Skocz do zawartości

Odpowiedzialność na kempingu


Sudwind

Rekomendowane odpowiedzi

Zastaniam się nad takimi sytuacjami na terenie kempingu

 

-mam zapięta przyczepę do samochodu i wjeżdżając uszkadzam samochodem lub przyczepą inną samochód lub przyczepę

 

-przyczepa odpięta od samochodu . W trakcie przepychania wjeżdżam nią w inna stojącą przyczepę lub jest ma to znaczenie kamper .

 

 

Czy w którymś z przypadków działa OC samochodu lub przyczepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastaniam się nad takimi sytuacjami na terenie kempingu

 

-mam zapięta przyczepę do samochodu i wjeżdżając uszkadzam samochodem lub przyczepą inną samochód lub przyczepę

 

-przyczepa odpięta od samochodu . W trakcie przepychania wjeżdżam nią w inna stojącą przyczepę lub jest ma to znaczenie kamper .

 

 

Czy w którymś z przypadków działa OC samochodu lub przyczepy?

OC samochodu działa wtedy kiedy poruszasz się całym zestawem i w ten sposób robisz szkodę. Bez względu czy uderzysz autem czy przyczepą.

 

OC przyczepy działa wtedy gdy przyczepa jest odpięta od auta

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OC samochodu działa wtedy kiedy poruszasz się całym zestawem i w ten sposób robisz szkodę. Bez względu czy uderzysz autem czy przyczepą.

 

OC przyczepy działa wtedy gdy przyczepa jest odpięta od auta

Czyli mam odpięta i przepycham ja kempingu i przypadkowo uszkadzam inną przyczepę to wtedy zadziała OC przyczepy? Coś mi tu nie pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam odpięta i przepycham ja kempingu i przypadkowo uszkadzam inną przyczepę to wtedy zadziała OC przyczepy? Coś mi tu nie pasuje

Tak dokładnie. A co Ci nie pasuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że OC przyczepy działa faktycznie kiedy jest odpięta ale czy odszkodowanie zostanie wypłacone kiedy zdarzenie będzie na kempingu i kiedy będzie przepychana .

Tak, zadziała na kempingu, parkingu i pod domem. Jacek dobrze mówi. Uderzysz zestawem to idzie z holownika. Uderzasz samą przyczepą to idzie z jej OC. Zniżki lecą nawet jak szkoda jest mała. Zniżki lecą na właściciela i jego wszystkie pojazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że OC przyczepy działa faktycznie kiedy jest odpięta ale czy odszkodowanie zostanie wypłacone kiedy zdarzenie będzie na kempingu i kiedy będzie przepychana .

A jakie ma znaczenie gdzie zdarzenie ma miejsce OC działa wszędzie i chroni zawsze. Po to je właśnie wymyślono
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak właściciel był na bani i wyrżnął w inną przyczepę lub aut ( przepychając ją) to co OC działa czy nie, to nie jest pojazd silnikowy.

Działa zawsze. Ale sobie potem ubezpieczalnia regres zrobi :-P

 

OC tyczy się pojazdów mechanicznych a nie pojazdów silnikowych. A pojazd mechaniczny zgodnie z ustawą to pojazd samochodowy, ciągnik rolniczy, motorower i przyczepa.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak właściciel był na bani i wyrżnął w inną przyczepę lub aut  ( przepychając ją) to co OC działa czy nie, to nie jest pojazd silnikowy.

Na bani to przepychanie jest do momentu jak się nic nie dzieje. Jak się wyrżnie, to to już nie przepychanie, a grawitacja :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 



Na bani to przepychanie jest do momentu jak się nic nie dzieje. Jak się wyrżnie, to to już nie przepychanie, a grawitacja :)


jak na bani na kempingu to trzeba poczekać na wytrzeźwienie aby nie robić dalszych kłopotów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

A jak się ma do tego karta CCI którą to nabywam maniakalnie w PZM-ocie w okolicznościach szkody na kempingu?

Ubezpieczenie z Cci odpowiada za szkody wyrządzone przez Ciebie i bliskich. Pojazd musi mieć swoje OC i z niego w 1 kolejności pójdzie szkoda. Jak syn kamieniem wybije gdzieś szybę to pójdzie z OC Cci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno był reportaż w tv przedsiębiorca miał oc na koparkę samobieżną ,wykonywał prace na drodze i uszkodził tramwaj.Ubezpieczyciel odpowiedział ,że z oc pokrywa szkody wyrządzone w ruchu drogowym a on wykonywał pracę. To czy przypadkiem pchanie przyczepy na kempingu tak nie potraktuje. Wiadomo składki chętnie kasują a z wypłata to już inny dział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.