Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 690
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Marek link nie dziala

 

 

Rafał Wosik

Pewnie jesteś za granicą? U mnie działa.

 

Czarnogórska policja podała w poniedziałek, że w niedzielę zatrzymała 18-letniego Polaka, którego podejrzewa się o umyślne wywołanie pożaru w lesie na półwyspie Lusztica nad Adriatykiem.

 

Według policyjnego komunikatu, Polaka widziano w zalesionej okolicy nad plażą; miał rzucić niedopałek papierosa w suche trawy i niską roślinność, bardzo w tym sezonie wyschnięte, a następnie spokojnie wrócił na plażę Żanjice.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na Ticja Luka na Braciu i jestem załamany... całkiem inaczej niż na zdjęciach...

A mnie nie zawiodła, wiedziałam czego się spodziewać. Wdepnęliśmy na chwilę ...

 

Jak nie byłeś jeszcze w Lovrencinie to dopiero się zawiedziesz ;) Oczywiście odwiedziliśmy i natychmiast desant. Po lewej stronie zatoki masz fajne skałki, jest cisza,(cykad nie liczę :D ) piękna woda i cień sosen. Zjazd do zatoki stromy i wąski, z drogi głównej od Supetaru skręt pod kątem pewnie ze 45 st. Na dole na lovrencine w prawo a na skałki prosto szutrem. Jak pojedziesz jeszcze dalej dotrzesz do kolejnej cichej zatoki, auto trzeba zostawic w lasku tak ze 100 m przed będzie szerzej, potem nie bardzo jest jak zawrócić.

 

post-7016-0-79513800-1501109764_thumb.jpg

Ticja Luka... za gęsto :(

 

Do jaskini raczej nie dojedziesz autem.

My chyba odpuścimy Blace, nie da rady ... za gorąco.

tłumy od Splitu do Makarskiej- nigdy więcej. A niżej... już tylko lepiej. A w ogóle, to pozdrawiam z nad Balatonu :)

Oj jak dobrze, że mnie tam nie ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Lovrecinie i rewelacja! Na szczęście nie było dużo ludzi ;) szukam teraz gdzie wypocznę i w pobliżu będę miał jakiś bar czy coś w tym stylu... Mam podobnie w Mircy, ale woda jest zabrudzona węglem z tych spalonych drzew. Na Zlatnim Racie fajnie, no ale te tłumy... ta woda ma bardzo ciekawy kolor... Raz tam można pojechać, żeby zobaczyć trochę inny "klimat", ale te tłumy odstraszają.

Jeśli jesteś na brać, warto zobaczyć Vidovą Górę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już bylismy na Vidovej, Lovrencina Ci się podobała? Toż to bajoro z piachem i wodą po kolana do połowy zatoki... no chyba że z boku przy skałkach właśnie, to już całkiem inne odczucia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jedziemy dalej z pogodą w Cro

 

w Dalmacji nowe pożary, a na Istrii prawie zima

 

http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/prognoza,45/w-chorwacji-zima-w-srodku-lata-grad-jak-snieg-i-tylko-11-stopni,237152,1,0.html

 

Do wschodnich wybrzeży Istrii dotarła burza, której towarzyszyły opady gradu. Dosłownie w kilka minut jezdnie zostały pokryte warstwą lodowych kul.

 

Silna burza gradowa objęła wschodnie części półwyspu Istria i trwała około 14 godzin. Najbardziej ucierpiały tereny w okolicy Plominu. Mieszkańcy musieli wyciągnąć z szafy zimowe ubrania, ponieważ temperatura raptownie spadła do 11 stopni Celsjusza. Odczucie chłodu spotęgował wiatr.

Ruch na drogach zamarł

Warunki drogowe były bardzo trudne. Samochody zatrzymywały się na poboczu, ponieważ kierowcy nie byli przygotowani na tak ekstremalne zjawiska pogodowe. Nawierzchnia została pokryta lodem i warstwą zamarzniętego gradu, więc z odsieczą wyruszyły pługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale koloryzuja z tymi ubraniami zimowymi. Spadł obfity grad i zasypał drogi, które trzeba było odśnieżać. Ludzie usuwali szkody ubrani na letnio. Gorsze, że grad przyniosł wiele strat niszczac wszelkie uprawy. Dla turystów to dodatkowa atrakcja na chwilkę po ktorej można wrócić do plażowania ale dla mieszkańców ogromne straty.

W Dalmacji mimo ze 1 nocy spadł obfity deszcz nadal jest strasznie sucho i się tli to tu, to tam. Wczoraj widzielismy kolejny pożar na Hvarze ale szybko został ugaszony w zarodku w zasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, klimat w tym roku nie rozpieszcza. Mróz, który przyszedł w kwietniu zniszczył prawie wszystkie owoce u mnie - ani jednego jabłka, brzoskwini i innych a miałem tego na skrzynki.  Na południu Europy też winnice dostały w kość a teraz latem ? nic nowego burze mamy przecież od lat.

 

sam też zaliczyłem solidny grad w ten weekend, przyczepa cała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widzielismy kolejny pożar na Hvarze ale szybko został ugaszony w zarodku w zasadzie.

Koło mnie też się paliło, znaczy za wodą, pół zatoki zadymione :unsure:

Na niedzielę 39 stopni zapowiadają.

 

Wysłane z telefonu

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 stopni to jakiś koszmar. Na Istri w okolicach 30, całkiem przyjemnie. Całe szczęście, że nie trafiłem na tą burzę gradowa

Byle się nie kopciło to temperatura nie ma znaczenia, poza oczywiście 12 stopniami :P

Zwiedzać się też da.

 

Wysłane z telefonu

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a na Istrii prawie zima

 

http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/prognoza,45/w-chorwacji-zima-w-srodku-lata-grad-jak-snieg-i-tylko-11-stopni,237152,1,0.html

 

Do wschodnich wybrzeży Istrii dotarła burza, której towarzyszyły opady gradu. Dosłownie w kilka minut jezdnie zostały pokryte warstwą lodowych kul.

 

Silna burza gradowa objęła wschodnie części półwyspu Istria i trwała około 14 godzin. Najbardziej ucierpiały tereny w okolicy Plominu. Mieszkańcy musieli wyciągnąć z szafy zimowe ubrania, ponieważ temperatura raptownie spadła do 11 stopni Celsjusza. Odczucie chłodu spotęgował wiatr.

Ruch na drogach zamarł

Warunki drogowe były bardzo trudne. Samochody zatrzymywały się na poboczu, ponieważ kierowcy nie byli przygotowani na tak ekstremalne zjawiska pogodowe. Nawierzchnia została pokryta lodem i warstwą zamarzniętego gradu, więc z odsieczą wyruszyły pługi.

 

Z promu wyglądało to jak zwykła burza z ulewą.

post-14737-0-83136500-1501282224_thumb.jpg

 

Dopiero wieczorem w przeczytałem jak było naprawdę. Mogę mówić o niezłym farcie, bo godzinę wcześniej jechałem dokładnie drogą, którą zasypał grad. Teraz zdycham w upale na Losinj i nic nie zapowiada, żeby miało odpuścić.

 

Przy okazji informacyjnie, w kontekście mojego poprzedniego pytania o drogę 66 na odcinku Pula - Brestova - bardzo dobrze się nią jedzie. Jest trochę podjazdów, trochę zjazdów i parę niezłych widoków. Pomijam zjazd na sam prom, bo tam jest stromo. Pozostała część trasy całkiem przyjemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga info ...

 

bramki karciane na odcinku od granicy Macelj do obwodnicy Zagrzebia i na powrocie są źle ustawione i czytają zestawy jako 3 kat. (110 kun) zamiast 2 (72 kuny). Zwracajcie uwage na wyswietlacz zanim zapłacicie kartą, na szczęście obsługa sie kręci i po przywolaniu przedstawiają na kat. 2.

W tamtym roku tak było i w tym również dlatego uważam, że to nie przypadek a reguła. Na innych bramkach nam się nie zdarzyło zahaczyć o wyższą kat.

A powie mi ktoś jak dojść do jaskini dragona w Murvicy na braciu?

Dojeżdżasz do Murvicy, szukasz miejsca na zaparkowanie wzdłuż drogi i wspinasz się w górę. Tuż przy drodze jest drogowskaz na szlak do jaskini.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.