Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Buerstner

Burstener

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1 MonikaPL

MonikaPL

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 13 postów
  • SkądOlsztyn
  • Sprzęt:Brak

Napisano 14 listopad 2017 - 10:07

Zamierzamy nabyć drogą kupna-sprzedaży przyczepę dla 2 dorosłych osób + dziecko (obecnie 3 latek).

Nie chcemy przyczepy dużej (długiej), ale w tej mniejszej do 5m max, a najlepiej 460, 440 chcemy mieć możliwość położenia siebie i ewentualnie 2 znajomych. I musimy się zmieścić w DMC do 1370kg

Rozważamy zakup układu z łóżkiem francuskim (łazienka osobno - nie zabiera miejsca w ciągu komunikacyjnym), dwoma osobnymi tapczanami lub podkową + piętrowe. Chcemy wydać oczywiście jak najmniej za przyczepę co najmniej z 2002 roku i zmieścić się w 20 tyś (max 25).

Zobaczyliśmy już kilka egzemplarzy, jednak albo były za drogie albo miały kupę widocznych "ubytków".

Zainteresowało nas kilka ofert, ale proszę o wsparcie w takich ogłoszeniach:

Ostrów Wielkopolski

https://www.olx.pl/o...D5-IDo7kXU.html

Skoki - jak myślicie uda się utargować do 25000 czy i tak to jest ciągle za dużo?

https://www.olx.pl/o...D5-IDpu5E5.html

Jaworzno - ta jest chyba jednak dłuższa niż 5m (?)

https://www.olx.pl/o...D5-IDnGPPo.html

i na koniec taka, która "podoba" nam się najbardziej

https://www.olx.pl/o...D5-IDmBvFe.html

Zastanawialiśmy się na zupełnie samym początku również nad tą, ale chyba coś jej dolega skoro od przeszło miesiąca nikt jej nie kupił

https://www.olx.pl/o...D5-IDo3fXQ.html

To tyle na chwilę obecną. Bardzo proszę o wasze zdanie w temacie.

#2 gusia-s

gusia-s

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2455 postów
  • Skąd*̡͌l̡*̡̡̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__*̡͌l̡* ̴̡ı Przygody/Siedlce
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Knaus Azur 495 tf
  • Holownik:BMW

Napisano 14 listopad 2017 - 10:50

Chyba żadna z powyższych nie spełnia Waszych oczekiwań 

Rozważamy zakup układu z łóżkiem francuskim (łazienka osobno - nie zabiera miejsca w ciągu komunikacyjnym), dwoma osobnymi tapczanami lub podkową + piętrowe

No chyba, że Ci znajomi to tak rzeczywiście ewentualnie :) i rezygnujecie z piętrowego.

Układ ze stolikiem i kanapami na środku odrazu bym skreśliła. Najlepiej podkowa z jednej strony i francuz z drugiej (przód/tył) wtedy cały środek masz wolny nawet jak oba łóżka są rozłożone.

#3 MonikaPL

MonikaPL

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 13 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 14 listopad 2017 - 11:03

Dziękuje za pierwszy komentarz

Ten układ podkowa+piętrowe - żeby nie musieć składać i rozkładać spania (więc tylko jedna podkowa i nic więcej odpada), a te łóżka piętrowe w ogłoszeniu są takie, że to dolne ma aż 95 cm szerokości i spokojnie nawet dwie osoby się tam kimną, a ja z małym już na pewno ;) a stary u góry, a jak młody podrośnie to zamiana ;)

Użytkownik MonikaPL edytował ten post 14 listopad 2017 - 11:04

#4 gusia-s

gusia-s

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2455 postów
  • Skąd*̡͌l̡*̡̡̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__*̡͌l̡* ̴̡ı Przygody/Siedlce

Napisano 14 listopad 2017 - 11:13

Czyli ta, która Wam się podoba najbardziej ... hmm dla 2+1 układ może być, dla 4+1 absolutnie nie ale to moje zdanie. 

#5 Voku

Voku

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1033 postów
  • SkądKraków
  • Model:Hobby 560
  • Holownik:Ford S-Max 2.0

Napisano 14 listopad 2017 - 11:16

Mam swoją do sprzedania wpisuje się tu idealnie :D zawsze możemy się dogadać. Wysłałem PW

http://forum.karawan...02-dmc-1350-kg/

#6 golob

golob

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 37 postów
  • SkądOleśnica

Napisano 14 listopad 2017 - 11:21

Tak tylko informacyjnie, bo rozglądam się za podobna przyczepa jak Ty, to teraz większość przyczep już długo stoi w ogłoszeniach i wszystkie linki które podesłałaś "znam" z OLX i każda stoi dosc długo w ogłoszeniach. Jednak żadnej z nich nie ogladałem na żywo. Po prostu mam jej dodane do obserwowanych w OLX i nie koniecznie to znaczy ze coś jest nie tak, tylko że jest po sezonie i trzeba "amatora" znaleźć. Więc chyba dobra pora na kupowanie jeśli ktoś jest zdecydowany.

#7 MonikaPL

MonikaPL

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 13 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 14 listopad 2017 - 11:33

Nie no wiadomo, że jak będą spały 4 osoby dorosłe to salonkę trzeba będzie i tak rozłożyć. Ale to raczej okazjonalnie, a tak mogą spać osoby które się znają i jak sobie "obce" (na tym piętrowym), a już na francuzie tylko pary się położą ;)

Ale to takie luźne dywagacje na sucho - Wy macie większe doświadczenie :D

Wiem golob, że pora jak najbardziej wskazana - na wiosnę nie będzie taniej. A ja do tych wszystkich przyczep (prócz jednaj) mam daleko i może znalazłyby się osoby kumate w temacie, które ewentualnie pomogłyby ( ;) ) rzucić okiem  w ramach "spaceru z psem" ;)

#8 gusia-s

gusia-s

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2455 postów

Napisano 14 listopad 2017 - 11:38

Mam swoją do sprzedania wpisuje się tu idealnie :D zawsze możemy się dogadać. Wysłałem PW

Prawie identyczny układ jak naszej tylko w lustrzanym odbiciu - podkowa na przodzie, francuz na tyle :).

