Skocz do zawartości
kalapan

Jak mocujecie latający kibelek w łazience w czasie jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

kalapan

Może głupie pytanie, ale mi już raz się kibelek w czasie jazdy wywalił i na dodatek trochę szkody zrobił w plastikowej szafce.Jak go gada zamocować żeby w czasie jazdy nie latał jak żyd po pustym sklepie? mam taki układ:

aaa70984e76d0fb4gen.jpg

Jak jest pusty, albo prawie pełny to większego problemu nie ma, ale jak jest tylko woda w spłuczce, a kibel prawie pusty, to się przewraca. Jak mocujecie je  na czas jazdy? Wiem, że najprościej by było jakieś zabezpieczenie wkręcić w ściany i blokować go, ale dziur nie chcę robić - no chyba, że będę musiał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
danielpoz

Ja miałem pod umywalką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
klonik058
Napisano (edytowane)

Można zastosować pas zabezpieczający. Może nie będzie to ładnie wyglądało. Ale na pewno zabezpieczy. Oczywiście po zakonczniu jazdy można odpiąć pas i zostawić tylko oczka.

Przykładowe oczka czy jak to się nazywa.3b7b22b4fe327efda9f77e8ea8cf87a7.jpg

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez klonik058

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kalapan

Tylko czy ciężar kibelka nie wyrwie tych oczek z tej cieniutkiej płyty niby meblowej, o to mam właśnie największe obawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

A najbardziej banalne rozwiązanie przez przyblokowanie kibelka torbą z ubraniami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kalapan

No można i torbą z ciuchami, tak blokowałem kibelek po tym jak mi się wywalił, ale to liche rozwiązanie na dłuższą metę.Coraz bardziej mnie kusi żeby wmontować normalny kibel, ale trochę się boję tego wycinania ścianki i montażu drzwiczek.Na dodatek nawet używany kibelek kompletny trochę kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
klonik058
Napisano (edytowane)

Tylko czy ciężar kibelka nie wyrwie tych oczek z tej cieniutkiej płyty niby meblowej, o to mam właśnie największe obawy.

Wydaje mi się że aż takich sił nie ma. Ja przed remontem miałem na paskach przymocowane kibelek i karnistry z wodą. Nic nigdy nie wyrwało.

A co masz za ścianą tą od kibelka. Bo jak np. szafa to można delikatnie na wylot i z podkładeczką na śrubę 4mm i nakręteczka. Ale to już według uznania. Na stały kibelek to trochę mało miejsca. Aby korzystać np z umywalki. Przynajmniej według mnie. ;)

Edytowane przez klonik058

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maniek72
Napisano (edytowane)

Może głupie pytanie, ale mi już raz się kibelek w czasie jazdy wywalił i na dodatek trochę szkody zrobił w plastikowej szafce.Jak go gada zamocować żeby w czasie jazdy nie latał jak żyd po pustym sklepie? mam taki układ:

aaa70984e76d0fb4gen.jpg

Jak jest pusty, albo prawie pełny to większego problemu nie ma, ale jak jest tylko woda w spłuczce, a kibel prawie pusty, to się przewraca. Jak mocujecie je  na czas jazdy? Wiem, że najprościej by było jakieś zabezpieczenie wkręcić w ściany i blokować go, ale dziur nie chcę robić - no chyba, że będę musiał.

Witam

Ja w swojej przyczepie mam zastosowane takie zabezpieczenie które jest zamocowane do ściany i się sprawdza

post-9736-0-09281900-1514925600.png

Edytowane przez maniek72

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

Bez dziurawienia to trzeba go zaklinować, może jakaś forma że styropianu czy gąbki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kalapan

Ja właśnie o jakimś pasku myślałem, tylko chciałbym zamocować tak żeby kibelek zamocować na ścianie przeciwnej do kierunku jazdy, bo wtedy mógłbym spokojnie do łazienki wejść i nawet z kibelka skorzystać.Oczywiście mniej obaw by było jeżeli zamocowałbym kibel do ścianki z przodu, ale wtedy nie mam możliwości wejścia do łazienki i wiecznie muszę kibel przed użyciem przestawiać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KlAn

Może coś ala skrzynka przyklejona do podłogi w ktorą wkładasz kibelek , ale chyba pasek albo guma przymocowana do ściany będzie najlepszym rozwiązaniem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kalapan

Bez dziurawienia ściany się nie obejdzie, ale trudno - jak mus, to mus.Przyczepię do ściany pasek i  przyciągnę kibelek do ściany.Dam  z tyłu jakiś podkład na grubość otwierającej się klapy i przyciągnę do ściany.Dwie małe dziurki na wylot do mocowania paska i po krzyku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Commander
Napisano (edytowane)

Witam.

Może nie w temacie...ale daj sobie spokój z tym kiblem i niczego nie dziuraw. Widziałem kasetowy za 500-600 zł do tego drzwiczki za 200 i masz mega wygodę. Z tego co widzę miejsce jest i sporo dobra wszelkiego już ta przyczepa dostała. Dołożysz raz i masz wszystko...

Pomyśl...a i ten komuś za pare złociszy sprzedasz...

Edytowane przez Commander

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
klonik058

Witam

Ja w swojej przyczepie mam zastosowane takie zabezpieczenie które jest zamocowane do ściany i się sprawdza

Ja miałem podobne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kalapan

Witam.

Może nie w temacie...ale daj sobie spokój z tym kiblem i niczego nie dziuraw. Widziałem kasetowy za 500-600 zł do tego drzwiczki za 200 i masz mega wygodę. Z tego co widzę miejsce jest i sporo dobra wszelkiego już ta przyczepa dostała. Dołożysz raz i masz wszystko...

Pomyśl...a i ten komuś za pare złociszy sprzedasz...

Masz rację, mnie ten kibel w mojej cepce drażni najbardziej. Wiem, że jest możliwość montażu normalnego kibla, bo znalazłem w internecie zdjęcie takiej samej przyczepy jak moja właśnie z normalnym kiblem, tak to wygląda:

3896359104cf1ae2gen.jpg

a w mojej go nie ma:

aaa70984e76d0fb4gen.jpg

co ciekawe u mnie na ścianie lewej od drzwi nawet jest zamontowany ten plastik do trzymania kibla stacjonarnego.Ten plastik widać na pierwszym zdjęciu - jest taki sam. Ale teraz musiałbym dobrać odpowiedni , pasujący kibel.Nawet z normalną spłuczką, przynajmniej nie musiałbym ciągnąć kabli. Ale w cenie 500-600 zł to widziałem tylko dezele.A jak jest ładny to kurcze lewy, a nie prawy.Bo ja chyba bym prawy potrzebował? O ile to określa się stojąc przed kiblem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi