Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Wakacje w Hiszpani.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Alinka

Alinka

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 144 postów
  • SkądPALĘDZIE
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:HOBBY EXCLUSIVE 540
  • Holownik:OSIOŁEK !!!

Napisano 04 czerwiec 2017 - 19:41

Witam. Chciałbym się wybrać w Lipcu lub Sierpniu na wakacje do Hiszpani.Mamy 4osobową rodzinkę ( syn 12 lat, córka 17 lat ) Chcemy jechać przyczepą campingową na 3 tygodnie ponieważ tydzień trzeba liczyć na dojazd i przyjazd. Jest to nasz pierwszy wyjazd więc szukamy chętnych na takie wakacje, chętnie się dokleimy aby nie jechać samotnie. Czekamy odpowiedzi. Jesteśmy z Poznania. Pozdrawiamy.

#2 Voku

Voku

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 874 postów
  • SkądKraków
  • Model:Hobby 460 De Luxe DMC1350 2002r
  • Holownik:Ford S-Max 2.0 TDCI 163KM DMC 2505 2012r

Napisano 04 czerwiec 2017 - 19:52

A gdzie konkretnie jedziecie?

#3 Alinka

Alinka

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 144 postów
  • SkądPALĘDZIE

Napisano 05 czerwiec 2017 - 03:36

Nie ma planu, możemy się dostosować.

#4 Voku

Voku

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 874 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 czerwiec 2017 - 08:11

No to musicie go raczej mieć, nie wiem w jakich kempingach gustujecie (tanich, drogich) ale jak rezerwowałem sobie miejsce na costa brava na lipiec (na tych fajniejszych) to już na większości nie było miejsc. Nie wiem jak jest w Hiszpanii z wjazdem na kempingi bez rezerwacji. 

Użytkownik Voku edytował ten post 05 czerwiec 2017 - 08:12

#5 Alinka

Alinka

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 144 postów
  • SkądPALĘDZIE

Napisano 05 czerwiec 2017 - 09:54

W zeszłym roku był Pinesio i jechał w ciemno, co trzy dni zmieniał pole co 150km i mówił że nie było żadnego problemu. Ja się nie orientuję ponieważ ma to być nasz pierwszy wyjazd po za granice Polski. dlatego najchętniej bym się do kogoś dokleił ażeby nie poginąć :niewiem:

#6 Voku

Voku

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 874 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 czerwiec 2017 - 10:12

Dlatego pytałem na jakich kempingach wam zależy bo jeśli bez różnicy to jasne że zawsze coś się znajdzie, ja raczej staram się sprawdzić kemping przed wyjazdem i jechać na już wcześniej upatrzony, jadzić w ciemno już mi się nie chce. 

Co do jazdy to ja zakładam 3-4dni zobaczymy jak będzie szło, noclegi na parkingach. 

#7 Alinka

Alinka

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 144 postów
  • SkądPALĘDZIE

Napisano 05 czerwiec 2017 - 10:16

Nie mamy jakiś większych wymogów co do campingów, najwięcej to nam zależy aby nie jechać ten pierwszy raz samemu, tylko już z kims doświadczonym w takich wyjazdach

#8 gusia-s

gusia-s

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2340 postów
  • Skąd*̡͌l̡*̡̡̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__*̡͌l̡* ̴̡ı Przygody/Siedlce
  • Model:Knaus Azur 495 tf
  • Holownik:BMW

Napisano 05 czerwiec 2017 - 10:35

Nie mamy jakiś większych wymogów co do campingów, najwięcej to nam zależy aby nie jechać ten pierwszy raz samemu, tylko już z kims doświadczonym w takich wyjazdach

Radzę wybrać bliższy kierunek na ten pierwszy raz, nie liczyć na to, że ktoś Was zaholuje od pkt. A do B mimo najszczerszych chęci. Samemu poszukać trasy dojazdu, miejsc na nocleg tranzytowy, stacji paliw i kilku kempingów, na których zechcielibyście się zatrzymać. 

Słowem przygotować się samodzielnie do wyjazdu i liczyć na siebie. Planując podpytywać na forum.