Monika, patrz na swoją wygodę a nie na to czy znajomych będziesz miała jak położyć, no chyba że znajomi się zrzucają na budkę i mają coś do powiedzenia. 

Znajomi pojadą raz czy dwa albo wcale a Wy będziecie znosic potem ewentualny dyskomfort. Budki nie kupujecie przecież na jeden sezon. Młody ma teraz 3 lata, zaraz będzie miał 4-5 itd. 

#9 MonikaPL

MonikaPL

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 13 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 14 listopad 2017 - 11:46

Podesłałam lubemu, niech zobaczy

A możesz doprecyzować, skąd taka cena wywoławcza (bez przedsionka lub markizy) za ten rocznik? I jeszcze Hobby na dodatek?

Prawie identyczny układ jak naszej tylko w lustrzanym odbiciu - podkowa na przodzie, francuz na tyle :).

Monika, patrz na swoją wygodę a nie na to czy znajomych będziesz miała jak położyć, no chyba że znajomi się zrzucają na budkę i mają coś do powiedzenia. 

Znajomi pojadą raz czy dwa albo wcale a Wy będziecie znosic potem ewentualny dyskomfort. Budki nie kupujecie przecież na jeden sezon. Młody ma teraz 3 lata, zaraz będzie miał 4-5 itd. Nie

Nie, no jasne że znajomi nie są priorytetem, ale pomyślałam sobie, że na takiej 95 można się we dwójkę przespać + starszy już dzieciak wyżej, właśnie na tych piętrowych bez rozkładania podkowy.

Przy francuzie, jak młody podrośnie to już będzie taki mus.

Ale to dalej są suche dywagacje.

#10 Voku

Voku

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1033 postów
  • SkądKraków
  • Model:Hobby 560
  • Holownik:Ford S-Max 2.0

Napisano 14 listopad 2017 - 11:47

Cena do dogadania, sprzedaje bo kupiłem większą tydzień temu. 

#11 gusia-s

gusia-s

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2455 postów

Napisano 14 listopad 2017 - 12:32

ale pomyślałam sobie, że na takiej 95 można się we dwójkę przespać 

:look: chyba na łyżeczkę albo jeszcze bliżej  :]

#12 MonikaPL

MonikaPL

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 13 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 14 listopad 2017 - 12:51

:look: chyba na łyżeczkę albo jeszcze bliżej  :]

Raczej bliżej niż dalej :P. Jednak jak tak patrzę na te francuzy - one mają ścięty ten narożnik, więc jest mniej miejsca niż by się wydawało - i teraz na takim łóżku 2 osoby + dzieciak to dopiero zaczyna być ciasno ;) :D

#13 jacekzoo

jacekzoo

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3966 postów
  • Telefon:Zawsze przy sobie :)
  • SkądJelcz Laskowice
  • Model:Hobby 495 UFe Excellent Easy 02' 1300DMC
  • Holownik:C4 Grand Picasso 2.0HDI 150KM, ''16r., DMC 2250 na haku 1700

Napisano 14 listopad 2017 - 13:01

Raczej bliżej niż dalej :P. Jednak jak tak patrzę na te francuzy - one mają ścięty ten narożnik, więc jest mniej miejsca niż by się wydawało - i teraz na takim łóżku 2 osoby + dzieciak to dopiero zaczyna być ciasno ;) :D

Nie jest źle, ja mam 190cm i śpię od ściętej stronyi ciasno nie jest, mały też z nami czasami śpi. Także tego się nie bój
Lepiej stracić sekunę z życia, niż życie w sekundę.

#14 jacek00

jacek00

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 4003 postów
  • SkądWarszawa
  • Model:Adria Aviva 472 PK
  • Holownik:Citroen C4 Picasso 1.6 HDi

Napisano 14 listopad 2017 - 13:12

Zastanawialiśmy się na zupełnie samym początku również nad tą, ale chyba coś jej dolega skoro od przeszło miesiąca nikt jej nie kupił

https://www.olx.pl/o...D5-IDo3fXQ.html

To tyle na chwilę obecną. Bardzo proszę o wasze zdanie w temacie.

Dolega? Tył to przeszczep od Adrii :D

W niczym to ścięcie nie przeszkadza. W poprzedniej tak mieliśmy i w obecnej też tak mam. W tym roku spaliśmy 2+1 (1 rok).

#15 Commander

Commander

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 5095 postów
  • Telefon:Dla wybranych
  • SkądKraków/Tarnów
  • Model:Balbina
  • Holownik:Piękna albo Bestia

Napisano 14 listopad 2017 - 15:10

Witam.
Moja rada jest taka...nie uwzględniajcie znajomych w planach zakupowych.
Albo pojadą raz i się im nie spodoba, albo spodoba i kupią własną, a Wy zostaniecie z nie do końca komfortowym układem. Mogą na pierwszy raz jechać z wami pod namiot i rozbić go obok budki.
Ja polecam wersję z łóżkiem stałym na dyszlu i drugim składanym ze stolikiem na tyle i z rozkładanym nad nim piętrem. Taki układ bardzo sprawdza się przy dziecku i będzie też perspektywiczny na przyszłość...
Pozdrawiam.

Użytkownik Commander edytował ten post 14 listopad 2017 - 15:12

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych