Skocz do zawartości

Fendt SAPHIR 410. Proszę o opinię.


SingSing74

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, beruang napisał:

No ja mam ten sam dylemat. Jeżeli to faktycznie zgnilizna wewnętrzna - skąd taka szybka destrukcja :hmm:

Pewnie jest tak dlatego, że o obecnie produkowane przyczepy trzeba dbać po trzykroć bardziej, niż o te "poprzednie", a i tak nie gwarantuje to im porównywalnie długiego życia, z uwagi na jakość materiałów, jakość produkcji, a przede wszystkim obecne założenia producentów, odnośnie trwałości produktów (wszelkich). Pisałem to wielokrotnie. Nadzwyczajne dbanie o dzisiejszy wyrób daje jedynie złudną nadzieję, że uda się zapobiec temu, co i tak nieodwracalne. O co byśmy nie zadbali, to i tak w końcu zawiedzie coś, czego się nie spodziewaliśmy. Inżynieria materiałowa jest w stanie wyliczyć wszystko, co do "godziny". Ot, taka nasza teraźniejszość. :hmm:

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Co do jednego się nie zgodzę. Mam 410-tke (2007) i zapewniam, że nigdy nie była naprawiana, a mimo to klapa bagażnika ma już inny odcień niż "poliki". To nie efekt naprawy tylko faktu, że większość rzeczy, które kupujemy to tandeta - nawet kiedy na starcie kosztuje kilkadziesiąt tysięcy. Ktoś tu napisał wcześniej, że to efekt manipulowania kosztami materiałów i zwiększania zysków - absolutna racja! Nawet Fendt to robi. Na marginesie to z tymi plamami to rzeczywiście coś nie tak... U mnie tego nie ma, a przyczepa o rok starsza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dwoch rzeczy się nie zgodzę. Mam 410-tke (2007) i zapewniam, że nigdy nie była naprawiana, a mimo to klapa bagażnika ma już inny odcień niż "poliki". To nie efekt naprawy tylko faktu, że większość rzeczy, które kupujemy to tandeta - nawet kiedy na starcie kosztuje kilkadziesiąt tysięcy. Ktoś tu napisał wcześniej, że to efekt manipulowania kosztami materiałów i zwiększania zysków - absolutna racja! Nawet Fendt to robi.

Pianka pod brodzikiem to akurat dobry pomysł bo jest w miejscu odpływu, ktore z fabryki wyjeżdża bez dystansu miedzy podłogą a brodzikiem. Pianka podpiera w ten sposób cieniutki plastik wokół spustu wody, na który stawiamy ZAWSZE stopę wchodząc do łazienki. To kolejny bubel konstruktorów Fendta. Na marginesie to z tymi plamami to rzeczywiście coś nie tak... U mnie tego nie ma, a przyczepa o rok starsza. Jeszcze jedno: jak ktoś powie mi dlaczego w tym modelu na przełomie 06/07 zmieniono lokalizację lodówki to stawiam browca. Podpowiem, że to też wynik pracy "na szybko" konstruktorów/ekonomistow choć tym razem na poczatku strzelili sobie w stopę. Mimo wszystko polecam Fendta bo to dobra marka na tle konkurencji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.