Skocz do zawartości
liski

pierwszy zakup

Rekomendowane odpowiedzi

liski

witam serdecznie forumowiczów ....jestem zachwycona wyjazdami z przyczepami stad moj wpis tutaj ......chce kupic przyczepe na 2.....3 osoby z wc prosze o pomoc co wybrac to ma byc lekka przyczepa do 800 kg

:)pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomii

Wybierz coś co będzie w dobrym stanie technicznym, bez zacieków i przecieków.

W masie 800 kg to nie poszalejesz - nawet ciężko będzie znaleźć salonkę w tej wadze. No i uważaj żeby przy trzymaniu się tych 800kg nie władować się na coś z oszukanymi wagami w dowodzie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
liski

Wybierz coś co będzie w dobrym stanie technicznym, bez zacieków i przecieków.

W masie 800 kg to nie poszalejesz - nawet ciężko będzie znaleźć salonkę w tej wadze. No i uważaj żeby przy trzymaniu się tych 800kg nie władować się na coś z oszukanymi wagami w dowodzie. 

dziekuje Tomi...ja mam  Q1 800 :)myslisz ze oszukuja z waga przyczepy ?:)

dziekuje Tomi...ja mam  Q1 800 :)myslisz ze oszukuja z waga przyczepy ? :)

nadmenie ze ja mam w dowodze rej F1 1530 a w Q1 800 czy to dobrze ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Jakie to auto?

Czy oszukują? A w życiu!!!! Polscy handlarze to oaza uczciwości :P

I choćby przykład, dmc 750 a sama masa własna z 1000-1100

https://www.olx.pl/i2/oferta/hobby-prestige-495-CID5-IDmss8y.html#66a4a9ebf4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomii

dziekuje Tomi...ja mam  Q1 800 :)myslisz ze oszukuja z waga przyczepy ? :)

Nic nie myślę - takie kwiatki są po prostu widoczne, wystarczy przejrzeć ogłoszenia.

Przed kolegą sporo nauki - radzę poczytać forum, wyrobić sobie pewne zdanie i poprzeglądać ogłoszenia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
liski

Mazda 2 disel ..1399 50 kw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

99% angielek to zgniłki, a ze zdjęć nic tu nie widać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomii

Ładna Matka Boska na obrazku nad szafką  :skromny:

Co więcej chciałbyś wiedzieć? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pierzasty

witam serdecznie forumowiczów ....jestem zachwycona wyjazdami z przyczepami stad moj wpis tutaj ......chce kupic przyczepe na 2.....3 osoby z wc prosze o pomoc co wybrac to ma byc lekka przyczepa do 800 kg

:)pozdrawiam

Ta Angielka którą pokazałaś w ogłoszeniu nie napawa optymizmem . Dobrze że najpierw przed kupnem przyczepy weszłaś na to forum, a nie np. odwrotnie. Często ludzie najpierw kupują, później orientują się w sytuacji, kiedy mają horrendalne koszty napraw ( ja tak właśnie zacząłem i straciłem kilka tyś. Zł.). Tomii dobrze Ci podpowiedział: ma być sucha i szczelna, ma mieć zdrową podłogę i nie powinna nosić znamion napraw. Przestudiuj trochę forum ,bo jest tu sporo wskazówek w kąciku kupującego. Kupno " zdrowej" przyczepy jest trudne... Dużo trudniejsze niż samochodu. Ja swojej ostatniej szukałem +- 3 miesiące. Edytowane przez Pierzasty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
liski

prosze o ocene............. www.olx.pl/oferta/caravelair-brasilia-przyczepa-lekka-750-kg-CID5-IDmLmje.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MartiNBR

Na zdjęciach okej, aczkolwiek ja z francuzek się wyleczyłem po obejrzeniu kilku, delikatne i wszystkie były spuchnięte od przedniego schowka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mandrol

prosze o ocene............. www.olx.pl/oferta/caravelair-brasilia-przyczepa-lekka-750-kg-CID5-IDmLmje.html

Wybacz że się wtrące. Może Francuzy są lekkie ale czy aż tak bardzo? Mam Hobby 420 z dokładnie takim samym układem więc podejrzewam, że to podobna wielkość zabudowy. Moja MW w DR to 794kg przy DMC1050kg. Niestety nigdy jej nie ważyłem na pusto ale podejrzewam, że może mieć więcej niż te 794kg. Nawet jeśli zalinkowana cepka ma MW650kg a DMC750kg to zostaje Ci tylko 100kg ładowności a ta wartość może zmaleć do 0 albo wartości ujemnej po załadowaniu butli, koła zapasowego, jakiegoś szpeju i kłopoty murowane w czasie kontroli.

Jak wspomniał kolega Tomii- najlepiej sprawdzić czy dokumenty są OK a jeszcze lepiej jak przy jej oglądaniu podjedziesz ze sprzedawcą na lokalną wagę, żeby mieć pewność, że to co zawarte w ogłoszeniu i dokumentach nie mija się z prawdą.

Powodzonka!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
rumpel

Zwróć uwagę na zdjęcie - ściana odchodzi od mebli na jakieś 1,5 cm . Oglądałem bliźniaczego Gruau, tam też na kilku meblach były takie duże szczeliny.Jak poruszałem całą budą , to ściany chodziły  lewo-prawo niezależnie od mebli. Konstrukcja była tak rozchwiana, że pomimo szczelności nie kupiłem.

post-20742-0-02360300-1499398557_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
liski

dziekuje bardzo za szczegoly czlowiek kupi a potem dopiero mysli :):):)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi