Skocz do zawartości

pali żarówkę led


mrrruczek2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Po kolei- od lewej 2 kable to plus i masa idąca od wtyczki przyczepy zmostkowane z plusem i masą wychodzącą z regulatora od solara. Reszta pinów wychodzi na oświetlenie, pompkę wody

Prostownika żadnego nie potrzebuje bo od tego mam solar na dachu

Będę chciał rozebrać jeszcze płytkę pod zasilaczem czy przypadkiem tam nie jest coś uszkodzone. Mam na myśli jakiś stabilizator. W końcu do czegoś musi służyć ten plastik śmieszny. Dziwi mnie tylko że po odpięciu kabla którego kolwiek wychodzącego z zasilacza napięcie spada do 14v, Ledy świecą ale takim Ala stroboskopem, tak dziwnie mrygaja-światło jest ciągle ale takie mrugające

post-15177-0-46124500-1494832176_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz pomyśl nad przyjazdem na Grzędy - ogarnę ci temat w jedno popołudnie ...

 

Chyba że przywieziesz skrzynkę piwa jak Zbyszek Malwinowy na montaż solara i elektryki 12V w LMC

 

.... to wtedy zejdzie na dwa ... :]  :]  :]  :]

 

U Zbyszka też trzeba pogrzebać jeszcze w temacie przebicia na 2 plusach w 12V - bo poprzedni właściciel wpiął się z moverem w instalacje przyczepy (gdzieś ma połączenie z plusem 12V z auta)  a nie bezpośrednio pod akumulator... 

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na moj temat

Moje problemy z migotaniem były właśnie wywołane niewyprostowanym napięciem z zasilacza. Rozwiązałem ten problem podłączają/przełączając się na zasilaczu pod stabilizowane 12 V (pierwszy pin od prawej w moim zasilaczu).

Ogólnie to ten prosty zasilacz chyba ciężko integrować z innymi instalacjami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz pomyśl nad przyjazdem na Grzędy - ogarnę ci temat w jedno popołudnie ...

 

Chyba że przywieziesz skrzynkę piwa jak Zbyszek Malwinowy na montaż solara i elektryki 12V w LMC

 

.... to wtedy zejdzie na dwa ... :]:]:]:]

 

U Zbyszka też trzeba pogrzebać jeszcze w temacie przebicia na 2 plusach w 12V - bo poprzedni właściciel wpiął się z moverem w instalacje przyczepy (gdzieś ma połączenie z plusem 12V z auta) a nie bezpośrednio pod akumulator...

Grzędy robicie w ostatni weekend maja ? Po majówce wleciałem w fajna dziurkę w drodze i muszę wymienić tulejki na wahaczu i pewnie albo wymienić albo pospawać ten element skrętny w osi. Części mają być pod koniec maja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co odpaliłeś te Ledy bo się zastanawiam czy u siebie nie wymienić nad podkową na taśmę, ale jak mam się bawić jeszcze w wymianę zasilacza to nie wiem czy mi się teraz będzie chciało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie robiłem z tym nic. Mam aku i solar na dachu więc śmigają na tym. Póki co muszę doprowadzić budkę do mobilności-wyjęty wahacz, do wymiany tulejki i spawanie elementu sprężystego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałem napisać własny wątek, ale może lepiej nie powielać, kiedy temat podobny. Mam ten sam zasilacz. Pozmieniałem część oświetlenia na LED, ale tylko część. Na pokładzie akumulator, który podłączony jest również do tego zasilacza. Automatycznie, jak nie ma prądu "ciągnę" z akumulatora, jak się pojawia prąd, zasilacz zaczyna zasilać przyczepę. U mnie ledów nie pali, natomiast w chwili podłączenia się do prądu wyłącza mi się radio. Nie bardzo mogłem zrozumieć o co chodzi i znalazłem to 18V na wyjściu. Koledzy pisali o podłączaniu odbiorników, więc tak zrobiłem - 3 żarówki LED po ok. 3W każda + 2 żarówki halogenki po 20W każda + pompka wody, pomiar napięcia wskazuje - 17V. No niby spadło, ale radio dalej nie chce odpalać. Poza tym nie będę przepłukiwał instalacji wodnej, żeby posłuchać radia :) Przewijały się tu propozycje wymiany zasilacza na dedykowany do LED. Tylko takie rozwiązanie nie daje mi automatycznego przełączania pomiędzy akumulatorem, a zasilaniem sieciowym. Czy masie jakieś koncepcje jak to wyprostować? Zasilacz MK 120 dla wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.