Skocz do zawartości

Pierwsza przyczepa - duża przyczepa, zady i walety proszę podawać


konradviper

Rekomendowane odpowiedzi

Nadwyżka w moim przypadku to pińcet kunia, 650Nm, 2,5T masy wlasnej

 

Czytając opinie i biorąc pod uwagę styl planowanych podróży .......................................

 

to OK, jest czym ciągać  :yes:

 

pożycz coś na pierwszy sezon i zobaczysz co i jak - możesz poszaleć i wziąć po kolei kilka układów żeby wypróbować który jak się spisuje 

 

i czytaj , duuuużo czytaj  :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Klimę to łatwo dołożyć :D

Dużo trudniej dobrą przyczepę znaleźć...

A odległość też nie taka straszna...a pewny sprzedawca to 2/3 sukcesu...

 

Ale jedź do Bierunia i pooglądaj - będziesz miał już dużo do przemyśleń...

Może też rozważ w takim budżecie dorzucić troszkę i kupić nową/nieużywaną...Ja bym proponował np jakiegoś Fendta z prysznicem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię, nie pożyczę i muszę się do tego przygotować tak żeby trafić w dychę od razu. Tak już mam i nic nie poradzę.

Ogólnie holowania się nie boję, samochodowy jestem, szybko się wkręcę w to, to pewne.

W tygodniu odwiedzę place handlarzy, żeby poznać uklady, gabaryty, ceny.

Tymczasem liczę na linki do dobrze wyglądających sztuk, najlepiej nie z północnej Polski. No chyba że jakiś pewniak 100%

Edytowane przez konradviper (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś uzupełnił profil to wiadomoby było skąd jesteś :P generalnie jest to chyba najbardziej polecany sprzedawca, nie słyszałem żeby ktoś się naciął na mine, daleko? Pojęcie względne, ja dymałem do nich 550km w jedną strone. Ale jak buda jest ok to warto. Następna sprawa że u nich możesz zamówić co szukasz i przywożą, bez obowiązku kupienia. Także zadzwoń, pogadaj i zobaczysz co powiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadwyżka w moim przypadku to pińcet kunia, 650Nm, 2,5T masy wlasnej

 

Czytając opinie i biorąc pod uwagę styl planowanych podróży (nie dłużej niż tydzień w jednym miejscu), zaczynam sklaniać się do wyboru budki o szerokości max 2,3m i długości między 5 a 6m, no może max 6,5m (samej budy) ale muszę tak naprawdę pooglądać coś na żywo.

Mieszkam na Śląsku, czy poza Bieruniem warto gdzieś jeszcze pojechać?

Co do budżetu, to chciałbym żeby sam zakup nie przekroczył 50tys zł

5m to nie jest duża przyczepa, ja miałem taką 7,2 m z dyszlem i też nie wydawał mi się duża, może taka dwuosiowa 760 to może tak. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to i tak  jest mała przyczepa, jak napisałem 760 zabudowy plus dyszel na dwóch osiach.


Tą co ja miałem to miała 590 zabudowy, była taka sobie jeżeli chodzi o wielkość, do dużej przyczepy

trzeba sobie zaplanować odpowiedni trasę i nie pchać się zadupiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo jazdy mam, holownik ma dmc zestawu 6ton, spora nadwyżka mocy i momentu, więc tu nie ma problemu.

 

Witam!

To DMC zestawu w Twoim przypadku nic nie znaczy, bo DMC najcięższej przyczepy z hamulcem najazdowym, którą możesz podpiąć do tego samochodu wynosi ok. 2200 kg., a bez hamulca, pewnie do 750 kg. Gdybyś skłaniał się ku przyczepie z DMC 2200/250 szer., to nawet Twój 468-konny "smok" taką budę zauważy, choć większych trudności z nią nie będzie.

[...]  zaczynam sklaniać się do wyboru budki o szerokości max 2,3m i długości między 5 a 6m, no może max 6,5m (samej budy) ale muszę tak naprawdę pooglądać coś na żywo.

 

Moim zdaniem, bardzo sensowne założenie :ok:, biorąc pod uwagę zarówno holownik, skład osobowy, optymalny komfort, jak i rodzaj podróżowania. Staraj się raczej tak skonfigurować zestaw, aby nie przekroczył 12 m.

Budżet nie jest mały, więc zakup i poszukiwania będą zdecydowanie ułatwione.

Przy wspomnianej wielkości przyczepy, komfort przebywania/spania wewnątrz będzie zbliżony w większości przyczep.

Jeżeli wspomniane 50 tys., to absolutnie maksymalny pułap kwoty na przyczepę przeznaczony, to proponuję przemyśleć jeszcze kwestię stałego wyposażenia, które przyczepa powinna posiadać. Oczywiście, prawie wszystko da się dołożyć już po zakupie, ale warto wiedzieć wcześniej, czego się oczekuje i jakiego rzędu będą to wydatki, gdyby chcieć przyczepę doposażyć. Piszę o tym dlatego, że wspomniałeś o możliwie najwyższym komforcie i to w stosunku do hoteli, a przyczepa wyposażona standardowo (nawet jeśli kosztuje 50 tys.) może nie posiadać wielu, wydawałoby się podstawowych elementów, które dla Ciebie mogą właśnie być niezbędne. Dobrze też przewidzieć tzw. pakiet startowy (okładziny stabilizatora, opony, przegląd układu jezdnego, hamulcowego i UN). Bywa, że dołożenie maksymalnego wyposażenia, może czasem znacznie przekroczyć wartość samej przyczepy, ale to już zależy od oczekiwań nabywcy i poglądów na tzw. komfort. Abyś wyrobił sobie pogląd na to, co może być, a co z tego chciałbyś mieć, wspomnę o niektórych (ważniejszych) opcjach: instalacja TV/SAT, autonomiczny napęd, instalacja PV i własny akumulator, inwerter, system, E.C.S., system  ATC lub podobne, ciepła woda (terma lub bojler, choć w przypadku 4 osób i max. komfortu, to przynajmniej bojler gazowy), Trumavent 12V, klimatyzacja, sys. UltraHeat, oświetlenie LED, duży zbiornik wody użytkowej, duży zbiornik wody "szarej", przyłącze "City/Colorado", markiza kasetowa, DuoControl CS, AirMix, stopień elektryczny, stopy Big-Foot, kamera cofania, bagażnik rowerowy, "Privacy Room" lub przedsionek, itd. Jak widać, lista jest długa, a to tylko część wyposażenia, które można posiadać. Nie ująłem w niej toalety kasetowej, lodówki, wyciągu kuchennego, kuchenki, zlewozmywaka oraz brodzika z prysznicem, ponieważ w tej klasie przyczepy, o której rozmawiamy, powinien to być standard.

Przed Tobą sporo różnych przemyśleń ...

Powodzenia :ok:

PS

Wtopić kasę można niezależnie od kwoty zakupu, chyba że kupuje się z salonu, ale nawet i tu wpadki się zdarzają, tyle tylko że jest gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer dzięki, potrzebowałem odpowiedzi w takim stylu.

Nie tylko merytorycznie mnie nakarmiłeś ale składnia, interpunkcja, wszystko klasa.

 

Kupa nowych słów, zaczynam kopać.

 

50tys wolałbym nie przekraczać, tym bardziej, że na pewno jakieś koszty startowe będzie trzeba ponieść. Nie boję się kupić starszej przyczepy, nawet 8-10letniej jeżeli będzie zadbana. Dzięki temu liczę na znalezienie egzemplarza bogato wyposażonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz. Moje 5 letnie doświadczenie podpowiada, że jak chcesz śmigać na południe Europy i czasem zmieniać campingi to raczej szykuj się na szerokość 2,3m i długość całkowitą do 8m czyli ok 580cm zabudowy max.

 

- duża lodówka - dla mnie punkt nr1 - brawo.. Tego w 90% układów nie dołożysz rok po zakupie, bo technicznie ciężko będzie upchać, kwestia kasy też ważna.

- napęd - przy masie przekraczającej 1300-1400kg, dla mnie to kolejny punkt, który musi być (przy jednej osi ok 3500zł min trzeba liczyć) - w tym rozmiarze, o którym piszesz na 90% mover powinien być, pytanie czy sprzedawca nie zdementował.

- klima - teoretycznie fajnie żeby była, praktycznie nie wiem czy chciałbym taką 10 letnią używać. Nowa to niestety ok 5000zł +

 

- zostaw sobie 2000zł na ewentualne poprawki w podwoziu, bezpieczeństwo najważniejsze, resztę musisz przeliczyć sam. Jak trafi się przyczepa blisko górnej granicy ale z klimą i moverem to bierz. Jak będzie fajna za 40.000zł też bierz, bo doposażysz sam w nowy sprzęt.

 

doprecyzuj, że posiadasz B+E, bo już nie takie przypadki tutaj były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie może (ale to sam musisz szukać...my co najwyżej możemy określić z 50%prawdopodobieństwem czy jest sens):

http://www.klaja.pl/oferta/przyczepy-kempingowe/uzywane-przyczepy-kempingowe/przyczepa-kempingowa-lmc-munsterland-560-mdk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie może (ale to sam musisz szukać...my co najwyżej możemy określić z 50%prawdopodobieństwem czy jest sens):

http://www.klaja.pl/oferta/przyczepy-kempingowe/uzywane-przyczepy-kempingowe/przyczepa-kempingowa-lmc-munsterland-560-mdk

 

mała lodówka, odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.