Z taką jazdą z kimś a raczej za kimś to różnie bywa potem i zdarza się w najlepszej rodzinie i wśród najlepszych przyjaciół a co mówić wśród obcych sobie ludzi. Wasi przewodnicy z jakiejś przyczyny nie będą mogli kontynuować jazdy bądź nie przypadniecie sobie do gustu np. i co wtedy zrobicie sami w wielkim świecie ;)

Różne są możliwości finansowe, różne oczekiwania i upodobania, różne potrzeby przystanków po trasie na odpoczynek czy tankowanie. Także taki wyjazd nieprzygotowany wg swoich potrzeb może okazać się wielkim niewypałem.

Takie jest moje zdanie ale zrobicie oczywiście jak uważacie.

#9 Alinka

Alinka

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 144 postów
  • SkądPALĘDZIE

Napisano 05 czerwiec 2017 - 10:40

Dzięki. Podpowiedzi są zawsze mile widziane.

#10 Voku

Voku

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 874 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 czerwiec 2017 - 10:56

Ja bym może i pojechał z kimś ale z doświadczenia wiem że to jest strasznie trudne i spowalniające jeszcze przy tylu KM/. Osobiście wolę jechać samemu, grupa ma już inne potrzeby i inne zwyczaje więc ciężko się dostosować jednym i drugim, tak sam sobie ustawiam tępo i przerwy.

Mogę wieczorkiem podać jakie koszta przejazdu, wychodzą i jaką trasą jedę z tego co pamiętam przez Francję autostrada wychodziła około 80euro w jedna stronę 

Użytkownik Voku edytował ten post 05 czerwiec 2017 - 10:58

#11 Commander

Commander

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4846 postów
  • Telefon:Dla wybranych
  • SkądKraków/Tarnów
  • Model:Balbina
  • Holownik:Piękna albo Bestia

Napisano 05 czerwiec 2017 - 21:22

Dokładnie!
Lepiej umawiać się w punktach docelowych (np spanie na konkretnych MOPach) jeśli to nie jest wyjazd 150 km na weekend.
Dwa lata temu pojechałem z bardzo dobrymi znajomymi do Lipotfurdo. My z budą oni solo pod namiot. Auto mieli dobre, ale tak nas spowalniali, że my byliśmy na miejscu 15 min. przed nimi, ale w efekcie 10 min po zamknięciu kempingu. Były fochy i szukanie noclegu na kwaterze, a my na luzie spanie na parkingu. Ale w drodze było i śniadanie o 12 i obiad o 15 i papierosek na każdej stacji i hotdogi i sikanie i tankowanie i sranie i .... wie co jeszcze.

Na taki daleki wyjazd musi być bardzo zgrana i sprawdzona w boju ekipa. Np ja mam psa i też muszę stanąć co 200 km zamiast cisnąć na tempomacie.

#12 jacek00

jacek00

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3737 postów
  • SkądWarszawa
  • Model:Adria Aviva 472 PK
  • Holownik:Citroen C4 Picasso 1.6 HDi

Napisano 05 czerwiec 2017 - 23:13

Dlatego ja nie lubię jechać z kimś. Wolę się umówić na miejscu i niech każdy jedzie po swojemu, jak lubi i ile chce.

#13 chris_66

chris_66

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Skądwarszawa
  • Model:knaus
  • Holownik:807

Napisano 05 czerwiec 2017 - 23:17

Dlatego ja nie lubię jechać z kimś. Wolę się umówić na miejscu i niech każdy jedzie po swojemu, jak lubi i ile chce.

to jest chyba jedyne sensowne wyjście  :]

ja rozwinąłem to jeszcze bardziej - wolę znajomych poznać na miejscu niż wieźć ich z domu  :yay:

Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często......................................... i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.

#14 Voku

Voku

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 874 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 czerwiec 2017 - 06:46

Co do kosztów wycieczki do Hiszpanii z powrotem przez Włochy, to jak sobie tak na szybko podliczyłem to wychodzi paliwo około 2800zł i autostrady 1300zł :P

#15 jacekzoo

jacekzoo

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3516 postów
  • Telefon:Zawsze przy sobie :)
  • SkądJelcz Laskowice
  • Model:Hobby 495 UFe Excellent Easy 02' 1300DMC
  • Holownik:C4 Grand Picasso 2.0HDI 150KM, ''16r., DMC 2250 na haku 1700

Napisano 06 czerwiec 2017 - 07:30

I liczyłeś wszędzie autostradami? Nie licząc kręcenia się na miejscu ile wyszło Ci kilometrów?
Lepiej stracić sekunę z życia, niż życie w sekundę.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych