Skocz do zawartości

Holownik dylemat: Ford, Citroen, Renault ??? a może inny ???


Igor

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno będzie manual, ale znaleźć Galaxy to cud.

Swojego też się naszukałem. Już miałem zaklepanego jednego, a i tak kupiłem innego :D

Mam manuala i następny będzie automat. Jechałem mondeo z powershiftem, jeepem 3.3 w At i volvo 2.4 w At. Więcej manuala nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 619
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Lepsze realne 170 tyś niż nieudokumentowane 135 tyś. Trudno o diesla z małym przebiegiem, bo nikt ich do stania nie kupuje (z małymi wyjątkami). I tak zakup używki obarczony jest ryzykiem, może lepiej szukać w komisach dealerskich - dają z reguły półroczną gwarancję. Wszak nie ma aut które się nie psują.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź na forum Forda. Podaj link do ogłoszenia poproś o pomoc i jeśli auto było sprowadzone to może sprawdza czy auto było serwisowanie i czy przebieg jest pewny. Jeśli auto z polskiego salonu to trzeba pytać w salonie którym było auto serwisowanie.

Ja swojego ściągnąłem z Niemiec osobiście przebieg 112tys serwisowany w jednym ASO i tam też wysłałem zapytania o serwis itp. chodź niemcy mają jopla na punkcie prywatności ale co było serwisowanie na

Ostatnim przeglądzie powiedzieli do tego Forum Forda i można było jechać po auto.

Ale wiadomo u Niemca cena auta odpowiednia do stanu i przebiegu, taniej niż w Polsce nie będzie.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiadomo u Niemca cena auta odpowiednia do stanu i przebiegu, taniej niż w Polsce nie będzie.

A realnie doliczając koszt importu i cenę adekwatną do stanu to będzie bardzo drogo.

Tylko potencjalna naprawa skrzyni PS co najmniej kilka tysięcy :-(

 

Namierzyłem jeszcze S-Maxa, tylko przebieg ma 170 tyś.

Stać Cię na konia to na bat też musisz mieć. Posypie się skrzynia to zrobisz i pojezdzisz kilka lat zadowolony. A z przebiegami to wiesz jak jest.

 

Fordy serwisowane mają możliwość gwarancji przedłużanej do 200.000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze realne 170 tyś niż nieudokumentowane 135 tyś. Trudno o diesla z małym przebiegiem, bo nikt ich do stania nie kupuje (z małymi wyjątkami). I tak zakup używki obarczony jest ryzykiem, może lepiej szukać w komisach dealerskich - dają z reguły półroczną gwarancję. Wszak nie ma aut które się nie psują.....

Są takie, ale to są 2-3 letnie diesle, które mają nalatane 130-180k km. Czyli około 60k rocznie. 6-7 letni diesel oczywiście się zdarza, np mój obecnie ma 114k km. No ale nie oszukujmy się, że takich aut mało jeżdżonych jest mało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na oku dwa S-Maxy i jednego Galaxy, salon Polska, pierwszy właściciel, wszystkie 2.0 TDCI manual:

1. S-Max, 2013, 80 000 przebiegu, ceni się 64 000 (ogłoszenie prywatne)

2. S-Max, 2012, 180 000 przebiegu, ceni się 49 000 (ogłoszenie prywatne)

3. Galaxy, 2011, 125 000 przebiegu, ceni się 63 000 (Ford AutoPlaza)

 

Wszystkie kupione w kraju, to chyba z weryfikacją nie będzie problemu.

 

Jeśli chodzi o przebiegi to jasne, że różnie bywa. Mój focus z 2004 r. ma przebiegu ok. 155 000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety.... synchronizatory, łożyska się zdarzają, co prawda naprawa tańsza, ale tak naprawdę czy klasyczne i automaty psują się aż tak często - wątpię. Wszak klasyczny automat składa się z mechanicznych przekładni oraz hydraulicznie sterowanych wielotarczowych sprzęgieł i hamulców. Zamęczyć automat trzeba się mocno starać, przesadzić z tuningiem, przegrzać. Zwróćcie uwage że klasyczne automaty współpracują z najmocniejszymi silnikami gdzie DSG nie da rady. Audi A8 4.2Tdi jest na zwyklej automatycznej, amerykańskie to samo. Czego się bać. To tak jak fama o slabych głowicach VW 2.0 tdi, przez 17 lat w serwisach V.A.G zakwalifikowałem jedną czy dwie. Na forach kilkadziesiąt czy. Nawet kilkaset osób rozdmuchało sprawę a ile tysiecy tych silników jeździ bezawaryjnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statystycznie autko powinno mieć mniej wiecej ilość lat razy 30-40 tyś km przebiegu. Jeśli przebieg znaczaco odbiega od tego wzoru, to na bank jest kręcone albo sprowadzone jako wrak i reanimowane po szkodzie całkowitej. Nikt nie sprzedaje prawie nie używanego auta za pół ceny.

 

Przyc zakupie forda młodszego niż 5 lat / 150000km powinienes dostać umowe gwarancji Ford Protect, która przechodzi na nowego właściciela. Brak tej gwarancji powinno wzbudzić wątpliwości co do historii auta.

 

Dla fordów w wieku do 10 lat, do 200000 możesz co rok dokupić gwarancję ford 12, ważną przez 12 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statystycznie autko powinno mieć mniej wiecej ilość lat razy 30-40 tyś km przebiegu. J

 

To raczej dla samochodów sprowadzanych. W PL przy normalnym użytkowaniu max. 20 tyś.

Mnie na fokusie w skali 13 lat wychodzi 12 tyś. rocznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksa nie ma. Dojeżdżając do pracy 30km spokojnie możesz pyknąć 30 tyś. rocznie. A 60 km dziennie to nie jest jakoś bardzo dużo. Dolicz wakacje, weekendy, wyjazdy do rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.