Skocz do zawartości

Beyerland 430 QUARTZ


kerad6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witaj bishop , powiedz coś więcej o swoim beyerlandzie ( zdjecie). czy jesteś z niego zadowolony. Pytam bo mam na oku BEYERLAND 430 QUARTZ.

 

Beyerland to jedna z firm z koncernu ABI - Produkuje on takie przyczepy jak: KIP, Chateau, swift, ABI, i jeszcze kilka innych. Niestety wiele nie mogę ci o niej powiedzieć bo ją kupiłem tydzień temu ( w końcu moja własna prywatna przyczepa) Na razie mogę o niej powiedzieć jedno: pomimo braku stabilizatora świetnie się prowadzi. Jeśli chodzi o moje zdanie co do przyczepy którą chcesz kupić to ja bym osobiście dał sobie spokój.. Za te pieniądze kupisz przyczepę z początku lat 90 w niezłym stanie. (kupuj od osoby prywatnej.).. A co do Adrii i jej jakości. Nic nie kupuj na marke tylko na stan... Spokojnie możesz kupić świetną adrię i wymęnczonego Tabberta... Mam znajomego który ma 20 letnią adrię i jest z niej bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koncernu ABI - Produkuje on takie przyczepy jak: KIP, Chateau, swift,

 

 

KIP to holender a cheatu to belg - to nie ten sam koncern z tego co wiem. KIP działa z avento :)

Obaj macie po trochu rację. KIP, Chateau i Swift były produkowane przez angielski koncern ABI, ich fabryki mieściły się i w Europie i na Wyspach. W drugiej połowie lat 90 ABI przestało produkować przyczepy i sprzedało prawa do ich produkcji holenderskiemu TIRUS Group. W ten sposób TIRUS został producentem Avento, Axxor, Beyerland, Cabby, Chateau, Cristall, Delta, Home Car, Kip i Lunar, przy czym fabryki mają w różnych krajach.

Przyczepy te sprzedawane są w Holandii, Belgii i Danii pod nazwą Beyerland, w Niemczech jako Cristall, we Francji - Axxor - było o tym już na forum. W zeszłym roku czytałam, że TIRUS dotknęły jakieś problemy finansowe, nawet przebąkiwano o rychłym bankructwie, ale jak się sprawa skończyła nie mam pojęcia. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Stałem się posiadaczem HOBBY 460 DeLux. Po przejechaniu ok 2500 km po kraju zdecydowałem sie na w/w. Juz stoi na hali pod dachem i czeka na sezon '89 :piwko:. Dzięki wszystkim za uwagi a szczególnie mymlon-owi :ok: który wykazał sie duzą wiedzą :piwko: i cierpliwością w udzielaniu wyczerpujacych graficznych odpowiedzi :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Obaj macie po trochu rację. KIP, Chateau i Swift były produkowane przez angielski koncern ABI, ich fabryki mieściły się i w Europie i na Wyspach. W drugiej połowie lat 90 ABI przestało produkować przyczepy i sprzedało prawa do ich produkcji holenderskiemu TIRUS Group. W ten sposób TIRUS został producentem Avento, Axxor, Beyerland, Cabby, Chateau, Cristall, Delta, Home Car, Kip i Lunar, przy czym fabryki mają w różnych krajach.

 

Co do jednego to akurat nie masz racji. Swift nie należał do koncernu ABI. Firma została założona przez dwóch gości, którzy na początku produkowali przyczepy w swoim garażu. Stopniowo rozrastała się, przejmując inne firmy znajdujące się w pobliżu. Dlatego Swift jest obecnie właścicielem Abbey, Sprite, Sterling, Ace, Bessacarr oraz ostatnio zakupionej Autocruise. Teraz firma ta jest własnością syna jednego z założycieli. Jako firma jest jednym z najwiekszych potentatów na rynku angielskim. Z eksportem jest różnie, bo w czasach kiedy funt stał wysoko, to firma nie była raczej zainteresowana eksportem, chociaż posiadała swoje przedstawicielstwa. Obecnie może się to powoli zmienia, chociaż bardziej jej zainteresowania skierowane są na rynek australijski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.