Skocz do zawartości

Hobby 5xx


Voku

Rekomendowane odpowiedzi

No nie do końca, wiem że każdy by taki wybrał jednak mnie nie do końca przekonują piętrowe i zazwyczaj te łóżka kończą się na 180cm, ale nigdy nie mów nigdy, 

 

Szukam Hobbita :D

 

Myślę że to sprawa indywidualna jednemu pewnie się spodoba innemu nie. Mnie trochę urzekł osobny prysznic czy to w układzie WLU czy może nie do końca osobny ale wydzielony w KMFE.

Na razie obstaje za WLU może w weeken podjadę zobaczyć KMFE ale tam DMC 1700kg i nie wiem czy to już nie za wiele.

 

Jeszcze co do przyczep czuć te 2,5m szerokości po przesiadce z 2,3m?

 

Jak się nie sprzeda to się nią zainteresuje http://allegro.pl/kemping-hobby-prestige-560-i6992223626.html#imglayer

 

ogółem nasze holowniki chyba się mocą i masą nie różnią. Ja ciągam 1700dmc i taka jest też MR. Przy szerokości 230cm nie mam problemów. Osobiście nie zdecydowałbym się na 250cm i na dzień dzisiejszy przy tym zostaje. Trafiłem 2-3 miejsca gdzieś tam daleko na południu Cro, gdzie z przyczepą 250cm miałbym zaorany bok (według info kolegi, który jechał za mną miałem 1cm między murkiem a tylnym narożnikiem, który zachodził na zakręcie)... ten sam kolega właśnie swoim narożnikiem mimo mniejszej cepy przywalił tam, zorientowaliśmy się dopiero na następnym campingu.

 

Owszem 250cm w środku jest super, ale przy moich dziwnych miejscach i przebiegach pod 10.000km z cepą (planuję rozwój w tym temacie :) ) nie kupiłbym 250cm.

 

Odnośnie układu - też przymierzałem się do WLU, była taka jedna hobby 2-3 letnia za 50.000zł...(Wielkopolska) w rozmiarze ok 560. Okazała się być po wypożyczalni i przygodach. Masz duże szanse, że znowu na nią trafisz, bo pewnie to chodliwy towar :). Bardzo dużym błędem jest ukierunkowanie się na markę a nie układ wnętrza, szczególnie, że masz ciśnienie na hobby, które z roku na rok jest coraz słabiej wykonane. Cena tej którą pokazałeś też jest za niska jak za zdrowy towar. Porównaj cenę z zachodem.

Ok, pewnie sprawdzałeś, ale dla innych też to podam - Hobby z 2011 560WLU w Niemczech na dziś są 3 sztuki - od 65 do 76 tyś zł..... a w Polsce oferta za 43900... polecam przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No nie do końca, wiem że każdy by taki wybrał jednak mnie nie do końca przekonują piętrowe i zazwyczaj te łóżka kończą się na 180cm, ale nigdy nie mów nigdy, 

 

 

Raczej 189. U mnie tyle łóżka mają. Sam mam 188 cm, i nawet próbowałem na dolnym się położyć i od biedy bym tam się przespał. Myślałem, że będzie ciaśniej. Skoro 190 cm to dla Twoich dzieciaków za mało to ile one mają wzrostu?  :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogółem nasze holowniki chyba się mocą i masą nie różnią. Ja ciągam 1700dmc i taka jest też MR. Przy szerokości 230cm nie mam problemów. Osobiście nie zdecydowałbym się na 250cm i na dzień dzisiejszy przy tym zostaje. Trafiłem 2-3 miejsca gdzieś tam daleko na południu Cro, gdzie z przyczepą 250cm miałbym zaorany bok (według info kolegi, który jechał za mną miałem 1cm między murkiem a tylnym narożnikiem, który zachodził na zakręcie)... ten sam kolega właśnie swoim narożnikiem mimo mniejszej cepy przywalił tam, zorientowaliśmy się dopiero na następnym campingu.

 

Owszem 250cm w środku jest super, ale przy moich dziwnych miejscach i przebiegach pod 10.000km z cepą (planuję rozwój w tym temacie :) ) nie kupiłbym 250cm.

