Skocz do zawartości

Kemping Jeżioro Rożnowskie


mroku59

Rekomendowane odpowiedzi

Ładne fotki,i powiem Ci że tu mnie zaskoczyłeś,nie wiem jak to się stało ,ale nigdy nie szedłem powyżej ośrodka wczasowego MSW.

Ale jak już skierujesz swoje kroki powyżej ośrodka, :bukiet: UWAŻAJ!

Słusznie,ruszajmy na stoki-niech GOPR ma motywację do swego istnienia.Prasa też będzie szczęśliwa,będą mieli newsa pt.,,Lawina porwała nieostrożnego turystę...

Lawiny błotne tez sie zdarzają... :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Witam

jestem nowy na tym forum chciałem parę słów o tych w/w pięknych akwenach wodnych,

nie jeden wolny czas przesiedziałem na tych zbiornikach z wędką ," N 126 "i nie tylko.Ale do rzeczy na tych zbiornikach oprócz pięknych widoków ,ryb, ładnej tafli wody można tam spotkać sterty śmieci , tabliczki TEREN PRYWATNY ,OGRODZENIA , ZAKAZ WJAZDU itp. chodzi głównie o HAŃCZĘ i KLIMKÓWKĘ ale nie tyko

A moim zdaniem tereny wokół tych jezior powinny być udostępnione dla nas wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem tereny wokół tych jezior powinny być udostępnione dla nas wszystkich

Teoretycznie tak jest,nie wolno grodzić przejścia wzdłuż brzegu.W zeszłym roku na J.Rożnowskim,wiatry przygnały na brzeg w Tabaszowej stertę drewna,butelek PET i innych smieci.Nie zauważyłem jakiejś działalności w kierunku usunięcia tych zanieczyszczeń.Dziwne to jest , przecież zbiornik ma właściciela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o czystość to niestety trzeba przyznać :hej: ze winne w 99% ponoszą ludzie i to nie koniecznie wczasowicze ale często pseudo turyści i właściciele prywatnych posesji.Wielokrotnie obserwowałem własnie na je.rożnowskim co potrafi pływać po wodzie bywały pralki,lodówki,butelek to multum drzewo jest raczej częścią środowiska co nie znaczy że nie powinno być usunięte z wody.Dodaje fotkę która była zrobiona po obfitych opadach :ok: lało około tygodnia prawie non stop zobaczcie w tle co woda pozbierała z brzegów.To jest 50% tego co pływało rano.Pozdrawiam i dbajmy o czystość podczas naszych pobytów a będzie :hej::jump::hej:

post-125082-imported-675f82ab-1ac5-4d29-b7d9-5cdb50307d88_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o czystość to niestety trzeba przyznać :jump: ze winne w 99% ponoszą ludzie i to nie koniecznie wczasowicze ale często pseudo turyści i właściciele prywatnych posesji.

 

probelmem nie jest samo jezioro a dopływ, który stanowi dzikie wysypisko, przychodzi wielka woda i wszystko spływa do jeziora

art pzw

7.jpg

3.jpg

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

panowie, dołączę się do dyskusji ponieważ znam to jezioro bardzo dobrze. tak się składa że mam domek letniskowy nad jeziorem rożnowskim z widokiem na tzw. patelnię z lewlj strony Małpiej wyspy. Z obserwacji tego co się dzieje od lat 90-tych z jeziorem to jest to powolna degradacja tego zbiornika. choć ostatnie kilka lat wdać że władze zaczynają inwestować w infrastrukturę brzegową. ale to wszystko jest mało, tak jak piszecie brak jest podstawowych rzeczy (sanitariatów) w sezonie jest taka masa ludzi i z przykrością muszę stwierdzić że to co oni zostawiają w 90% trafia do wody. Właścicielem terenu przylegającego do wody ( teren zalewowy) jest elektrownia a ona nie ma interesu w tym by inwestować w infrastrukturę. Gmina jest właścicielem reszty terenu a z kolei ona nie ma pieniędzy na inwestycje. W zeszłym roku byłem na spotkaniu z wójtem gminy Gródek n/Dunajcem i Rożnów i z tego co usłyszałem to raczej trzeba szukać innej miejscówki. Największe szkody w zbiorniku poczyniła powódź w '97 zamuliła ponad połowę zbiornika od strony Znamirowic, Tamta okolica właściwie przestała istnieć turystycznie a te tereny były najpiękniejsze i najlepiej przygotowane pod wypoczynek. Ale jeśli chodzi o rybki to naprawdę warto!!! ale tu polecałbym Uroczysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżam temat. Jakie miejsce, kemping możecie polecić nad Jeziorem Rożnowskim ? Może ktoś ma jakieś "świeże" wrażenia z kempingu w Tabaszowej ?? Wyjazd planujemy w ostatnim tygodniu Lipca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo serdecznie wszystkich użytkowników. Jeśli chodzi o Tabaszową - Witkówkę to prawda odnośnie warunków sanitarnych są kiepskie. Ja jeżdżę tam już 12 lat ale ze względów na znajomych , można by rzec rodzinną atmosferę, każdy Ci pomoże jak coś w przyczepce się popsuje i przedewszystkim jest bezpiecznie to juz nie późne lata 90 gdzie działał ośrodek uroczysko , hangar cafe czy tzn. Barka teraz można spokojnie wypoczywać a skoro to łono natury to i kibelki normalne :). Nie wyobrażam sobie by były tam toi toi, gdyż smrodek z takiego ustrojstwa jest gorszy niż drewniany wychodek zasypywany wapnem. Kieronictwo to niezmienni od lat pan Stasiu i jego zięć. Dodam dla Was obecny cennik. Tydzień temu zwoziłem już przyczepkę na sezon :)

b72699782205d14dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Czesc wszystkim :D mam taki plan wybrac sie do Gródka ze znajomymi w tym sezonie , ale nie bardzo wiem jak tam z noclegiem tzn. interesuje mnie bardziej tzw, namiot na dziko , slyszalem ze jest kilka takich miejsc ale byly to informacje nie pewne wiec . Szukam tez jakis placow rozrywki typu maszyny , boiska, kluby ,ale tez oczywiscie fajnego miejsca z widokami :D . Moze ktos z was wie czy tam w poblizu sa jakies dyskoteki , badz inne formy rozrywki jesli tak to prosze o odpowiedz z gory dzieki :D 

    Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.