Skocz do zawartości
reflexes

Budowa ozonatora do przyczepy

Rekomendowane odpowiedzi

reflexes

Myślę, że czas wydzielić posty na temat budowy ozonatorów do nowego tematu.

Do mnie kilka dni temu dotarł zestaw z aliexpres, a dzisiaj w końcu znalazłem chwilę czasu żeby sklecić prototypowy prototyp ozonatora. W sumie to godzina szukania gratów, pół roboty i oto jest. Wersja oszczędnościowe, bez zbędnych wyłączników itp. bo przecież i tak nie można wejść do przyczepy czy auta żeby wyłączyć więc system sterowania będzie bardziej skomplikowany i realizowany przez przez wsadzenie wtyczki do gniazdka lub przez użycie programatora czasowego :-) . Ozonator jak widać powstał ze starej skrzynki narzędziowej i wentylatora od upsa ale takiego ciut większego. Generalnie wszystko zmontowane i działa. Tzn. tak mi się wydaje, bo płytki świecą, a zaraz po włączeniu czuć charakterystyczny świeży zapach. Jutro pierwsze testy na żywej materii, z których oczywiście zdam Wam relację.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Nakłady czasowe podałeś, a kwotowe jeżeli nie tajemnica?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
reflexes

Zestaw z ali to 80 pln. Skrzynka, wentylator to garażowe wykopaliska czyli 0 pln, ogółem 80 pln.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

Do mnie kilka dni temu dotarł zestaw z aliexpres,......................... Jutro pierwsze testy na żywej materii, z których oczywiście zdam Wam relację.

u mnie leży już drugi miesiąc i czeka  :] , szybki jesteś  :skromny:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
petek

Daj znać jakie efekty. Też się zastanawiam nad zakupem u Chińczyków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

A masz link do chińczyka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Który zamówiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
konrad_b

Polecam farelkę na dawce

post-2580-0-00616000-1490639400_thumb.jpg

Tylko trzeba sprawdzić wymiary, co by wlazło

Koszt 20zl farelka, 80zl generator ozonu 7g/h

Edytowane przez konrad_b

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Właśnie w jednej mi sie grzanie zepsuło, tylko wiatrak śmiga. Może też wykombinuje takie cuś :) reflexes wierzysz w wydajność z opisu czy będziesz jakoś sprawdzał?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mik media

Po co zamawiać z Ali, skoro można to samo zrobić za kilkanaście złotych. Wystarczy kupić żarówkę sodową, zbić zewnętrzną bańkę i podłączyć wewnętrzną banieczkę do 230V. Wydziela znaczne ilości ozonu. WAŻNE ! Można stracić wzrok, patrząc na włączoną bańkę, dlatego należy zamnąć w skrzyneczce z wentylatorem według projektu j/w.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
reflexes

Chyba nie da się tego w żaden domowy sposób sprawdzić. Jutro postaram się sprawdzić efekty działania na moich pacjentach. Przyczepę mam suchą ale jej rocznik to 1989 więc swoje lata ma i zapach również. Auto żony też już nie najmłodsze i chyba ktoś w nim kiedyś palił więc też ma specyficzny zapach. Zobaczymy jakie będą efekty ozonowania. Gdzieś też czytałem, że na 1g ozonu na godzinę trzeba 20 watt, a ten zestaw pobiera niby 50 watt więc wszystko wskazuje na to, że produkuje około 2,5 g/h co i tak jest sporo lepszym wynikiem niż tanie ozonatory z allegro, które produkują sporo mniej niż 1 g/h.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witus

Wow super. Na ile godzin planujesz to wstawić do przyczepy? Rozumiem, że do samochodu też się przyda?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
reflexes

Myślę, że na jakieś 30 minut.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi