Skocz do zawartości
saltver

Camping de Oude Wilg ,Carta Rumunia

Rekomendowane odpowiedzi

saltver

Witam wybierałem się na cały urlop na Węgry na baseny ale po długim namyśle chcę spędzić parę dni w Rumuni a po długim przeglądaniu forum padło na camping w Carcie.Chciałbym zatrzymać sie dłużnej na nim 6-7 dni.Mam pytanie do osób które tam było czy jest tam dostęp do wody żeby można było sie pochlapać w upalne dni.Co polecacie do zwiedzania w najbliższej okolicy,no i sprawa która najbardziej mnie nurtuje a wypłata pieniędzy z bankomatów czy są dostępne w okolicy i czy mieliście problem z nimi w Rumuni bo gotówki nie mam zamiaru kupować w Polsce bo nie wiem gdzie ile zabawię..Za pomoc z góry dziękuje jest to moja pierwsza wyprawa w te rejony europy i pierwsza przyczepką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
konrad_b

o jaką wodę chodzi ? prysznic czy rzeka ?

prysznic jest, rzeka też z tyłu, ale czy można się w niej taplac to nie wiem

Carta to mała mieścina, bar sklep i kościół, bankomatu tam raczej nie znajdziesz

ale blisko masz Sybin, a tam sklepy, banki i bankomaty

Wypłacałem kasę bez problemów, choc chyba korzystniej jest wymienić euro gdzieś w kantorze 

(wymieniałem w Oradea, po drodze)

Wycieczka to obowiązkowo Transfogarska aż do zamku Cetatea Poenari

Sam Sybin też ma trochę ciekawych obiektów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
saltver

Chodzi mi rzeczke bo widzialem kajaki na ich stronie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JolaR

Byłam na tym kempingu w zeszłym roku. Fajny.

W rzeczce się nie kąpałam - moim celem były góry - Fogarasze (jeśli Cię interesują mogę podesłać link do bloga). Ale ponoć ludzie się kąpali.

Polecam  Sibiu (Sybin), a Trasą Transfogaraską proponuję dojechać jeszcze dalej niż radzi to Konrad, bo aż do ślicznego miasteczka Curtea de Argeş. Tu są zdjęcia z tej trasy i miasteczka (byłam w nim w 2011).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
saltver

Podeslij link do blogu jestem zainteresowany dzieki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JolaR

Podeslij link do blogu jestem zainteresowany dzieki

Oto relacja z Fogaraszy: http://jolaryd.blogspot.com/2017/01/fogarasze-rumunia-6-13082016.html

Z przełęczy, na którą się wjeżdża Trasą Transfogaraską można zrobić łatwe, krótkie trasy z przepięknymi widokami, jak np. ostatnia, opisana przeze mnie. My mieliśmy bardzo zmienną, niezbyt sprzyjającą pogodę, ale i tak udało się zobaczyć urodę Fogaraszy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi