Skocz do zawartości

Pozostawianie dowodu osobistego na okres pobytu w recepcji


leszek

Rekomendowane odpowiedzi

Jule: Technicznie rzecz biorąc do regulaminu można też wprowadzić zapis o konieczności wydłubania sobie oka. Akurat w naszym kraju fakt, że coś jest powszechne nie znaczy, że legalne.

 

wcale nie mowie ze legalne (dlatego zawsze pisze pozostawinienie hihi zeby nie uzyc tego niechcianego slowa), dowod powinien byc oddany zaraz po wypelnieniu druczka do meldunkowego..... i na to wszystko reszte mozemy sie zgodzic albo tez nie :]

 

ps a z tym wydlubaniem oka to przesadziles... odrazu bylo by wiadomo kto na jakim kampingu przebywal :] jeden bez oka, drugi bez palca, trzeci jeszcze bez czegos innego .... "o widze ze pan byl w tym roku w Stegnach na kempingu Kormoran" :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odrazu bylo by wiadomo kto na jakim kampingu przebywal

 

To jeszcze naruszenie ochrony danych osobowych :hop1::]:]

 

Tak na serio to naprawdę warto znać prawa, bo w powszechnej praktyce niestety często są zachowania je naruszające. Podobnie jest np. z plecakami w supermarketach, fakt że gdzieś sobie wisi tabliczka, że ochrona może kontrolować bagaż wcale nie oznacza, że może. Nigdy nie dałem sobie zajrzeć do plecaka. Chociaż najgorsze doświadczenia mam z "bramkarzami" w klubach. Raz mi się zdarzyło, że taki delikwent w obecności swojej przełożonej obrażał mnie i ją i jeszcze z nią dyskutował. Bo akurat ona była dosyć rozsądna; ja swoje w końcu uzyskałem, ale duży niesmak pozostał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jest np. z plecakami w supermarketach,

 

dlatego teraz proszą o zaplombowanie lub zgrzanie do worka nylonowego, bo nie mają prawa rewidować, muszą wezwać policję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani prawie wszystko zostało powiedziane w temacie. Chciałbym jednak dołozyć swoje 2 grosze:

1. Regulamin ośrodka nie może być ponad prawem. Prawo jest zawsze ważniejsze, więc nie moga sobie tam wpisać wydłubania oka czy zabierania nam dowodów. Mają pełne prawo je spisać (obowiązaek meldunkowy).

2. Karnet PFCC - Karnet campingowy FICC stanowi dowód tożsamości, potrzebny do zdeponowania w administracji dowolego kempingu na terenie Europy, dzięki czemu z powodzeniem zastępuje paszport. I to działa - sam sprawdzałem. Na zagranicznych campingach zawsze to dawałem i nigdy nie chcieli nic innego. Koszt niewielki, a przy dłuższym pobycie i na zniżkach sie zwróci. wiecej informacji

Szczegóły macie na stronie : http://www.pfcc.info/pol/main.php?nazwa=karnet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.