Skocz do zawartości

Prośba o opinię o budce


radiesteta

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę to forum mało czytelne - tzn wydaje się być przeznaczone dla osób które już tę przyczepę mają i mają z nimi jakieś problemy itp a nie znalazłem przynajmniej tak na wierzchu żadnego poradnika dla początkujących, w stylu właśnie dlaczego kupić N wersje wyposażenia itp itd. Moze sa te wątki gdzieś głęboko ukryte.  

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No właśnie kolega post wcześniej zasugerował Ci zaprzyjaźnione forum Niewiadówek. To kultowa marka, ale i te nowe też nie powstydzisz, szkoda tej marki bo nasza jest a umiera... :/

Jeśli myślisz o eNce to tam wszystko. Ja też mam N, tak na wszelki wypadek, taki lux hotel podpięty do kampera, aby na wygodne przespanie dla moich gości jak bywam w dziczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kolega post wcześniej zasugerował Ci zaprzyjaźnione forum Niewiadówek. To kultowa marka, ale i te nowe też nie powstydzisz, szkoda tej marki bo nasza jest a umiera... :/

Jeśli myślisz o eNce to tam wszystko. Ja też mam N, tak na wszelki wypadek, taki lux hotel podpięty do kampera, aby na wygodne przespanie dla moich gości jak bywam w dziczu.

Ok rozumiem, że to Polska marka i ze gros przyczep epoki PRL to właśnie N ,a e ja jako niewierny Tomasz chcę uzasadnienia dlaczego akurat N a nie np tą co na 2 fotce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Nki nie gniją, jest z lamintu. W budżecie w którym szukasz 99,9% budek będzie hodowlą pieczarek z atestem spożywczym :)

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucz się na cudzy błędach ,angielka z garbatym dachem 100% zgniła ,przyczepa za 5 tyś, zawsze jest coś do zrobienia ,tylko że europejska jest inaczej zrobiona i łatwiej naprawić ,

Zdecydowanie taniej uczyć się na cudzych błędach. Nie mam nic przeciwko naszym rodzimym przyczepom. Brak mi tylko jak pisałem wcześniej jakiegoś kompendium wiedzy o tych przyczepach. Czym różnią się poszczególne modele, którymi modelami warto się zainteresować, co warto mieć od razu w przyczepie, bez czego można się obejść a co można luzem dokupić. Tak jak właśnie toaleta.  Nie mam zbyt dużo wymagań. Miejsce do spania dla 1 - 3 osób, WC, trochę miejsca by pies nie musiał chodzić rakiem i miała gdzie spać w budce. Za niezbędną uważam też WC oraz kącik do przygotowania czegoś do zjedzenia. Akumulatory tak by trochę działały lub instalacje solarną by można było się też na dziko zatrzymać gdzieś. I niewielką masę budki by moje auto dało radę w rozsądnej prędkości ją ciągnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zbyt dużo wymagań. Miejsce do spania dla 1 - 3 osób, WC, trochę miejsca by pies nie musiał chodzić rakiem i miała gdzie spać w budce. Za niezbędną uważam też WC oraz kącik do przygotowania czegoś do zjedzenia. Akumulatory tak by trochę działały lub instalacje solarną by można było się też na dziko zatrzymać gdzieś. I niewielką masę budki by moje auto dało radę w rozsądnej prędkości ją ciągnąć. 

 

To są duże wymagania, a w budżecie w którym szukasz nazwałbym je kosmicznymi... Proponowałbym podreperowanie budżetu i dopiero szukanie czegoś co spełni Twoje wymagania. Wszystkie informacje znajdziesz na forach, tu i innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale WC liczę osobno. Instalacja solarna też nie wiem czy na początku aż taka niezbędna. Widziałem zestawy za ok 1 tyś zł i można to chyba później dokupić. Z drugiej strony nie wiem czy w dziedzinie przyczep kempingowych też obowiązuja podobne reguły jak w przypadku samochodu że niektóre elementy wyposażenia podnoszą jego cenę a niektóre mimo że też drogie niestety nie. Te drugie opłaca się kupić auto już od razu z nimi a w sprawie tych pierwszych można kupić auto bez nich. 

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas jaj minął. Nie każdy jeździ BMW czy Toyota. Niektórzy jeżdżą Oplem czy nawet Daciami. Myślę że wśród budek jest tak samo. 

Witaj ponownie,

 

Świadmomie pchasz się w kłopoty. Przyczepa zalinkowana przez Ciebie nie ma podstawowej funkcji o jaką CI chodzi a mianowicie pomieszczenia na WC.

Muszisz jechać i obejrzeć, nasze pisanie nic nie da, a na zdjęciach nie widać newralgicznych punktów, kóre trzeba obejrzeć i sprawdzić.

Obawiam sie jednego, że za chwile założysz temat związany z remontem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ponownie,

 

Świadmomie pchasz się w kłopoty. Przyczepa zalinkowana przez Ciebie nie ma podstawowej funkcji o jaką CI chodzi a mianowicie pomieszczenia na WC.

Muszisz jechać i obejrzeć, nasze pisanie nic nie da, a na zdjęciach nie widać newralgicznych punktów, kóre trzeba obejrzeć i sprawdzić.

Obawiam sie jednego, że za chwile założysz temat związany z remontem.

Pozdrawiam

Nie nie założę takiego tematu gdyż nie pali mi się z zakupem budki. Mogę kupić gdyby się trafiła okazja ale na gwałt jej nie muszę kupić. A wiele już się dowiedziałem np że w tym przedziale cenowym warto N szukać. Po komisach bez sensu szukać. Komis to nie Caritas. Bierze prowizje. W dodatku nigdy nie wiadomo co i jak. Lepiej już od konkretnej osoby fizycznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.