Skocz do zawartości

Remont Adrii


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj dalszy ciąg naprawy. Kierując się wskazówkami naszych zacny kolegów z forum sprawdziłem kolejne sąsiednie listwy tych nadgnitych i rozbiórka przesuneła się na poszycie boczne. Rozmontowałem cały tył i okazało się że trzeba wymienić trochę więcej elementów. Ale jest zapał,drewno zamówione -myśle że będą efekt :ok: . Dołączam fotki z dzisiejszego dnia. Pozdrawiam.

 


Gorszy narożnik.

post-86705-imported-9e629e99-9145-4b4a-89fc-6aa8e4e5ed25_thumb.jpg

 

Z tej strony ktoś już konbinował ale odwalił lipę!!

post-86705-imported-06327d96-3d9d-45c3-9dec-1c28b862144f_thumb.jpg

 

Ta łata musi zostać, bo majster użył super "klajstra"

post-86705-imported-47613a8d-8878-474c-8a78-1a9cf60b9f79_thumb.jpg

 

 

post-86705-imported-4e6f4759-0087-4e55-9846-9dd03a1c5187_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wracając do tematu "skąd to się wzięło": sprawdź listwę, na której wisi okno. U mnie była luźna (wkręty całkowicie zardzewiałe).

Ogólnie, listwa nad przednią (skośną) szybą i uchwyty manewrowe to częste problemy w Adriach. U mnie wyglądało to nieźle (drewno twarde), więc tylko zdjąłem i uszczelniłem listwę okna i uchwyty.

Generalnie polecam taśmę butuylową, masę klejąco-uszczelniającą Boll, śruby ze stali nierdzewnej i powinno byc na wieki (no może trochę krócej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że listwa od okna jest o.k gdyż listwy drewniane w górnej części są suche. Myślę że problem może być z listwą mocowania klapy kufra. Dzisiaj zabieram się za wymianę listew :niewiem:. Sprawdze wszystko.Myśle że nic nowego już nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie dotyczące poszycia wewnętrznego. W mojej Adrii poszycie wykonane jest ze sklejki o grubości 3 mm.W Castoramie i OBI jest tylko 4 mm . Czy występuje sklejka 3 mm , bo nawet w internecie jest tylko 4mm :niewiem: . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie dotyczące poszycia wewnętrznego. W mojej Adrii poszycie wykonane jest ze sklejki o grubości 3 mm.W Castoramie i OBI jest tylko 4 mm . Czy występuje sklejka 3 mm , bo nawet w internecie jest tylko 4mm :czacha: . Pozdrawiam.

 

Co ci przeszkadza 1 mm :niewiem:

Ja taką zastosowałem i jest dobrze , bardziej trwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafko masz rację. Tylko że na bokach muszę dopasować do orginalnej która ma 3mm gdyż będzie różnica na styku płyt. Na cały tył dam oczywiście 4 mm. Macie może jakieś inne pomysły żeby zastąpić czymś tą sklejkę 3mm ? Zastanawiam się nad płytą HDF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mogę powiedzieć że wykonałem gorszą cześć prac :( . Wymieniłem listwę narożnikową i dołożyłem z zewnątrz narożnik z blachy gdyż brakowało trochę poszycia bocznego i liswa aluminiowa nie dociskała uszczelki gumwej do blachy(wystawało trochę drewno). Stare listwy wewnątrz wzmocniłem nowymi i metalowymi kontowniczkami. Stosowałem na początku klej Patex fix 700 lecz nie byłem zbytnio zadowolony z niego. Po lekturze z naszego forum kupiłem Sikabonda T2 mogę powiedzieć że jest rewelacyjny.Naprawdę szybko wiąże i ma dobrą konsystencję. Jeszcze tylko listwy wokół okna i mogę kleić sklejkę. Pozdrawiam :)

 


post-88950-imported-19fecb51-b94e-416d-9d9d-20414ade5974_thumb.jpg

 

 

post-88950-imported-108bbe9c-0501-4770-aac2-3c29153311aa_thumb.jpg

 

Może nie wygląda to klejenie estetycznie

post-88950-imported-e2602b86-fcfa-4f42-8633-ee3cec864d49_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota , jeszcze trochę pracy i będzie jak nowa .

Co do kleju sikobond jesienią robiłem remont swojej budki i właśnie jego używałem i zacząłem polecać tu na forum , mam podobnie zdanie co i Ty jeden z lepszych klei obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zagruntowałem sklejkę klejem do tapet bardziej rozcieńczonym z wodą.

Po wyschnięciu jeszcze raz posmarowałem ,ale już gotowym klejem i tapetę posmarowaną nakleiłem na sklejkę.

Tapeta musi być dobrze namoczona klejem , bo inaczej ci odejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Trafko za info. Już we wtrek wytapetowałem i tapeta trzyma się świetnie. Dzisiaj poskładałem półki i siedzenia. Jak skończe to dam fotki.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.