Skocz do zawartości

Pytanie nowego karawaningowca - bezpieczeństwo.


Krystian

Rekomendowane odpowiedzi

Ja podróżuje z psem (dużym owczarkiem niemieckim) i mówię wam - jest to najlepsze zabezpieczenie. Wystarczy, że ktoś przechodzi obok w nocy, to on ma już uszy w górze, a biada takiemu złodziejowi, gdyby chciał wejść niepostrzeżenie, to dużo szybciej by wychodził niż wchodził (ze śladami zębów na tyłku). :drive: Jest tylko jeden minus z takim podróżowaniem, a mianowicie większość kempingów zagranicznych nie dopuszcza zwierząt, a już jak zobaczą naszą dużą bestię, to muszę się sporo natłumaczyć, że to taki potulny baranek... :drive:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Najlepiej pilnuje sąsiad - dlatego na kempingu należy być miłym dla wszystkich :drive:

Kiedyś sąsiadka nie tylko pilnowała ale i pozbierała pranie i pochowała stołki, bo padał deszcz a myśmy sobie gdzieś pojechali - fakt że wcześniej pomogłem jej rozłożyć namiot bo była z 2 córkami i nie potrafiły.

 

Gdzieś czytałem jak kogoś okradli w nocy, w czasie ich snu - więc może jak w pociągach przy pomocy gazu?

 

Nam tylko w Polsce rozcięto przedsionek, ale chyba nic nie ukradli.

Na Węgrzech znajomy zostawił auto z kluczykami na wierzchu na cały dzień i nikt nie ruszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, sąsiad najlepiej przypilnuje. Co do naszego psa, to oczywiście nie zamykamy go w upale w kamperze, tylko biega z nami po plaży (bo to uwielbia) :drive: Staramy się mieć nasz dobytek na widoku, a jak się nie da, to często sprawdzamy czy nic podejrzanego się z nim nie dzieje, ale na profesjonalnych nie ma zabezpieczenia, czy to będzie 1000 systemów alarmowych, czy tłumy podglądajacych sąsiadów, to i tak Cię obrobią. :drive:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ML - pozostaje KARAWANA.Taka optymalna to 3-4 załogi.Jeżdziłem kilkakrotnie w składzie takiej karawany.Nie wiem czy to kogoś interesuje ale poznałem reguły gry w takiej grupie.Są proste i zrozumiale.Lecz zapewniam Cię ML - nikt nie odczuł nawet grama stressu w obawie o swój dobytek.A o cóz więcej na urlopie chodzi ?

Pozdrawiam - Robin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:drive: Zgadzam się robin , przezorność i rozsądek to podstawa.Proponuje przeczytać artykół w "Polskim Caravaningu" str.40 Problem : KRADZIEŻE. Tak ,mimo strajków poszedłem na poczte i odebrałem mój zaprenumerowany "Polskim Caravaningu" są w nim inne artykóły o bezpiećżeństwie i zabezpieczeniu. POZDRAWIAM :drive:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:drive: Ceść Jężdziłem jako bombel na kempingi za czasów gdzie kradziono koła samochodowe i akumlatory - dawne czasy ,najlepszym rozwiązaniem były patrole , dyżury, wachty.Co ztego że pojedzie cała karawana jak wszyscy do południa lub popołudniu wyjdą ,a wnocy wszyscy śpią.Ale niemożna wychodzić z założenia że nas okradną , przedewszystkim bezpieczne miejsca na nocleg , niepanoszyć się z obwiszonym złotem ,laptopem,kamerą,aparatem cyfrowym itp , trochę skromności niezaszkodzii tak jak piszecie dobrą ochroną jest sąsiad jeśli ma lepszy camp lub przyczepe od Waszej.POZDRAWIAM :drive:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jeżdzimy od lat sami /ostatnio głównie na Węgry/ ale...

mamy zaprzyjażnionch kilka rodzin z całej Polski /ludzie poznani

na campingach/ i co roku staramy się umówić ,za pomocą

internetu , w konkretne miejsce. Oczywiście nie wszyscy mogą

przyjechać w tym samym czasie,ale dojeżdżamy,wyjeżdzamy

tak,że zawsze kilkoro z nas jest na campingu.

Jest miło i bezpiecznie. :drive:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrą ochroną jest sąsiad jeśli ma lepszy camp lub przyczepe od Waszej.

O właśnie - tą metodę stosuję od lat. Nazywam to "Parkuj koło lepszego". :drive::drive::drive::lol:

Tylko jacyś lamerzy rozwalili mi ostatnio zamek w drzwiach peugeota.

O kampera trochę się boję, ale cóż - pożyjemy - zobaczymy.

:hej:

Pozdrawiam

H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.