 

Odnośnie układu - też przymierzałem się do WLU, była taka jedna hobby 2-3 letnia za 50.000zł...(Wielkopolska) w rozmiarze ok 560. Okazała się być po wypożyczalni i przygodach. Masz duże szanse, że znowu na nią trafisz, bo pewnie to chodliwy towar :). Bardzo dużym błędem jest ukierunkowanie się na markę a nie układ wnętrza, szczególnie, że masz ciśnienie na hobby, które z roku na rok jest coraz słabiej wykonane. Cena tej którą pokazałeś też jest za niska jak za zdrowy towar. Porównaj cenę z zachodem.

Ok, pewnie sprawdzałeś, ale dla innych też to podam - Hobby z 2011 560WLU w Niemczech na dziś są 3 sztuki - od 65 do 76 tyś zł..... a w Polsce oferta za 43900... polecam przemyśleć.

Wiem dlatego się nie napinam tylko szukam, jeśli nie kupię to nie kupię na razie przyczepę mam a nie sprzedam jej do kiedy nie kupie innej, może trafi się niższy rocznik 07-09 zobaczymy.

CO do szerokości ja raczej trzymam się autostrad + ewentualnie trochę jazdy w PL, ogólnie bardziej nastawiam się na 540 z 2,3m niż 560 z 2,5 zobaczymy

Co do marki niestety tak mam i to mi się podoba, ogólnie układy są wszędzie mniej więcej takie same.

 

Raczej 189. U mnie tyle łóżka mają. Sam mam 188 cm, i nawet próbowałem na dolnym się położyć i od biedy bym tam się przespał. Myślałem, że będzie ciaśniej. Skoro 190 cm to dla Twoich dzieciaków za mało to ile one mają wzrostu?  :look:

 

 

To tata jest rosły chłop :]

No ja bym tam na pewno nie wszedł :D

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej 189. U mnie tyle łóżka mają. Sam mam 188 cm, i nawet próbowałem na dolnym się położyć i od biedy bym tam się przespał. Myślałem, że będzie ciaśniej. Skoro 190 cm to dla Twoich dzieciaków za mało to ile one mają wzrostu? :look:

Zdarzało się spac na łóżku rzedu 120cm...

Ale przy moich 170cm dobrze się czuję na łóżku 190cm.

A mój starszy syn ma już 185cm wzrostu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz popatrzyłem, pomyliłem ją z innym układem który jest w tych prawie nowych. Dlatego o cene zapytałem :) ale ten wlu oprocz tego że ma prysznic nie jest fajny, wg mnie. Nie ma stałego podwójnego łóżka, nie ma osobnego siedzenia. Mnie kręci 540kmfe albo 545 kmf, ale tu ceny już hoho

 

545 kmf to ja chcę kupić a ty zgapiasz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

545 to trzeba mieć czym ciągać :D tam chyba w standardzie jest 1750kg DMC

U mnie 545 kmf to dmc 1600, oryginał, nic nie kombinowane.

Edytowane przez Mefju (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do piętrusów to u mnie materac dolny ma wymiar 210x76 a górny 210x70 (wymiary materaca) , od ścianki do ścianki jest jeszcze szerzej . W układzie z piętrusem mamy dużo więcej miejsca w środku  dla mnie niezależny stolik którego nie trzeba składać na noc pomiędzy naszą sypialnią a dziecięcą był rzeczą konieczną przy ostatnim zakupie przyczepy (w poprzedniej nam tego właśnie brakowało )

 

więc w przypadku rodziny 2+2 jakbym miał kupować Hobby to wolał bym dużo bardziej  KMF, KMFE  niż WLU , ale oczywiście każdy ma własne preferencje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzu4x4 nie zapomnij że nasze Knausy mają łóżka po całej szerokości a Hobby ma jeszcze szafkę w rogu i wtedy materac jest 175-185 w zależności który model.

Nowe Hobby spotkałem się że materac miał 175cm a łóżko 180cm z obciętym narożnikiem. :( Hobby 470KMF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.