Skocz do zawartości
tomekk

[Relacja] Balaton - Keszthely

Rekomendowane odpowiedzi

Kajetan

Wnioski z tej nauki mam takie, że pomimo poprawnego wyważenia całego zestawu, może trafić się zbieg kilku czynników, które spowodoują wężykowanie przyczepy :

Ciesze się, że to rozumiesz, bo niektórzy na Forum maja z tym problem, choć słyszą to od osoby, która przeżyła taki przypadek/wypadek ..... 

Jechaliśmy tak sobie, aż dotarliśmy do obwodnicy Bielska-Białej, kierując się na Zwardoń. Niestety przejazd tę niedokończoną inwestycją w godzinach nocnych, gdy
jest ciemno to niestety jakieś nieporozumienie. Człowiek mentalnie czuje się zagubiony w przestrzeni.

O czym ty opowiadasz ???? !!!!!!

Przecież obwodnica B-B jest dawno skończona !!!! Kilka lat temu !!!!! To piękna, dobrze oznakowana, szeroka i częściowo oświetlona ekspresówka !!!!!

Oczywiście po wyjeździe z B-B świtała się kończą i jedziesz normalnym ekspresem do Żywca a potem na Zwardoń, już jednym pasem. Szczerze - nie wiem o czym piszesz ????  :look:  :look:  :look:  :look:  czy Ty na pewno byłeś w B-B ????  :hmm:  :look:  :-]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tomekk

Witam !

Ciesze się, że to rozumiesz, bo niektórzy na Forum maja z tym problem, choć słyszą to od osoby, która przeżyła taki przypadek/wypadek ..... 

O czym ty opowiadasz ???? !!!!!!

Przecież obwodnica B-B jest dawno skończona !!!! Kilka lat temu !!!!! To piękna, dobrze oznakowana, szeroka i częściowo oświetlona ekspresówka !!!!!

Oczywiście po wyjeździe z B-B świtała się kończą i jedziesz normalnym ekspresem do Żywca a potem na Zwardoń, już jednym pasem. Szczerze - nie wiem o czym piszesz ????  :look:  :look:  :look:  :look:  czy Ty na pewno byłeś w B-B ????  :hmm:  :look:  :-]

Kajtek ja to nawet 10 lat mieszkałem w B-B. Pisząc o inwestycji mam na myśli drogę bezpośrednio na przejście w  Zwardoniu, gdzie w pewnym momencie kończy się S1 i trzeba naginać przez wioski, aż do Milówki. Inwestycja w S1 jest niedokończona. Po stronie słowackiej jest już elegancko.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kajetan

Witam !

Kajtek ja to nawet 10 lat mieszkałem w B-B. Pisząc o inwestycji mam na myśli drogę bezpośrednio na przejście w  Zwardoniu, gdzie w pewnym momencie kończy się S1 i trzeba naginać przez wioski. Po stronie słowackiej jest już elegancko.

Pozdrawiam

Przed Zwardoniem - zgodzę się, zwłaszcza ten moment z wyjazdem na wiadukt w Milówce to nieporozumienie. Zrozumiałem, że chodzi o samą obwodnicę B-B  :yes:  :ok:

Czytam zatem dalej relację, choć jak na razie jest głównie boksowanie i chwalenie się wężykowaniem :P  :P   :-]  :-]  Ostatnio, mam wrażenie, lepiej sie nie dzielić na Forum takimi zdarzeniami. Jesteś Ekspert i koniec. Takie rzeczy Ci się nie maja prawa przydarzyć.....  :niewiem: A jak już się zdarzyły, to siedź cicho. Wstyd przecież....  :niewiem:  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00

Jechałem w tym roku przez Zwardoń. I byłem bardzo zdziwiony że po Słowackiej stronie jadę ekspresówką po czym wjeżdżam w PL w jakiś syf, zwłaszcza że obok leci praktycznie skończona droga. Byłem przekonany, że gdzieś w ogóle źle skręciłem i że źle jadę

Edytowane przez jacek00

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kajetan

Jechałem w tym roku przez Zwardoń. I byłem bardzo zdziwiony że po Słowackiej stronie jadę ekspresówką po czym wjeżdżam w PL w jakiś syf, zwłaszcza że obok leci praktycznie skończona droga. Byłem przekonany, że gdzieś w ogóle źle skręciłem i że źle jadę

Gdzie Ty masz "prawie skończoną drogę" ?? Albo nie wjechałeś na ekspresówkę po polskiej stronie albo nie wiem co .... A kiedy jechałeś ? Bo ekspres w SK otwarli bardzo niedawno :hmm:   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00

Gdzie Ty masz "prawie skończoną drogę" ?? Albo nie wjechałeś na ekspresówkę po polskiej stronie albo nie wiem co .... A kiedy jechałeś ? Bo ekspres w SK otwarli bardzo niedawno :hmm:

W lipcu jechałem. Jechałem od Słowackiej strony po czym droga prowadziła tak, że jechałem jakimiś starymi drogami po polskiej stronie i dopiero po jakimś kawałku wyjechałem na eskę. Sam byłem tym zdziwiony ale inaczej nie dało się pojechać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kajetan

W lipcu jechałem. Jechałem od Słowackiej strony po czym droga prowadziła tak, że jechałem jakimiś starymi drogami po polskiej stronie i dopiero po jakimś kawałku wyjechałem na eskę. Sam byłem tym zdziwiony ale inaczej nie dało się pojechać.

Musiały byc jakieś przeróbki i sie pogubiłeś. Z ekspresu w SK wjeżdżasz wprost na ekspres w PL. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00

Musiały byc jakieś przeróbki i sie pogubiłeś. Z ekspresu w SK wjeżdżasz wprost na ekspres w PL.

Gdyby tak było to bym tak pojechał przecież :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tomekk

Witam !

Jeszcze parę zdjęć z telefonu znalazłem z Keszthely. Na ostatnim zdjęciu zainstalowane zraszacze z wodą.

Muszę przyznać, że pomimo sezonu letniego miasto puste, dające chwilę oddechu od gwarnych kombinatów turystycznych.

Pozdrawiam

post-21-0-35600100-1505840243_thumb.jpg

post-21-0-85738600-1505840246_thumb.jpg

post-21-0-90808600-1505840249_thumb.jpg

post-21-0-17291000-1505840252_thumb.jpg

post-21-0-71182000-1505840254_thumb.jpg

post-21-0-52023200-1505840257_thumb.jpg

post-21-0-03149900-1505840260_thumb.jpg

post-21-0-44309300-1505840262_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kajetan

Jeszcze parę zdjęć z telefonu znalazłem z Keszthely. Na ostatnim zdjęciu zainstalowane zraszacze z wodą.

Muszę przyznać, że pomimo sezonu letniego miasto puste, dające chwilę oddechu od gwarnych kombinatów turystycznych.

Ale pogoda !!!!  :look:  :look:  :look:  Żyleta  :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tomekk

Witam !

Ale pogoda !!!!  :look:  :look:  :look:  Żyleta  :ok:

Tak, żadnej chmurki, upał. Jak zrobiliśmy sobie z małżonką wycieczkę rowerową we dwoje to chłodziliśmy się pod tymi zraszaczami, a zaraz obok był kranik z wodą do picia.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi