aromatycznego papierosa :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kochani,

przechodziłem (podobnie pewnie jak większość z Was) przez wyjazdy z małym namiocikiem :) , w którym mieścił się (ledwo) jeden podwójny materac. Taki, co to tylko można się było ... wczołgać do spania :). Potem mieliśmy 3 osobowy z wysuniętym daszkiem. Mimo wszystko wchodziło się do niego w pozycji "kucanej". Następnie - wielka radość w rodzinie - :) udało nam się kupic w Uniwersalu duży namiot w którym już można było przebywać "na stojąco", z podwieszoną w połowie namiotu 3 osobową sypialnią. W pozostałęj części nareszcie zmieścił się stolik i krzesełka.

Służył nam przez wiele lat. Aż pewnego dnia - wariacki zryw tuż przed wyjazdem - kupno wieczorem gazety i szukanie ogłoszeń z Niewiadówkami. Kilka telefonów i po chwili miałem na haku naszą pierwszą przyczepkę. Jaka radość. :hop1: , człowiek rano nie wstawał "połamany" bo powietrze "wyszło" z materaca i spał pół nocy na ziemi :) , nie straszne były deszczowe pogody, nie trzeba było okopywać namiotu i czasami (oczywiście zwykle w nocy :) ) po "oberwaniu chmury" - kopać rowy odprowadzajace wodę :hop1: . Wreszcie namiastka DOMU na wyjeździe. Nie było co prawda w niej lodówki, nie było grzejnika, nie było kibelka, nie było .... nie było ..... nie było ....

Mimo wszystko przez kilkanaście lat BYŁA OGROMNA RADOŚĆ z wyjazdów z Niewiadówką.

W tym roku "przesiedliśmy się" do Hobby 425. I na pewno (po pierwszych wakacjach) wiem - w przyczepie wc (oprócz oczywiście innych udogodnień) jest niezastąpione. Pomino tego że można funkcjonować bez tego "pomieszczonka", jeżeli kiedyś będę zmieniał przyczepę - wc będzie jednym z głównych priorytetów.

No, rozgadałem się, niekoniecznie na główny temat, ale Tom-R - przemyśl, czy nie lepiej "startować" z przyjemniejszej pozycji i nie żałować po pierwszych wakacjach, ze przyczepka - owszem - FAJNA, ale ..... :) ...

 

pozdrawiam serdecznie - Pan Kleks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda pozytywnie (przynajmniej na pierwszy rzut oka), a sprzedawca ogólnie polecany.

Jedyny miniusik, to kibelek "przenośny". Więcej zabawy przy "serwisie".

No i jedno łóżko.

Poszukaj czegoś z dwoma łóżkami...

Ale wybór zdecydowanie lepszy!

 

[ Dodano: Pią 20 Sie, 2010 12:30 ]

Szukaj czegoś w takim układzie.

http://moto.allegro.pl/item1191893097_dethleffs_new_line_zadbany_4os_prysznic_przedsio.html

 

[ Dodano: Pią 20 Sie, 2010 12:32 ]

Dołóż Kolego 2tys i zakup taką:

http://moto.allegro.pl/item1196259611_caravelair_4os_lazienka_prysznic_przedsionek.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy (moim zdaniem) minus tych ogłoszeń NIE PODANO DATY PRODUKCJI

Zdaję sobie sprawę że 10-letnia moze być bardziej "ściuchrana" niż 20-letnia. Ale mimo wszystko dobrze byłoby wiedzieć czy wybrane "szczęście" ma lat 10, 20, czy przekroczyło 30-kę :hop1:

 

pozdrawiam serdecznie - Pan Kleks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

przechodziłem (podobnie pewnie jak większość z Was) [ciach]

 

popatrz dokładnie jak my ... mały namiocik, duży namiot, mała niewiadka, duża hobby :hop1:

W tym roku "przesiedliśmy się" do Hobby 425. I na pewno (po pierwszych wakacjach) wiem - w przyczepie wc (oprócz oczywiście innych udogodnień) jest niezastąpione. Pomino tego że można funkcjonować bez tego "pomieszczonka", jeżeli kiedyś będę zmieniał przyczepę - wc będzie jednym z głównych priorytetów.

 

dokładnie, można żyć bez i tak jeździliśmy przez lata, ale wtedy pierwsze co robiłem,

to "wywiad środowiskowy" przed wyjazdem, czy już na miejscu

dzisiaj mogę nawet nie zaglądać do kempingowych WC, daje to dużo większą swobodę przy wyborze miejsca :)

 

to tak, jak z klimatyzacją w aucie, można niemieć i żyć - większość z nas miała takie auta

dziś nie kupił bym auta bez klimy, mimo że używam sporadycznie, ale jak jest, to zawsze można włączyć - np stojąc na 40'C w korku za kopcącą ciężarówką :hop1:

 

[ Dodano: Pią 20 Sie, 2010 14:12 ]

A co powiecie o tej:

http://moto.allegro.pl/item1179368505_b_zadbany_kip_3os_lazienka_przedsionek.html

 

Kibelek jest i cena pasująca do mojego budżetu.

 

no tak, ale nie pasuje do założenia o osobnym spaniu :)

to salonka, więc nici z przytulania do żony na urlopie :)

 

szukaj z osobnym łóżkiem, faktycznie najlepiej była by z zamykanymi drzwiami

dodatkowo drugie spanie zawsze można zmienić na stolik, co się przydaje w razie brzydkiej pogody

 

89' za 9kzł, masz dwa spania - jedno zamykane, masz kibelek z kasetą, DMC 1000kg

http://allegro.pl/item1174528656_hobby_430_de_luxe_4_5_osob_lazienka_bojler_wc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ patriks - dzięki za zdjęcia, bardzo ładna przyczepka.

 

Co do propozycji gfizyka - są naprawdę fajne, ale już znacznie przekraczam 10 tyś. A jednak fundusze będę miał skromniejsze.

 

Muszę powiedzieć, że jak zacząłem interesować się tematem, to wpadł mi w oko właśnie ten mały KIP. I być może zrezygnujemy z drugiego spania.

Co do kibelka, to dzięki Wam panowie decyzja podjęcia - ma być. Nawet w takiej postaci jak tam jest.

 

Wstępnie zarezerwowałem sobie właśnie tą, ale jak pojedziemy na miejsce i coś innego wpadnie nam w oko to, być może jeszcze coś się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dobrze miejsca które zaznaczyłem na zdj, oczywiście od środka. Te KIPy lubią w tych miejscach przeciekać. Widziałem kilka egzemplarzy polanych w tych miejscach.

Poza tym nie wyśpicie się w dwie osoby dorosłe i dziecko na tym jednym spaniu, myślę że będzie miało ok 120cm szerokości.

Jeśli zdecydowałbyś się na salonkę, to już chociaż z siedziskiem w kształcie U. Wtedy spanie ma nawet do 180 cm szerokości, pzdr.

post-150576-imported-754dd11d-52e8-4c09-99cf-a1b604437d20_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom - R - negocjuj z gościem tę przyczepkę, którą podlinkowałem. Może zrzucisz 1000 zł. A wtedy różnica w planach nie będzie wielka.

Naprawdę czasami warto dołożyć (choćby mały kredycik, albo visa).

A co będzie jak nagle pojawi się drugi maluszek? :)

 

I pytanie - dlaczego uparłeś się na tego jednego sprzedawcę :hop1: .

Tu na forum jest co najmniej kilku polecanych. Nie ograniczaj. Może warto głębiej poszperać. Sezon się kończy, pojawi się więcej możliwości.

 

Ja bym nie rezygnował z dwóch spań + kibel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.