Skocz do zawartości
tyyysia

Ceny autostrad w Grecji 2017

Rekomendowane odpowiedzi

tyyysia

Jak w temacie. Jakie są ceny autostrad? Winietki czy opłata za kilometr? Jak przygotować się do takiej podrózy? Poproszę o wszystkie potrzebne informacje, to pierwsza moja podróż w tym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
marcin81

W Grecji opłaty są  na bramkach czyli płacisz za przejechane kilometry. Pytanie zadajesz na forum karawaningowym więc wnioskuje że jedziesz z przyczepą lub kamperem bo to akurat ma duże znaczenie w Grecji. Opłaty są znacząco różne gdy jedziesz z przyczepą bo tam mierzą wysokość. Nie pamiętam dokładnie ale chyba pow. 2.2m opłata wzrasta prawie dwukrotnie. Może się zdarzyć że za przejechanie odcinka 30km zapłacisz ok. 10E. Pocieszające jest to że w większości przypadków obok autostrady biegnie droga bezpłatna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
olst

Byłem na południu Grecji w czerwcu 2107 r. autem z przyczepą 4,5m.

Potwierdzam, jest duuużo bramek.

Patrzą na przyczepę, generalnie wysokość, ale mówią, że jest duża.

W okolicach Aten sami zmniejszają kategorię z III na II (osobówki).

Wtedy opłata od 2 do 4 Euro.

Dalej żadne negocjacje nic nie pomagają, płacisz 7 - 12 Euro (ciężarówki).

Oj boli, boli :'( .

Nam ze Sparty do Salonik wyszło ok 100 Euro.

Ale mają świetnie rozwiązane drogi równoległe, bardzo dużo holenderskich, niemieckich itd kamperów z nich korzystało.

Wiele km równolegle do autostrad. W czerwcu ruch był duży, ale jechali dość szybko. Jeśli się nie spieszysz, dużo zwiedzasz ( wtedy i tak zjeżdżasz) to można.

Zapraszam do relacji "Grecja 2017", tam trochę pisałem o różnych rzeczach. Może Ci się coś przydać.

Pzdr

Stefan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szwedki

Corocznie jeżdże autostradą od granicy w Ewzomi przez Saloniki w kierunku Inglumenitzy  , skręcam 20km przed tym miastem . Opłaty wynoszą w kolejności 1,2  2,4 2,4 2,4 euro . Co prawda kilka lat temu kasowano jak za samochód ciężarowy ale od trzech lat wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomiy

Potwierdzam jest drogo. Pierwsze bramki od salonik kierunek Ateny z tego co pamietam 1,2 i 5,4 euro koło laptokari nie pamietam. Tez radze jechac obok drogami, szczególnie z przyczepą - i tak utrzymujesz 80-90 a krajobrazy ciekawsze. Powiedziałbym, ze w Grecji kosza za auta z przyczepa jak u nas na toruń- gdańsk, albo i lepiej. Sama osobówka za przejazd 27 km autostrada zapłaciłem 4 Euro z przyczepa pewnie było 10. Tu masz wszystkie opłaty http://www.tolls.eu/greece#map

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ralff Mal

Potwierdzam to co jest wcześniej napisane, w lipcu odcinek Saloniki-Korynt ponad 100€ nie ma możliwości zapłaty kartą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Robi02

Rok temu pomyliłem się wyjeżdżając z Salonik i nieopatrznie wjechałem na autostradę. Mam kamper z alkową. Skasowali mnie jak za ciężarówkę, a odcinek drogi był krótki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
janm

W tym roku jadąc z Serbii przez Macedonię zauważyłem , że za granicą w Grecji stawiają bramki i pewnie w przyszłym roku jadąc na Chalkidiki też już trzeba będzie płacić :(

Edytowane przez janm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gusia-s

W tym roku jadąc z Serbii przez Macedonię zauważyłem , że za granicą w Grecji stawiają bramki i pewnie w przyszłym roku jadąc na Chalkidiki też już trzeba będzie płacić :(

Kryzys  :oslabiony:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
janm

Kryzys  :oslabiony:

Macedonia w ostrym tempie buduje tam płatną autostradę to i Grecy zwietrzyli interes :skromny:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomiy

Jak za ta drogę klasy naszej krajówki będą pobierać opłaty, to...... ja rezygnuje. Zreszta bliżej salonik, te wybudowane kiedyś budki na autostrady już się rozpadają ze starosci (nigdy nie oddane do użytku)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi