Skocz do zawartości

Kilka głupich pytań


jradek

Rekomendowane odpowiedzi

I jeszcze kilka kolejnych głupich pytań mi się urodziło.

Czy są jakieś przeciwskazania do jazdy nocą?

Noc ma wiele zalet, ja lubię jeździć w nocy, kiedyś jechałem z przyczepką towarową w trasie nocą i było idealnie.

Czy na stacjach benzynowych, parkigach można kimnąć?

Oczywiście bez rozkładania majdanu.

Jak to jest w krajach europejskich?

Czy na nockę trzeba odpinać przyczepką z haka? Stabilizować jaż jakoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś przeciwskazania do jazdy nocą?

Nie ma, niektórzy wolą nawet jazdę nocną - jest chłodniej, mniej ruchu. Pożądane jest jednak wyposażenie przyczepy w światło obrysowe, wtedy widać co się dzieje z tyłem przyczepy.

Czy na stacjach benzynowych, parkigach można kimnąć?

Można, ale czy się wyśpisz to nie wiem. Stanie obok Ciebie chłodnia i będzie nadawać agregatem przez całą noc....

Czy na nockę trzeba odpinać przyczepką z haka? Stabilizować jaż jakoś?

Było, poczytaj:

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=4131&highlight=podpory++postoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze jeżdżę na noc. Mniejszy ruch, a co za tym idzie lepsza płynnośc jazdy i mniejsze zużycie paliwa. Przyjeżdżam na miejsce nad ranem i nawet nie odpinam przyczepy z haka ani jej nie stabilizuję tylko padam do wyra a jak się wyśpie to idę szukać miejsca na rozłożenie swojego majdanu :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz jeździć objazdowo z przyczepą to szukaj do jakiś 4m ogona i patrz przede wszystkim pod względem ustawienia wnętrza aby Cię zadowalała bez rozkładania dodatkowych gratów.

Potwierdzę, że nocą jedzie się najlepiej ;)

Z przekimaniem się także nie ma problemów nawet na parkingach przydrożnych.Nic nie trzeba robić ->przekładasz się z auta do przyczepy i tyle. rano wstajesz ogarniasz sie w łazience(woda działa i wszystko inne z 12V w aucie) i lecisz dalej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieknie, pieknie, coraz bardziej mi sie podoba.

Pomyślałem sobie, że nie będę jednak zabierał teściów na wycieczkę (pewnie i tak by nie pojechali), kupię przyczeokę 2-3 osobową i finito.

Pewnie macie mnie już dość.

baaardzo dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie im mniejsza liczba osób przy takich podróżach objazdowych tym dla Ciebie będzie lepiej;)

Poza tym masz widzę z profilu nie zbyt mocne auto żeby kupić jakąś wielką przyczepę:ok: a chcesz wydać za mało kasy na kampera.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto do zmiany, latem, lub jesienią. Wyprowadzam się na wieś, więc teraz już chyba czas na diesla. W tej chwili robię dziennie ok 120 km.

Będzie to prawdopodobnie 406 HDI 110KM, lub C5 HDI 110KM, lub Lybra 105 lub 135KM. No może się szarpnę na C5 HDI 136KM. Chyba nie będzie problemu z przyczepką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto do zmiany, latem, lub jesienią. Wyprowadzam się na wieś, więc teraz już chyba czas na diesla. W tej chwili robię dziennie ok 120 km.

Będzie to prawdopodobnie 406 HDI 110KM, lub C5 HDI 110KM, lub Lybra 105 lub 135KM. No może się szarpnę na C5 HDI 136KM. Chyba nie będzie problemu z przyczepką.

Moc max ma drugorzędne znaczenie przy wleczeniu ogona istotniejsza jest moc na niskich obrotach i jaki jest moment obrotowy w zakresie niskich obrotów.

Ponadto drastyczne ograniczenia prędkości dotyczą zestawu o dmc ponad 3,5 tony. W zestawie lekkim obowiązują cię ograniczenia osobówki.

Czasami wypożyczam dwuosiową towarową przyczepkę zarejestrowaną jako lekką (dmc 650 kg) włąśnie po to żebym mógł na autostradzie mieć przelotową 150km/h . Jednoosiowa pewnie urwała by się przy takich prędkościach :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drastyczne ograniczenia prędkości dotyczą zestawu o dmc ponad 3,5 tony.

 

Czasami wypożyczam dwuosiową towarową (...) po to żebym mógł na autostradzie mieć przelotową 150km/h

 

Kolega to już chyba świętowanie weekendowe rozpoczął.... :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja życzę dużo szczęścia wszystkim użytkownikom dróg, którzy właśnie zobaczyli pędzący sestaw z prędkością 150 km/h, a koledze który tak jeździ więcej rozsądku. :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.