Skocz do zawartości

Trumatic po raz kolejny


janus

Rekomendowane odpowiedzi

O kurde, to żeś wykombinował ładnie :ok: Zapodaj jakąś lepszą fotkę tego dzieła. To jest zwykła mechaniczna zapalarka?

 

Zapalarka mechaniczna - zwykła. Wychodzą z niej dwa kable; biały i czerwony.

Czerwony połączyłem z czarnym z wtyczki do oryginalnego iskrownika Trumy (oczywiście iskrownik Trumy jest wymontowany), a biały z czerwonym ( :hop1: masowym?) i w tym momencie po naciśnięciu przycisku zapalarki pojawia się iskra dokładnie tam gdzie powinna i o odpowiedniej sile, aby zapalać od pierwszego naciśnięcia :-]

Niestety lepszych fotek nie mam, a to co widzicie to tylko wersja beta (działająca :-] ). Obecnie jest to troszkę lepiej połączone i przymocowane.

 

Gratuluję pomysłowości, ale dołożę swoje 3 grosze . Jeśli to jest zapalarka mechaniczna. to musisz odpalać ręcznie po każdym wyłączeniu pieca jak osiągnie ustawioną temp. Są podobne, zasilane 1 baterią R6. Będziesz mieć do podłączenia o jeden kabelek więcej, ale za to full automat

 

Niestety :-] W moim piecyku już od jakiegoś czasu nie działał moduł odpowiedzialny za regulację temperatury, wobec czego i tak muszę co jakiś czas zapalać piecyk ręcznie :-]

 

No i dziękuję za słowa uznania dla mego chwilowego przebłysku inwencji konstruktorskiej :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To morze warto zatem trochę uściślić wywody niektórych kolegów którym się tylko niestety zdaje że wiedzą.

Po pierwsze piecyki Trumy wyposażone w ręczną zapalarkę posiadają świeczkę która odpala palnik główny, pali się ona cały czas do momentu wyłączenia pieca (pokrętło temp. na 0) natomiast palnik główny odpala i gaśnie po osiągnięciu zadanej temp.

 

Po drugie w piecykach z zapalarką zasilaną bateriami nie ma czegoś takiego jak świeczka i po osiągnięciu zadanej temp. palnik gaśnie i po zestudzeniu odpala spowrotem automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie w piecykach z zapalarką zasilaną bateriami nie ma czegoś takiego jak świeczka i po osiągnięciu zadanej temp. palnik gaśnie i po zestudzeniu odpala spowrotem automatycznie.

 

Na przykładzie mojej trumy nie masz racji, mam zapalarkę zasilaną bateriami i mam świeczkę, która zapala główny palnik przy odpowiednich nastawach termostatu, gaśnie całkowicie po wyłączeniu pieca pokrętłem na "0"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Radek zdaje się też, że nie przeczytałeś dokładnie kto pisał o świeczce, a kto o automatycznym włączeniu iskrownika, ale dziękuje za cenne :hop1: uściślenie.

 

Pozdrawiam, Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wotar, To Twoje rozwiązanie jest jednak lepsze, widać w '84 było to trochę inaczej... Mi niestety czasem sam świecznik potrafi nieźle nahajcować w przyczepce, jak jest nie za zimno na zewnątrz :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Podepnę się do tematu i podpytam, a mianowicie po odpaleniu piecyka na początku jest mały płomień a czy po przekręceniu pokrętła na 10 płomień powinien być większy??? wydaje mi się ze tak miałem w poprzedniej przyczepie. Proszę o podpowiedzi bo może coś źle robię.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze myślę to pisząc o zaworze mówisz o tym pokrętle ze skalą od 1-10 ????? jeżeli tak to tym pokrętłem mogę zmniejszać płomień. A jeżeli chodzi o dyszę to gdzie ona się znajduje i jak to ewentualnie naprawić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Od spodu można wyjąć cały zawór, wyczyścić go na spokojnie w domu, przedmuchać dysze ew. ocenić stan oringów.

Ja mam zapalanie elektryczne i zawsze pali się świeczka a duży palnik w zależności od zadanej temperatury zapala się lub gaśnie dzięki kapilarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś troszkę sprzątałem w przyczepie i po zdjęciu obudowy od pieca po prawej stronie jest widzoczny przewód tak by wychodziło że jest to od uziemienia. Do czego powinien być podpięty?

 

 

 

 

 

 28407098_1539479116149267_2024575989_o.thumb.jpg.c0aa599ec5f7d6c0cc37b27d504d1e41.jpg

28312367_1539479122815933_1434967216_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kojarzę tej wersji pieca, ale zobacz czy to czasem nie zostało wykonane ze sztywnego drutu sprężynowego i obudowę przednią, czy tam aby w tym miejscu nie ma wycięcia, albo przetłoczenia, w które/za które toto musi wskoczyć, bo coś mi chodzi po głowie że to nie przewód, a pręt sprężynujący blokujący na miejscu obudowę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.