Skocz do zawartości

Truma ogrzewanie


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry 

Postanowiłem wcześniej przed sezonem ponaprawiać sobie kilka rzeczy w budce .

Zająłem się ogrzewaniem.W tamtym roku ,aby płomień trzymał się na palniku pełną mocą ,musiałem stuknąć motkiem w  ożebrowanie  i wtedy pięknie grzało.

W tym momencie kiedy chciałem wystartować ,iskrownik ledwo był słyszalny.Wymieniłem baterie i totalna cisza.Piec już jest w garażu i zacząłem rozkręcanie ,a co za tym idzie mam już pytania do fachowców

1. Fotka -piec dogóry nogami porozkęcałem do wyczyszczenia .Czy któryś element będę musiał na klej czy silikon uszczelniający sklejać?

 20180219_175238.thumb.jpg.f3ab9a5082689b7318888544d37ecdbf.jpg2.Fotka ,czy winowajca ,że nie utrzymywał się ogień na tym dużym ruszcie?

3,fotka -iskrownik .Jak sprawdzić automat ?Najłatwiej -koledze ukradnę na chwile od niego z budki ? Czy iskrownik widoczny na zdięciu może się popsuć zamiast automatu?Czy podłączając go na krótko do plusa i minus do metalu powinien dać iskrę?

Wyczyszcze rurki sprężonym powietrzem ,natomiast najpierw problem z iskrownikiem a raczej automatem .Cena straszna jeśli mam kupować nowy.

Dzięki za odpowiedzi 

20180219_175201.jpg

20180219_175257.jpg

Kolejność zdięć się pozmieniała ,ale chyba widać co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, brankiniol napisał:

Na początek walka z automatem do zapalania.Nijak nie reaguje .Kolega ma ręczny .Nikt nie wie jak go sprawdzić?

 Czy dobiłem automat podłączając go pod aku ?W aku mam 12V,bateryjka 1.5V .Spalony automat?

Widzę że zabierasz się za coś o czym nie masz w ogóle pojęcia. Lepiej niczego kolegom nie demontuj w ich przyczepach bo zapędzisz siebie w kolejne koszty a im przysporzysz kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Iskrownik można sprawdzić wkładając baterie i robiąc zworę 2 małych pinów wystających z boku iskrownika.

Powinny być wtedy słyszalny stuk przeskakującej iskry.

Brak zapalania dużego płomienia jest prawdopodobnie spowodowany uszkodzeniem zaworu regulującego.

Do składania nie stosujemy ani kleju a tym bardziej silikonu.

pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temu generatorowi/iskrownikowi już nic nie pomoże. Spaliłeś go permanentnie. Robienie bezmyślne takich rzeczy, jak podłączenie do akumulatora 12 woltowego, urządzenia elektronicznego, zasilanego ogniwem 1,5V wskazuje, że nie masz zielonego pojęcia nie tylko o Trumie. Po co w ogóle wyciągałeś ten piec z przyczepy? Pisałem Weronice, jak masz się do tego zabrać. Miałeś wymontować tylko generator iskry i sprawdzić go na krótko, "na stole". Proponuję, żebyś z taką wiedzą techniczną nawet nie zbliżał się do pieca swojej siostry. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, brankiniol napisał:

Ale pojechali po mnie.

a spodziewałeś się pochwał za podłączenie pod aku iskrownika na dwie bateryjki AA :niewiem:

 

 

co jest w miejscu oznaczonym strzałką , bo powinno to być połączone gdzieś a nie luzem 

forum.jpg

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, chris_66 napisał:

a spodziewałeś się pochwał za podłączenie pod aku iskrownika na dwie bateryjki AA :niewiem:

 

 

co jest w miejscu oznaczonym strzałką , bo powinno to być połączone gdzieś a nie luzem 

 

forum.jpg

To jest kawałek kabla WN, który kiedyś był podłączony do wyjścia wyzwalającego w generatorze iskry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

To jest czujnik płomienia i musi być podłączony a właściwie przykręcony do zaworu regulującego,

W tym piecu należy koniecznie sprawdzić rurę łączącą dwa wymienniki czy końcówka jej nie jest zdeformowana

Jeśli jest odkształcona piec ma problemy z zapalaniem dużego płomienia

pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kawałek kabla WN, który kiedyś był podłączony do wyjścia wyzwalającego w generatorze iskry. 

Kabel WN idzie do tej białej kostki ceramicznej z drucikiem w środku, to coś to termobaryczne (czujnik płomienia, jak to kolega nazwał,) jak świeczka się pali to mówi zaworowi że płomyk jest i jest ok, jak świeczka zgaśnie to zamyka zawór całkowicie . Drugie sterowanie zaworem to cygaro, jak jest za gorąco to gasi główny palnik.

Poczytaj forum, bo wszystko jest opisane.

Ze zdjęć wynika że masz wszystko rozwalone

Wysłane z mojego Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2018 o 13:19, chris_66 napisał:

Kabel WN idzie do tej białej kostki ceramicznej z drucikiem w środku, to coś to termobaryczne (czujnik płomienia, jak to kolega nazwał,) jak świeczka się pali to mówi zaworowi że płomyk jest i jest ok, jak świeczka zgaśnie to zamyka zawór całkowicie . Drugie sterowanie zaworem to cygaro, jak jest za gorąco to gasi główny palnik.

Poczytaj forum, bo wszystko jest opisane.

Ze zdjęć wynika że masz wszystko rozwalone emoji26.png

Wysłane z mojego Tapatalka

 

 

 

Witam

Wszystko przedmuchalem było pełno kurzu.potem poskladalem .przewody wróciły na swoje miejsce.pozostaje automat do iskry a potem próba w przyczepie.

W dniu 23.02.2018 o 11:44, alpo napisał:

Witaj

To jest czujnik płomienia i musi być podłączony a właściwie przykręcony do zaworu regulującego,

W tym piecu należy koniecznie sprawdzić rurę łączącą dwa wymienniki czy końcówka jej nie jest zdeformowana

Jeśli jest odkształcona piec ma problemy z zapalaniem dużego płomienia

pozdrawiam

Darek

Rurka cała natomiast kiedyś musiał być otwierany cały piec bo na laczeniach widoczny jest czerwony klej/silikon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.